Nie wiecie jak ciekawie spędzić czas? Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń na Żoliborzu z jednym małym wyjątkiem, który ma przyczynić się do niesienia pomocy płonącej Australii. Wśród propozycji znajdziecie taneczne pląsy, możliwość przeniesienia się do świata odległej galaktyki, czy wykład o architektce silnie związanej z Żoliborzem.
Niewidzialna ręka - spotkanie autorskie z Maciejem Wasielewskim
Spotkanie autorskie z Maciejem Wasielewskim (ur. 1982) - reporterem, autorem książek „Jutro przypłynie królowa” i „Bogusław Mec. Bim, bam, bom, mogę wszystko!” oraz współautorem książki „81:1. Opowieści z Wysp Owczych”. Dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. R. Kapuścińskiego, nominowanym do kilku nagród dziennikarskich i literackich. Od 2012 roku prowadzi zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu (Instytut Reportażu). Od 2017 roku uczy też na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
17 stycznia (piątek), godz. 18:00 - 20:00Czytelnia Pod Sowami
Rycerze Jedi i Szturmowce opanują Fort Sokolnickiego
Żoliborz na jeden dzień stanie się miejscem spotkań miłośników „Gwiezdnych Wojen”. Każdy z nas będzie miał okazję przenieść do świata odległej galaktyki. To pierwsze w tym roku tego typu spotkanie na warszawskim podwórku, które organizuje Stowarzyszenie S.W.A.T. – Star Wars Artistic Team. To organizacja skupiająca miłośników świata wykreowanego w „Gwiezdnych Wojnach”. Do tej pory mogliśmy być świadkami licznych imprez organizowanych przez stowarzyszenie, które fani gwiezdnej sagi przyjęli z entuzjazmem.
W weekend na Żoliborzu będzie można spotkać rycerzy Jedi i inne postacie z „Gwiezdnych Wojen”. Ponadto będzie można przyłączyć się do budowy gwiezdnego niszczyciela z kloców LEGO, a także zagrać w najnowszą grę Star Wars: Upadły Zakon.
18 stycznia (sobota), godz. 11:00 -14:00Fort Sokolnickiego
Barbara Brukalska cz.2 - zdjęcia i opowieść Tomasza Pawłowskiego
Pierwsza kobieta-profesor na Politechnice Warszawskiej. Przedstawicielka funkcjonalizmu, awangardowa architektka i projektantka wnętrz, członkini grupy Praesens, a także teoretyczka architektury. Barbara Brukalska to postać silnie związana z Żoliborzem, który usiany jest budynkami zaprojektowanymi przez nią i jej męża. Już w najbliższą sobotę rusza cykl spotkań poświęcony Barbarze Brukalskiej. Historię architektki przedstawi Tomasz Pawłowski – varsavianista zajmujący się Żoliborzem, autor książek i właściciel ogromnej kolekcji starych zdjęć.
18 stycznia (sobota), godz. 16:00 - 19:00Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy
DanSeanse: Potańcówka Karnawałowa
Karnawał trwa w najlepsze. To okres zimowych balów, zabaw i szalonych potańcówek. W tym roku karnawałowe szaleństwo potrwa do wtorku 25 lutego. A już w sobotę w Tęczy od Kuchni, jeśli tyko przyjdziecie, będziecie mogli brać udział w karnawałowych pląsach. Jak zawsze o żwawy rytm zadba DJ Harry Harmonic.
18 stycznia (sobota), godz. 20:00 - 02:00Tęcza od Kuchni
Maraton pisania projektów do Budżetu Obywatelskiego
Chciałbyś zmienić coś w swojej dzielnicy albo mieście? Możesz spróbować to zrobić zgłaszając swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego. Nie wiesz jak to zrobić? Chciałbyś porozmawiać o swoim pomyśle z pracownikami urzędu?
W sobotę w urzędzie dzielnicy odbędzie się maraton pisania projektów do budżetu obywatelskiego. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak wypełnić formularz zgłoszeniowy, oszacować koszt realizacji pomysłu, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat zasad i przebiegu budżetu obywatelskiego.
Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się przedstawiciele urzędów dzielnic, jednostek organizacyjnych i biur m.st. Warszawy. Będzie można uzyskać wsparcie od wielu specjalistów, m.in. z zakresu dróg, zieleni czy ochrony środowiska. Obecność na maratonie pisania projektów to doskonała okazja do zebrania podpisów na listach poparcia do swoich projektów. Jest to ostatnie już tego typu spotkanie w dzielnicy. Projekty można zgłaszać do 21 stycznia.
18 stycznia (sobota), godz. 10:00 – 13:00Urząd Dzielnicy Żoliborz
Influencerzy czyszczą szafy, bo chcą pomóc Australii
W mediach społecznościowych obserwują ich miliony osób. Teraz wspólnie chcą wspomóc tych, którzy potrzebują pomocy. Już 17 i 18 stycznia w Galerii Młociny odbędzie się wyjątkowa wyprzedaż. To idealna okazja do zakupu ubrań czy dodatków od znanych polski influencerów. Dochód z akcji zostanie przekazany Fundacji zajmującej się ratowaniem cierpiących zwierząt w płonących lasach Australii.
Sprzedaż ubrań i dodatków odbędzie się poprzez aplikację LESS_, która od czerwca 2019 roku zachęca do kupowania ubrań z drugiej ręki w duchu Zero Waste. Aplikacja nie pobiera żadnej prowizji, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i komfort sprzedaży. Proekologiczna inicjatywa twórców projektu spotkała się z ogromnym uznaniem nie tylko w Polsce, ale również licznych Krajach Europy Środkowej i Zachodniej.
W dniach 17 i 18 stycznia w Galerii Młociny spotkamy znanych i lubianych, których w mediach społecznościowych łącznie obserwują miliony osób. Wśród nich dziennikarki telewizyjne i osobowości medialne – Anię Wendzikowską, Karolinę Szostak i Dorotę Michałowską, blogerów Magdalenę Antosiewicz oraz Łukasza Kędziora, a także aktorkę Anetę Zając. Nie zabraknie również tych, którzy swoją działalnością w mediach społecznościowych zjednali sobie serca setek tysięcy osób. W Galerii Młociny będziemy mieli okazję zakupić ubrania należące m.in. do Leny Kociszewskiej – influencerki z niespełna trzymilionową społecznością w mediach oraz jednej z najbardziej znanych, polskich TikTokerek – Oliwii Misztal. Na wydarzeniu obecna będzie również Claudia Urta – znana influencerka i modelka, a także Natalia Trojan, która zachwyciła swoimi makijażami największe marki kosmetyczne świata. Inicjatywę wsparły jedne z najbardziej wysportowanych sióstr w Polsce – Siostry Bukowskie, a także modelka Ola Korytowska i znane influencerki lifestylowe – Pola Bogdańska, Klaudia Kupiec i Martyna Kępa.
17 i 18 stycznia (piątek i sobota)Galeria Młociny
Napisz komentarz
Komentarze