Od kilku dni wzdłuż torowiska stawiany jest płot, który ma rozciągać się wzdłuż całego pasa rezerwy Broniewskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do ulicy Matysiakówny.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o grodzeniu psiego parku,
- o tym czy ogrodzenie powstanie na całym odcinku.
Oddany do użytku pod koniec 2022 roku psi park na Żoliborzu był szeroko komentowaną inwestycją przez mieszkanki i mieszkańców dzielnicy. Jedną z częściej poruszanych kwestii było ogrodzenie części przeznaczonej dla psów, a właściwie jego brak.
Psi park zrealizowano w ramach budżetu obywatelskiego. Pierwotne założenia zakładały również wybudowanie ogrodzenia strefy zabaw z psem. Z powodu przepisów ogrodzenie nie powstało, ponieważ pas rezerwy jest pasem drogowym, co oznacza ograniczone możliwości w stawianiu różnego typu elementów małej architektury. ZZW odgrodził więc strefę spacerową od strefy zabaw z psem szpalerem krzewów.
Następnie, już po realizacji samego projektu okazało się, że zwolenników grodzenia tego typu przestrzeni jest tyle samo co przeciwników.
Powstał psi park, więc tramwajarze sami stawiają płot
W kontekście psiego parku na Żoliborzu jednym z argumentów, który wskazywał na konieczność ogrodzenia było zapewnienie bezpieczeństwa czworonogom i ograniczenie możliwości wbiegnięcia na znajdujące się obok tory tramwajowe.
Na początku tego tygodnia wzdłuż torowiska sąsiadującego z psim parkiem zaczęło wyrastać ogrodzenie. Jeszcze do czwartku płot postawiono do połowy odcinka ulicy Broniewskiego między Krasińskiego, a placem Grunwaldzkim.
Zwróciliśmy się w tej sprawie do Tramwajów Warszawskich. Według pozyskanych informacji ogrodzenie ma rozciągać się do skrzyżowania z ulicą Matysiakówny. Jak poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich, postawienie płotu związane jest z zapewnieniem bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu.
Przeczytaj również: Psi Park na Żoliborzu skończony, ale dookoła bałagan (video i galeria zdjęć)
Strefa spacerowa wzdłuż ulicy Broniewskiego na odcinku pomiędzy placem Grunwaldzkim a skrzyżowaniem z ulicą Krasińskiego. To pierwszy etap zagospodarowania rezerwy ulicy Broniewskiego i Krasińskiego, drugim ma być realizacja Skweru Krasińskiego, również projekty wybranego do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego,
W wyznaczonej strefie spacerowej zasadzono 1000 sztuk grabów pospolitych, które oddzielają strefę zabaw dla psów od wytyczonej alejki, która zaczyna się przy placu Grunwaldzkim a kończy niemal przy ulicy Krasińskiego. Ścieżka z nawierzchnią mineralną liczy 1330 metrów kwadratowych. Wzdłuż niej zamontowano 11 koszy na śmieci, 21 ławek oraz 2 ławki bujane.
Napisz komentarz
Komentarze