Czym jest Festiwal Lema: Bomga Megabitowa?
Festiwal Lema to specjalne wydarzenie, które tworzy przestrzeń dla światów kultury, technologii i nauki. Wszystko to czerpiąc z twórczości Stanisława Lema, który znany był przede wszystkim ze swoich książek z gatunku science fiction. Lem jest jednym z największych polskich pisarzy XX wieku, którego tytuły sprzedały się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy i były wydane w ponad 40 językach na całym świecie. Tym samym jest jednym z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy.
Sam festiwal podczas każdej edycji jest pełen ciekawych paneli dyskusyjnych, spotkań z prelegentami. Jest to świetna okazja dla osób zainteresowanych kulturą, ale też nauką i technologią do wymiany myśli, poznania ciekawych teorii czy informacji. To także doskonały sposób dla uczniów odwiedzających festiwal do bliższego zapoznania się z sylwetką Stanisława Lema, na którego cześć go tak nazwano. Organizatorem wydarzenia jest Dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema, który jednocześnie pełni funkcję prowadzącego, a także prelegenta.
Czytaj także: Święto technologii i ludzi Uzdalnionych
Tym razem w nowym miejscu
W 2024 roku Festiwal Lema: Bomba Megabitowa przeniósł się z Krakowa do centrum Polski. Imprezę zorganizowano w Łodzi w EC1 Łódź. Dzięki temu program festiwalu uzupełniono o jego zwiedzanie.
Bogaty zestaw gości
Do przybycia uczestników na Festiwal Lema: Bomba Megabitowa mógł zachęcić ciekawy dobór gości. Na imprezie pojawili się ludzie z różnych światów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do dyskusji na temat człowieka i jego tożsamości w cyfrowym świecie. Wśród zaproszonych gości warto wymienić:
Dr Krzysztofa Gawkowskiego (Minister Cyfryzacji, Wiceprezes Rady Ministrów),
Dr hab. Jacka Siewierę (Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego),
Borysa Szyca (aktor, producent filmowy),
prof. Macieja Dunajskiego (Cambridge University),
prof. Dawida Kielaka (Uniwersytet Oksfordzki).
Ponadto nie brakowało sportowców, czy osób znanych ze świata Internetu i show biznesu. W Łodzi pojawił się Rafał Masny, znany internetowy dietetyk Michał Wrzosek, zawodnik MMA Akop Szostak, muzyk Krzysztof Zalewski czy też Marcin Kruszewski znany jako Prawo Marcina.
Zaproszeni goście opowiadali o swoich przeżyciach, drodze do osiągnięcia sukcesu, a także nie zatraceniu w tym siebie. Uczestnicy chętnie brali udział w wywiadach, panelach dyskusyjnych, a także warsztatach. Czwarta edycja festiwalu, podobnie jak poprzednie, okazała się sukcesem i to pomimo zmiany miejsca jej organizacji. Dlatego możemy spodziewać się jego kolejnych odsłon.
więcej ciekawych artykułów o technologii przeczytasz na Uzdalnieni.pl
Napisz komentarz
Komentarze