W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- grze w brydża sportowego
- turnieju brydża
W dniu 8 listopada 2024 w godzinach od 17:30 do 21:00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Felińskiego 15 odbędzie się XIV Grand Prix brydża sportowego.
Poznaj 5 powodów, dla których warto grać w brydża!
Gra w brydża owiana jest kilkoma stereotypami. Najczęściej wymienianym jest określenie, że jest to gra hazardowa. Nic bardziej mylnego! Nie wszystkie gry karciane – w tym przede wszystkim brydż – są związane z grą na pieniądze.
Brydż to gra towarzyska, logiczna gra karciana, w której uczestniczą dwie pary, grające przy jednym stoliku. To nie przypadek czy psychologiczne rozegranie przeciwnika decydują o wygranej, a umiejętności oraz sprawność umysłowa.
Dowiedz się, dlaczego warto grać w brydża!
Nowe hobby
Gra w brydża to przede wszystkim świetna rozrywka i forma spędzania wolnego czasu.
Zajęcia brydżowe w WawaBrydż odbywają się od poniedziałku do czwartku, a kilka razy w roku organizujemy wyjazd brydżowy, podczas którego odbywają się wykłady oraz kilkanaście turniejów.
Nowe znajomości
Brydż jest sportem towarzyskim. Zgodnie z zasadami gry, przy brydżowym stoliku zasiadają zawsze dwie pary. Wspólnie spędzony czas umożliwia zapoznanie się i nawiązanie nowych znajomości, często na długie lata! Jeśli lubisz grać w karty oraz poznawać nowych ludzi, jest to gra dla ciebie!
Trening mózgu, wsparcie układu immunologicznego czy zapobieganie chorobom neurodegeneracyjnym
Gra w brydża to bez wątpienia świetny trening mózgu.
W czasie gry stymulujemy zarówno lewą jak i prawą półkulę mózgu – następuje bardzo intensywna komunikacja pomiędzy obiema półkulami. Podczas rozgrywki brydżowej rozwijamy wszystkie funkcje poznawcze, czyli pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie, a także trenujemy szybkość tych procesów. Grając w brydża musimy wykazać się myśleniem strategicznym, poszukiwać najlepszych rozwiązań, doskonalić swoje umiejętności planowania, czyli wykonywać czynności korzystając z funkcji analitycznych mózgu.
Gra w brydża wspiera również nasz układ immunologiczny!
Według naukowców, gra w brydża stymuluje układ immunologiczny, w tym wytwarzanie limfocytów T, czyli komórek biorących udział w zwalczaniu wirusów i innych czynników chorobotwórczych.
W ostatnich latach, prowadzonych jest szereg badań weryfikujących wpływ gry w brydża. Prof. Marian Cleeves Diamond wykazała, że gra w brydża zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera aż o 75%!
Brydż sportowy to również świetny sposób na rozwój dziecka i wsparcie jego przyszłej kariery.
Jeśli chcesz przekonać się, że gra w brydża jest również dla Ciebie, zapraszamy na nasze lekcje otwarte, współorganizowane razem z Akademią Leona Koźmińskiego.
Gra łącząca pokolenia – gra dla każdego!
Wbrew powszechnym mitom, w brydża sportowego grają nie tylko seniorzy. Spotkania brydżowe zrzeszają ludzi w każdym wieku i o przeróżnych zainteresowaniach oraz o różnym wykształceniu czy profilu zawodowym.
W kategoriach juniorskich Mistrzostw Świata czy Europy czy Akademickich Mistrzostwach Polski zdobywanych jest wiele medali każdego roku.
Brydż łączy pokolenia – na turniejach często spotykane są pary tworzone przez dziecko i rodzica czy wnuka i dziadka. Niezależnie od tego czy masz 20 lat, czy jesteś na emeryturze, gra w brydża jest dla Ciebie. Gra nie ma limitu wiekowego, a sukcesy brydżowe może odnieść każdy. Najlepszym przykładem jest angielski zawodnik Boris Schapiro, który zdobył złoty medal MŚ w wieku 89 lat!
Brydż – gra wielkich osobistości
Czy wiesz, że jest to hobby Billa Gatesa, Warrena Buffetta, Witolda Bieleckiego, Renaty Dancewicz, Zbigniewa Bońka czy Katarzyny Grocholi?
Bill Gates wymienia brydża jako jedną z dziesięciu umiejętności warunkujących odniesienie sukcesu
w życiu, natomiast Warren Buffet powiedział kiedyś: „Nie miałbym nic przeciwko spędzeniu reszty życia w więzieniu, pod warunkiem, że w celi miałbym jeszcze trzech grających w brydża”.
Napisz komentarz
Komentarze