Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 4 stycznia 2025 21:39
Reklama

„W Gazecie Żoliborza” napisano... Przegląd najciekawszych wydarzeń i tekstów w 2024 roku

Właśnie zakończyliśmy stary rok, dlatego też podsumujemy najciekawsze tematy związane z Żoliborzem w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Powrót Prochowni, otwarcie Salto Baru, wybory samorządowe czy nowe rzeźby na Górkach Włościańskich, ale także kontrowersje wokół wycinki drzew podczas przebudowy fragmentu ul. Krasińskiego, nielegalny hazard w kiosku przy ul. Kłodawskiej czy dyskusja nad planem ogólnym, to tylko kilka spraw, którymi żyli mieszkańcy i mieszkanki naszej dzielnicy.

Źródło: Canva

Styczeń - Marianna Zjawińska ma już klucze do Prochowni

W styczniu informowaliśmy, że Marianna Zjawińska odebrała klucze do Prochowni. Był to symboliczny moment po dwuletniej przerwie w działalności. Wszystko zaczęło się w chwili zakończenia umowy na dzierżawę w 2022 roku. Zarząd Zieleni, odpowiedzialny za zarządzanie tą nieruchomością, ogłosił nowy konkurs na dzierżawę. Mimo że dotychczasowa właścicielka złożyła swoją ofertę, konkurs wygrał inny przedsiębiorca, który zaproponował znacznie wyższą stawkę. Wkrótce okazało się, że jego oferta nie spełnia oczekiwań mieszkańców. W krótkim czasie ujawniono, że firma Dapius nie płaciła czynszu. W konsekwencji Zarząd Zieleni rozwiązał umowę z dzierżawcą. W 2023 roku władze miasta przekazały Prochownię Północną pod Zarząd Mienia Miasta. Rozpoczęły się rozmowy z byłą właścicielką w sprawie wydzierżawienia obu prochowni. Na łamach naszej gazety wielokrotnie opisywaliśmy wszystkie zawirowania związane z przyszłością Prochowni. Ostatecznie Prochownia przeszła pod zarząd Żoliborskiego Domu Kultury, który ogłosił nowy konkurs, w którym zwyciężyła Marianna Zjawińska. „Ogłaszamy, że rozpoczynamy projekt Prochownia 2.0!” - pisała na profilu Prochowni Żoliborz właścicielka.

Marianna Zjawińska po otrzymaniu kluczy do Prochowni - zdjęcie z profilu dzierżawczyni Prochowni

Luty - Urząd wydał blisko 200 tysięcy złotych na kampanię działaczy KO

W lutym ujawniliśmy kulisy wokół gazety TU Żoliborz.pl. Jest to gazeta, którą wydaje Urząd Dzielnicy Żoliborz. Jak się okazało w październiku 2023 r. Urząd ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące publikowania informacji o działaniach podejmowanych przez żoliborski samorząd, w formie papierowej oraz na portalu wykonawcy. Ofertę na realizację zamówienia zgłosił tylko jeden podmiot - Warszawskie Media Lokalne Sp. z o.o. Pierwsza umowa zawarta z wydawcą Tu Stolicy kosztowała podatników 73 800 zł. Kolejna - podpisana na początku 2024 r. wynosiła 123 tysiące złotych. Oprócz dużej sumy przeznaczanej na tę gazetę, w okresie kampanii wyborczej widać było głównie radnych i działaczy Koalicji Obywatelskiej. Przykładowo na dziewięciu zdjęciach zamieszczonych w artykule „WOŚP na Żoliborzu za nami. Pękł już milion!” możemy zobaczyć licznych samorządowców i działaczy partyjnych Koalicji Obywatelskiej, w tym działającej na Żoliborzu młodzieżówki Platformy. 

Żródło: Mateusz Durlik

Luty - Najpierw sadzą drzewa, a niedługo potem je wycinają. Odwiedzamy plac budowy

W lutym pisaliśmy o niedawno wyciętych drzewach, które zostały nasadzone oraz o kontrowersyjnej przebudowie fragmentu ul. Krasińskiego na odcinku od ul. Powązkowskiej do ul. Elbląskiej. Deweloper - firma ASBUD - został zobowiązany do przebudowy i remontu fragmentu drogi oraz infrastruktury pieszo-rowerowej. Szybko okazało się, że w ramach tych prac mają zostać wycięte drzewa rosnące między chodnikiem a jezdnią. Powodem była przestarzała dokumentacja projektowa sprzed 7-8 lat. W międzyczasie Zarząd Zieleni nasadził nowe drzewa, aby nawiązać do szpaleru drzew rosnących wzdłuż Skweru im. Aleksandry Piłsudskiej. Miasto, zamiast zmusić dewelopera do zaktualizowania projektu w celu zminimalizowania szkód, postanowiło wydać zgodę na wycinkę tych drzew. O ile decyzja o wycince obligowała wykonawcę do wykonania nasadzeń zastępczych, to nowe rozwiązanie nie rekompensuje poprzednich efektów.

Ulica Krasińskiego na odcinku między ul. Powązkowską a ul. Elbląską przed i po przebudowie - Fot. Wiktor Zając

Marzec - Otwarcie ofert na dzierżawę Pawilonu Kulturalnego

W marcu informowaliśmy o otwarciu ofert dotyczących dzierżawy Pawilonu Kulturalnego w Parku Sady Żoliborskie. Do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami wpłynęły wtedy trzy oferty. O Pawilonie Kulturalnym pisaliśmy wielokrotnie, gdyż podobnie jak w przypadku Prochowni, budynek długo stał pusty, a mieszkańcy bardzo niecierpliwili się co do jego przyszłości. Lokalna społeczność oczekiwała, aby w tym miejscu utrzymać gastronomię w formie klubokawiarni lub bistro, gdzie znajdzie się także miejsce na różne inicjatywy kulturalne i rozrywkowe. Niedługo po ogłoszeniu wyników ZGN podpisał umowę z firmą Aleksandra Wiśniewska Sielanka, która trzy miesiące później otworzyła w tym miejscu Salto Bar.

Dawny Pawilon Kulturalny przed zawarciem umowy z dzierżawcami Salto Baru - Fot. Wiktor Zając

Kwiecień - Żoliborzanka Roku 2023 wybrana. Obejrzyjcie zdjęcia z gali i poznajcie laureatki

W kwietniu miała miejsce gala finałowa plebiscytu Żoliborzanka Roku 2023. Zwyciężczynią została Anna Bruszewska. To kobieta od 10 lat pomagająca bezdomnym kotom wyzdrowieć i znaleźć kochających właścicieli. Drugie miejsce przypadło Annie "Anuszy" Gawor, a Anna Faderewska-Kuszaj oraz Iga Włodkowska ex aequo zajęły trzecie miejsce, zdobywając taką samą liczbę głosów. Wyróżnienie, a nawet sama nominacja do plebiscytu Żoliborzanka Roku to wyraz docenienia społecznej działalności kobiet w dzielnicy. W skład kapituły wchodziło 8 uznanych osobistości: Maciej Stuhr, Karolina Korwin Piotrowska, Agata Passent, Magdalena Popławska, Monika Sobień-Górska, Katarzyna Jaroszyńska, Grzegorz Małecki i Martyna Wojciechowska. 

Redaktor naczelny Gazety Żoliborza wraz z nominowanymi na Żoliborzankę Roku 2023 - Fot. Dariusz Rutkowski

Kwieceń - Tajemnica kiosku z przeszłości: Nielegalne gry hazardowe na Żoliborzu

W kwietniu badaliśmy sprawę tajemniczego kiosku znajdującego się na rogu ul. Poli Gojawiczyńskiej i ul. Kłodawskiej. Mieszkańcy Sadów Żoliborskich coraz częściej zastanawiali się, dlaczego tuż przy przejściu dla pieszych znajduje się obiekt budzący niepokój. Bardziej dociekliwi zauważyli, że wewnątrz prowadzona jest działalność hazardowa. Okazało się, że oprócz głównych, okratowanych drzwi, istnieją drugie, które otwierane były w późnych godzinach wieczornych, umożliwiając osobom pragnącym zagrać dostęp do automatów. Nielegalna działalność nie byłaby jeszcze tak zaskakująca, gdyby nie fakt, że kiosk znajduje się w pasie drogowym administrowanym przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. Po zbadaniu tej sprawy okazało się, że o przeprowadzenie kontroli przez Izbę Celną zwracał się już w 2017 roku były burmistrz Krzysztof Bugla. Cały problem polegał na tym, że nikt nie znał właściciela tego interesu.

Tajemniczy kiosk na rogu ul. Poli Gojawiczyńskiej i ul. Kłodawskiej - Fot. Wiktor Zając

Maj - Relacja z I Sesji Rady Dzielnicy Żoliborz

W Urzędzie Dzielnicy zachodzą zmiany. Kadencja 2018-2024 była najdłuższą w historii stołecznego samorządu. Nowe wybory spowodowały, że w Radzie Dzielnicy nie tylko zmniejszyła się liczba mandatów w klubach partyjnych. W całej Radzie nastąpiła wymiana pokolenia. Oprócz Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetu Miasto jest Nasze, w Radzie pojawił się także nowy komitet - Żoliborz ma głos.

I Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz - Fot. Wiktor Zając

Pierwszą Sesję Rady Dzielnicy w nowej kadencji otworzyła radna seniorka Jolanta Zjawińska (Żoliborz ma głos). Radni podczas uroczystej sesji odebrali zaświadczenia od Przewodniczącej Dzielnicowej Komisji Wyborczej Elżbiety Błaszczak. Następnie radni złożyli ślubowanie, po którym radna seniorka odczytała oświadczenie, a następnie przerwano obrady. Powodem przerwania obrad był brak porozumienia między radnymi w celu zawarcia porozumienia koalicyjnego. W przeciwieństwie do poprzedniej kadencji, Koalicja Obywatelska nie posiadała większości w Radzie. W Radzie Dzielnicy Koalicja Obywatelska ma 9 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 4 mandaty, Lewica i Miasto jest Nasze po 4 mandaty, a Żoliborz ma głos również 4 mandaty.

Czerwiec - Zarząd i prezydium Rady Dzielnicy Żoliborz wybrane

W czerwcu opisywaliśmy dalszy przebieg I Sesji, podczas której miał być wybrany Zarząd oraz Prezydium. Radna seniorka Jolanta Zjawińska, przerywając posiedzenie I Sesji 6 maja, ogłosiła przerwę do 5 czerwca. Około półtorej godziny przed posiedzeniem radna seniorka zawiadomiła pozostałych radnych, że zaplanowane posiedzenie zostało przez nią odwołane. Wiedząc, że nie dojdzie do porozumienia na warunkach zaproponowanych przez radnych Żoliborz ma głos, poinformowała, że posiedzenie się nie odbędzie. Na Sesję przybyli radni wszystkich ugrupowań, z wyjątkiem radnych wybranych z listy KWW Żoliborz ma głos. Uznano, że posiedzenie powinno zostać wznowione z udziałem drugiej najstarszej wiekiem osoby zasiadającej w Radzie Dzielnicy. Tą osobą był radny Grzegorz Hlebowicz (PiS), który miał poważne wątpliwości, czy dalszą część sesji może prowadzić inna osoba niż radny senior. Obawiał się ewentualnych skutków prawnych i finansowych sytuacji, w której obrady prowadziłby inny radny. Radni wraz z radcami prawnymi omówili wątpliwości prawne związane z nieobecnością radnej seniorki oraz ewentualnych sporów prawnych wynikających z nieprecyzyjnych przepisów zawartych w Statucie Rady Dzielnicy. Po krótkim oświadczeniu radny Hlebowicz zrezygnował z chęci prowadzenia posiedzenia. Kolejną najstarszą wiekiem osobą była radna Beata Zasada-Wysocka (PiS), która również odmówiła podjęcia się tego zadania. Ostatecznie temu zadaniu podołała radna Monika Kurowska (KO), która wznowiła sesję.

Rada Dzielnicy Żoliborz - Fot. Wiktor Zając

Podczas sesji padły dwie kandydatury na funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy. Ze strony Klubu Koalicji Obywatelskiej zaproponowano Wiktora Jasionowskiego, natomiast ze strony Klubu Prawa i Sprawiedliwości - Adama Buławę. Jasionowskiego poparli zarówno radni KO, jak i przedstawiciele Miasta jest Nasze oraz Lewicy. Za kandydaturą Adama Buławy zagłosowali wyłącznie radni PiS.

W dalszej części obrad radni wybierali nowy Zarząd Dzielnicy. Burmistrzynią została Renata Kozłowska (KO), która w ubiegłej kadencji pełniła funkcję wiceburmistrza. Nowymi wiceburmistrzami zostali Joanna Kotkowska-Pyzel (Lewica Razem) oraz Tomasz Mielcarz (Miasto jest Nasze).

Pod koniec sesji na posiedzenie dotarł radny Tadeusz Müller (Żoliborz ma głos), który w ostatniej chwili złożył ślubowanie. Następnie radni przeszli do głosowania nad wyborem wiceprzewodniczących. Zaproponowano, aby każdy klub miał swojego wiceprzewodniczącego w prezydium. Z uwagi na nieobecność radnych reprezentujących Żoliborz ma głos, niespodziewanie zaproponowano radnego Müllera na wiceprzewodniczącego. Pozostali wiceprzewodniczący to Grzegorz Hlebowicz (PiS) i Konrad Smoczny (MJN).

Lipiec - Z Agatą Passent po Mazowszu

W lipcu, wraz z początkiem wakacji, rozpoczął się cykl felietonów autorstwa Agaty Passent. Felietony poświęcone były zwiedzaniu Mazowsza kamperem. W pierwszym felietonie Agata Passent opowiada m.in. o Świdrze - rzece jej dzieciństwa, nad którą bywała z rodzicami. Felietonistka zwiedza Mazowsze wraz ze swoim synem Antkiem. Kamperem odwiedzają także Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Białobrzegi, a także zatrzymują się nad Pilicą, która jest tak samo płytka jak jej ukochany Świder. W kolejnym felietonie odwiedzają Kampinos, Sochaczew i Żyrardów.

Zdjęcie ze zbiorów Agaty Passent

Sierpień - Żoliborskie obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W sierpniu relacjonowaliśmy przebieg żoliborskich obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku przypadała okrągła 80. rocznica tamtych wydarzeń. Opisywaliśmy przebieg uroczystości przed Pomnikiem Żołnierzy „Żywiciela”, podczas których przemawiał m.in. prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK „Żywiciel” i Miłośników Ich Tradycji - Bogusław Kamola ps. „Hipek”. Z kolei tuż pod Kotłownią WSM na rogu ul. Suzina i ul. Próchnika oddano hołd przed tablicą pamięci Żołnierzy OW PPS im. J. Dąbrowskiego, a także na skwerze Kompanii AK „Żniwiarz”, gdzie złożono wieńce. Odbyło się również spotkanie z Powstańcami w Klasztorze Sióstr Zmartwychwstanek, gdzie odbył się kameralny koncert. Byliśmy także na pl. Wilsona podczas Godziny „W”, w czasie której mieszkańcy oddali hołd przy włączonych syrenach. Była to również okazja do zobaczenia samolotów F-16 „Jastrząb” oraz samolotu transportowego C-130 Herkules, które przeleciały bezpośrednio nad placem.

Plac Wilsona podczas Godziny "W" - Fot. Wiktor Zając

Tego dnia każdy mieszkaniec mógł znaleźć coś dla siebie. Tuż obok parafii Dzieciątka Jezus przy ul. Czarnieckiego była okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Romana Łuczaka. Z kolei na Zatrasiu Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa, we współpracy z Radą Osiedla, przygotowała film „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy podczas kina plenerowego w parku osiedlowym. Nie zabrakło także wystawy zdjęć z Powstania na tarasie Szklanego Domu przy ul. Mickiewicza.

Wrzesień - Radni dzielnicowi przegłosowali. Czy Żoliborzowi grozi budowa Trasy Mostu Krasińskiego?

Podczas V Sesji Rady Dzielnicy radni przyjęli stanowisko dotyczące wprowadzenia do projektu planu ogólnego propozycji dotyczących kierunków rozwoju dzielnicy. O niektóre z nich - jak rezygnacja z projektu Trasy Mostu Krasińskiego - mieszkańcy Żoliborza apelowali od lat. Podczas Sesji głos w imieniu Stowarzyszenia „Nie dla Mostu i Trasy Krasińskiego” zabrał jego prezes Józef Menes. Stowarzyszenie przedstawiło siedem silnych argumentów przeciwko budowie mostu i trasy. Inne kwestie dotyczące uwag do planu ogólnego obejmowały: linię tramwajową na Potok, pozostawienie ogródków działkowych, renaturyzację koryta dawnej rzeki Drny, plan miejscowy dla Placu Wilsona, a także zieleń, usługi i rekreację na terenie MZA przy ul. Włościańskiej. W stanowisku radnych znalazło się łącznie dwanaście propozycji uwag i wniosków do projektu planu ogólnego. Ostatnie dwa wprowadzone zapisy mówią o wprowadzeniu strefy odprowadzania wód opadowych z trasy S8, co ma związek z licznymi zalewaniami tych miejsc podczas nawalnych opadów deszczu, oraz o ograniczeniu negatywnego oddziaływania akustycznego trasy S8, Wisłostrady i torów kolejowych na terenie Żoliborza.

Fot. Wiktor Zając

Październik - Ujawniono nieprawidłowości. Walne Zgromadzenie WSM sprzeciwiło się inwestycjom deweloperskim

W październiku pisaliśmy o Walnym Zgromadzeniu w dużym WSM. Walne dotyczyło inwestycji przy ul. Lindego na Bielanach, jak również przy ul. Włościańskiej na Sadach V. Przed posiedzeniem złożono wniosek w sprawie realizacji inwestycji przy ul. Włościańskiej 12 w trybie deweloperskim. Wniosek ten został poparty przez dziesięciu członków WSM, którzy nie chcieli się ujawniać ani przedstawić swoich argumentów za tą inwestycją. Był to sporym zaskoczeniem dla mieszkańców, ponieważ sprawa ul. Włościańskiej była już procedowana na poprzednim Walnym Zgromadzeniu. Dalsza część Walnego Zgromadzenia poświęcona była inwestycji przy ul. Lindego. Głos zabrał Jerzy Kropacz, mieszkaniec Wawrzyszewa oraz były prezes WSM w latach 2010–2012. Zwrócił uwagę na niejasne informacje prezes Barbary Różewskiej dotyczące przeznaczenia ewentualnych pieniędzy otrzymanych od dewelopera. Podczas swojej wypowiedzi Jerzy Kropacz przedstawił historię powstania umowy z deweloperem oraz przebieg działań Zarządu WSM dotyczących inwestycji przy ul. Lindego. Podczas Walnego padło wiele zarzutów wobec prezes WSM Barbary Różewskiej dotyczących nieprawidłowości związanych z umowami zawartymi z deweloperem.

Fot. Wiktor Zając

Listopad - Sztuka i ekologia w parze. Abstrakcyjne rzeźby cieszą oczy mieszkańców

W listopadzie pisaliśmy o rzeźbach autorstwa Jana Sajdaka, które powstały na Górkach Włościańskich. Wielu mieszkańców miało okazję poznać jego dzieła spacerując po Parku Fosa i Stoki Cytadeli. Pierwszym dziełem Sajdaka była „Wierzbowa świątynia”, która powstała w 2018 roku. Dwa lata później powstały „Ptaki wodne”, „Wioślarz” oraz „Brama dla ludzi, dom dla jeży”. Nowy projekt pn. „Kolonia” to grupa rzeźb składająca się z trzech osobnych instalacji o różnych rozmiarach i różnym sposobie usytuowania. To, co je łączy, to wyplatane z wikliny moduły. W każdym z nich znajduje się otwór o średnicy około 5 cm. Wiklinowe moduły autor zaprojektował tak, aby potencjalnie mogły zachęcić ptaki. Projekt "Kolonia" został dofinansowany ze środków programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pn. „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2024”, pochodzących z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rzeźba z serii "Kolonia" autorstwa Jana Sajdaka - Fot. Dariusz Rutkowski

Grudzień - Czym miał być Żoliborz? Dlaczego kładka na Cytadelę powinna powstać?

W ostatnim miesiącu gorącym tematem była kładka, która ma połączyć aleję Wojska Polskiego z Cytadelą. Wokół tego tematu ponownie zaczęło być głośno, kiedy aktywiści ze stowarzyszenia Miasto jest Nasze zamieścili na swoim żoliborskim profilu na Facebooku informację o złożeniu petycji przeciwko budowie kładki. Jak się okazało, była to ta sama petycja, o której było głośno podczas kampanii samorządowej w marcu. Przypomnieliśmy o założeniach kładki, o których opowiadał sam nieżyjący były radny architekt Baltazar Brukalski ze Stowarzyszenia Żoliborzan, powołując się na przedwojenne założenia przestrzenne autorstwa Antoniego Jawornickiego i Józefa Jankowskiego. Żoliborz w latach 20. miał być nowoczesną dzielnicą, która w wyniku euforii odzyskania niepodległości miała zdominować carską budowlę, jaką jest Cytadela. W tej koncepcji aleja Wojska Polskiego miała przebić mur Cytadeli. Założenie to nie zostało zrealizowane z uwagi na zbyt krótki okres, jakim było dwudziestolecie międzywojenne. Symbolika alei Wojska Polskiego jako upamiętnienia zwycięstwa wojny polsko-bolszewickiej nie była popularna w latach PRL. Dopiero teraz, po ponad 100 latach, możliwe jest połączenie alei niewielką kładką, która ułatwi dostęp do pl. Gwardii i kompleksu muzeów wewnątrz Cytadeli. Mimo szerokiej dyskusji, inwestycja ta z pewnością powstanie. Wszystkie niezbędne decyzje, w tym pozwolenie na budowę, zostały już wydane. Inwestor planuje rozpocząć budowę w lipcu, zaraz po zakończeniu polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która odbędzie się na Cytadeli.

Kładka nad Fosą - wizualizacja inwestora
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Aby zostać naszym prenumeratorem, wystarczy wejść na stronę https://www.gazetazoliborza.pl/platny-dostep. Następnie należy wybrać jedną z trzech opcji prenumeraty i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w kolejnych krokach.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Jako prenumerator zyskujesz dostęp do ekskluzywnych treści (w tym pełnych treści artykułów prezentowanych na naszym portalu oraz publikacji dedykowanych tylko naszym prenumeratorom) oraz specjalne rabaty od naszych partnerów lokalnych. Oferujemy zniżki od 10% do 20% na produkty i usługi firm z Żoliborza i Bielan (okazjonalnie także z innych dzielnic).

Z rabatów mogą korzystać tylko prenumeratorzy posiadający aktywną (wykupioną) prenumeratę.

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Aktualną listę partnerów oraz informacje o oferowanych przez nich rabatach znajdziesz na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów" oraz w przesyłanych do Ciebie newsletterach.

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna.

Po wykupieniu prenumeraty będziesz mieć dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

Dokonując zakupu online u naszych partnerów, aby otrzymać rabat, należy przy zamówieniu wpisać specjalny kod, który zostanie wygenerowany przez partnera i przekazany prenumeratorowi.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online i/lub realizacji vouchera (będącego nagrodą w konkursie dla prenumeratorów, o którym piszemy w pkt. 9) trzeba powołać się na kod/voucher wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę lub odebrać nagrodę w konkursie.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisie oferty każdego z nich.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Rabatów przeznaczonych dla prenumeratorów nie można przekazywać osobom trzecim. Są one dedykowane wyłącznie dla naszych prenumeratorów jako forma podziękowania za wsparcie. Udowodnione przypadki łamania tego postanowienia będą skutkowały anulowaniem prenumeraty, bez możliwości jej odnowienia.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Nie. Każdy z partnerów ma swoje odrębne rabaty, które nie łączą się z rabatami od innych partnerów.

Tak, ale Twoja subskrypcja będzie aktywna do końca okresu rozliczeniowego, na który się zdecydowałeś.

Wystarczy zaoferować zniżki (10%, 15% lub 20%) na swoje produkty lub usługi dla naszych prenumeratorów. W zamian otrzymasz pakiet promocyjny opisany w naszej ofercie.

Skontaktuj się z nami pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [662001449]. Omówimy szczegóły i odpowiemy na wszelkie pytania.

Po skontaktowaniu się z nami ustalimy szczegóły współpracy, podpiszemy umowę i przekażemy wszystkie niezbędne materiały do realizacji promocji.

Nie, udział jest całkowicie bezpłatny. W ramach współpracy barterowej oferujesz rabaty dla naszych prenumeratorów, a my zapewniamy Ci promocję i zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki.

Nie. Program skierowany jest głównie do firm z Żoliborza i Bielan, aby wspierać lokalną społeczność. Jeśli Twoja firma działa w tym obszarze lub kieruje ofertę (także) do mieszkańców tych dzielnic, zapraszamy do współpracy. Zapraszamy zatem do współpracy także firmy i instytucje z innych warszawskich dzielnic!

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni (posiadający opłaconą prenumeratę) prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Twoja firma otrzyma bezpłatną reklamę w naszych mediach: na portalu, w social mediach, grupach lokalnych, w artykułach oraz w kampaniach reklamowych. Dzięki temu zwiększysz rozpoznawalność marki i dotrzesz do szerokiej lokalnej społeczności. Zrobisz to w sposób innowacyjny i efektywny – całkowicie bezpłatnie. Naszym głównym celem jest nie tylko uhonorowanie naszych prenumeratorów, ale też skuteczne zareklamowanie ofert firm, które zostaną naszymi partnerami.

Oferujemy m.in.:

  • Baner reklamowy z Twoim logotypem na naszym portalu i w social mediach.
  • Publikację artykułu zbiorczego promującego wszystkich partnerów.
  • Top Layer z informacjami o prenumeracie i partnerach.
  • Stałą komunikację w naszych grupach społecznościowych.
  • Zdjęcie w tle w mediach społecznościowych z logotypami partnerów.
  • Relacje (stories) z logotypami partnerów.
  • Plakat promocyjny informujący o współpracy.
  • Mailingi do prenumeratorów (dla partnerów oferujących 15% i 20% rabatu).
  • Promocję w Kinie Wisła (dla partnerów oferujących 20% rabatu).

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna. Ich lista będzie też wysyłana w newsletterach dla prenumeratorów.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online należy podać kod wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę. By odebrać nagrodę, trzeba będzie okazać ten voucher lub wpisać (w przypadku realizacji online) umieszczony na nim kod, wygenerowany przez partnera.

Szczegóły dotyczące sposobu wykorzystania, ilości i dostępności rabatów ustalamy indywidualnie, aby najlepiej dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy. Stałe są tylko wysokości oferowanych rabatów: 10%, 15% i 20%.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem.

Oczywiście! Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, które mogą przynieść korzyści obu stronom.

Czas trwania współpracy ustalamy indywidualnie, ale minimalny okres to jeden miesiąc (jeden cykl współpracy). Możesz zdecydować się na okres próbny (miesięczny) lub długoterminową współpracę.

Tak, aczkolwiek Twoja obecność – a zatem przywileje i obowiązki partnera – będą obowiązywały do zakończenia miesięcznego cyklu współpracy.

Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama