Właściciele psów i kotów mieszkający w Warszawie mogą bezpłatnie zaczipować swoich podopiecznych. W 28 stołecznych lecznicach można również skorzystać z zabiegów kastracji i sterylizacji psów oraz kotów. Publikujemy listę lecznic na Żoliborzu i Bielanach.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- do kiedy będzie prowadzona akcja,
- jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z darmowych zabiegów,
- o tym, gdzie znajdują się lecznice, w których można wykonać zabieg.
Początek roku oznacza rozpoczęcie od nowa kolejnych projektów i akcji. Tym razem rusza kolejna akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów. Właściciele czworonogów w ciągu roku mogą poddać zabiegom finansowym przez miasto maksymalnie dwa zwierzaki.
Koszt zabiegu obejmuje:
- wizytę kwalifikującą, w tym badanie kliniczne przed zabiegiem w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt,
- wykonanie standardowego zabiegu sterylizacji/kastracji w narkozie infuzyjnej,
- zapewnienie psu/kotu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia psa/kota z narkozy, w tym podanie środka przeciwbólowego i antybiotyku po zabiegu,
- przekazanie psa/kota właścicielowi wraz z informacją o przeprowadzonym zabiegu
i pisemnymi zaleceniami pooperacyjnymi, - opieka pooperacyjna, w tym wizyty kontrolne, obejmujące (jeżeli jest to konieczne):
- badanie kliniczne i kontrola rany pooperacyjnej;
- antybiotyk i jego podanie;
- lek przeciwbólowy i jego podanie;
- zdjęcie szwów.
Akcja prowadzona będzie do końca listopada 2023 roku lub do wyczerpania środków finansowych. W tym roku miasto wyda na ten cel 700 tys. złotych. Zabiegowi można poddać zwierzę powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujące się do znieczulenia ogólnego. Pupil musi być również zaczipowany, a w przypadku psów dodatkowym wymogiem jest aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z rozporządzeniem wojewody mazowieckiego, na terenie stolicy wprowadzono również obowiązek szczepienia kotów przeciwko tej chorobie.
Kot pod maską samochodu. Co zrobić by uniknąć kłopotów z niechcianym pasażerem?
Akcja sterylizacja Warszawa 2023. Lista lecznic
Zabiegi będą realizowane w 28 warszawskich lecznicach. Mieszaniec Żoliborza może zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu w każdym z punktów, ważne jest by mieszkać na terenie Warszawy.
Żoliborz:
– Przychodnia Weterynaryjna
VET COMPLEX
ul. Przasnyska 9 lok. U7,
01-765 Warszawa 660 180 211 poniedziałek-piątek: 9.00-20.00
sobota: 10.00-14.00
Bielany:
– Gabinet Weterynaryjny „Mokry Nosek”
ul. Arkuszowa 73 lok. 3, (22) 290 87 66
poniedziałek-piątek: 10.00-20.00
sobota: 10.00-14.00
niedziela: 10.00-12.00
– MAXI-VET Przychodnia Weterynaryjna
ul. Reymonta 12A, (22) 639 87 91 lub 515 018 867
poniedziałek-piątek: 8.00-21.00
sobota: 10.00-15.00
niedziela: 15.00-13.00
– Przychodnia Weterynaryjna Równi
ul. Renesansowa 13A, (22) 465 23 94
poniedziałek-piątek: 10.00-19.00
sobota: 9.00-15.00
niedziela: 15.00-19.00
Dzięki temu twój pies wróci do Ciebie, gdy się zgubi
Oprócz zabiegów sterylizacji i kastracji miasto finansuje również czipowanie zwierząt. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.
Z zabiegu może skorzystać zwierzę, które ukończyło 12 tydzień życia. Psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.
Szczegóły akcji dostępne są po kliknięciu tutaj.
Psi Park na Żoliborzu skończony, ale dookoła bałagan (video i galeria zdjęć)
W wyznaczonej strefie spacerowej zasadzono 1000 sztuk grabów pospolitych, które oddzielają strefę zabaw dla psów od wytyczonej alejki, która zaczyna się przy placu Grunwaldzkim a kończy niemal przy ulicy Krasińskiego. Ścieżka z nawierzchnią mineralną liczy 1330 metrów kwadratowych. Wzdłuż niej zamontowano 11 koszy na śmieci, 21 ławek oraz 2 ławki bujane.
Tuż obok ścieżki znajdują się pola wypełnione piaskiem, a na nim drewniane bale, kłody i paliki, które mają służyć do zabawy z psem.
W dwóch miejscach parku zamontowano już dwie tablice z wytycznymi dotyczącymi korzystania ze strefy dla spacerujących ze zwierzętami. Napisany jest apel by dbać o wspólną przestrzeń, a także wypunktowano 8 zasad, których należy przestrzegać.
Napisz komentarz
Komentarze