W tym artykule przeczytasz o:
- koncercie z cyklu "joliFORTe"
- programie koncertu
- wykonawcach
JoliFORTe to cykl międzypokoleniowych koncertów, którego celem jest popularyzacja muzyki klasycznej na Żoliborzu.
W jesiennej aurze zapraszamy na warsztat i koncert w lokalnym, sąsiedzkim wydaniu! Nasze spotkanie rozpoczniemy warsztatem perkusyjnym. Posłuchamy wspólnie, jak jesienią brzmią ulice Żoliborza i zastanowimy się, jakimi rytmami pulsuje miasto. Zagramy wspólnie używając przedmiotów i obiektów, które otaczają nas na co dzień, a kryją w sobie piękne brzmienia. Następnie wysłuchamy koncertu inspirowanego głosami miejskich przestrzeni, a w jednym z utworów wykorzystamy materiał muzyczny wspólnie przygotowany podczas warsztatu - zapowiadają organizatorzy.
Wykonawcy:
Miłosz Pękala - perkusja
Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie perkusji Stanisława Skoczyńskiego na Akademii Muzycznej w Warszawie. Studiował także w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk w Kopenhadze u Gerta Mortensena. W 2014 doktoryzował się tamże w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplina instrumentalistyka. W 2019 habilitował się na podstawie dzieła Monopercussion – Miłosz Pękala płyta CD. Wykłada w Zakładzie Harfy, Gitary i Perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Specjalizuje się w grze na wibrafonie, zestawach multiperkusyjnych oraz instrumentach latynoamerykańskich. Wykonuje zarówno muzykę współczesną, rozrywkową oraz etniczną. Od 2002 jest członkiem duetu Hob-beats (z Magdaleną Kordylasińską).
Magdalena Kordylasińska-Pękala - perkusja
Naukę gry na perkusji rozpoczęła w wieku 18 lat w klasie Dariusza Jagiełły. W 2006 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała także w Królewskim Duńskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze pod kierunkiem Gerta Mortensena. Od 2002 współpracuje z Miłoszem Pękalą, także perkusistą, z którym tworzy duety Hob-beats oraz Pękala/Kordylasińska/Pękala.
Ania Karpowicz - flet
Absolwentka Hochschule für Musik Detmold i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Laureatka Paszportu Polityki 2020 w kategorii Muzyka Poważna. Uczestniczka Fellowship Programme przy Europejskiej Radzie Muzycznej 2022-2024. Założycielka Hashtag Ensemble. Współkieruje kooperatywą programując wydarzenia, koncertując, a także angażując się w inicjatywy improwizatorskie i edukacyjne. Współprowadzi Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab w Warszawie jako kuratorka pasma repertuarowego oraz AżTak Festiwalu. Ania Karpowicz jako solistka skupia się na projektach związanych z poszukiwaniem tożsamości przez współczesne kobiety-artystki różnych dziedzin. Ma w dorobku między innymi interdyscyplinarny projekt TOVA, dwa własne utwory z nurtu site-specific skomponowane do poezji Ireny Klepfisz i wykonywane w przestrzeni publicznej Warszawy, a także performatywny utwór JUDGE ME AGAIN Rafała Zapały nagrany dla wytwórni KAIROS na płycie „Futility”.
Program:
Jan Sebastian Bach - Koncert g-moll cz. II BWV 1056R
Steve Reich - Vermont Counterpoint
Miłosz Bembinow - Returning Sounds
Felix Kubin - Renaissance Gameboy 2
Emmanuel Sejourne - Koncert na wibrafon, cz. II
Matthias Schmitt - Ghanaia
Miłosz Pękala - Modular #3
Napisz komentarz
Komentarze