Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 21 listopada 2024 14:22

Festiwal Kultury Bez Barier na Żoliborzu

Pod hasłem „Możesz, co chcesz!” rozpoczyna się 12. edycja Festiwalu Kultury Bez Barier. To ogólnopolskie święto różnorodności, które dowodzi, że kultura może być dostępna dla każdego. Festiwalowe wydarzenia odbędą się również na Żoliborzu, m.in. w Muzeum Historii Polski.
Festiwal Kultury Bez Barier na Żoliborzu

Źródło: Muzeum Historii Polski

W tym artykule przeczytasz o:

  • Festiwalu Kultury Bez Barier
  • idei hasła "Możesz, co chcesz!"
  • harmonogramie wydarzeń w Muzeum Historii Polski

12. Festiwal Kultury Bez Barier odbędzie się w dniach 15-20 października w 25 miastach Polski. Impreza, wspierana przez instytucje i organizacje z całego kraju, po raz kolejny udowadnia, że kultura nie zna granic. Hasło tegorocznej edycji odzwierciedla ideę wolności i inspiruje osoby ze szczególnymi potrzebami do swobodnego korzystania z festiwalowej oferty spektakli teatralnych, wystaw, koncertów, pokazów filmowych, warsztatów i spotkań.

Rozpoczęcie już we wtorek

Dzień otwarcia 12. Festiwalu Kultury Bez Barier odbędzie się 15 października w Mazowieckim Instytucie Kultury (ul. Elektoralna 12). Podczas tego wydarzenia można będzie porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, spotkać z odbiorcami dostępnej kultury, rozszerzyć wiedzę, przy okazji dobrze się bawiąc. A już we środę festiwalowe wydarzenia zawitają na Żoliborz, a konkretnie do Muzeum Historii Polski.

Możesz, co chcesz!

Hasło, które towarzyszyć będzie nam podczas 12. edycji Festiwalu Kultury bez Barier to: „Możesz, co chcesz!” Każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy różni. Różnie korzystamy z kultury, różnie lubimy spędzać czas, mamy różne potrzeby, różne rzeczy nas nakręcają. Hasło „Możesz, co chcesz!” ma nam o tym przypominać. Do uczestnictwa w festiwalu zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami i bez, starsze, młodsze, z dziećmi, bez dzieci, stałych uczestników i uczestniczki kultury, a także tych, którzy na wydarzeniach bywają rzadko. Na Festiwalu każdy jest mile widziany! - zaprasza Muzeum Historii Polski.

Harmonogram festiwalowych wydarzeń

16 października, godz. 10:00 - 11:30 – Warsztaty: Polskie wynalazki.
Jakie przedmioty zawdzięczamy polskim wynalazcom? Na zajęciach odkryjemy niezwykłe losy wielkich odkryć i przekonamy się, jak dzięki nim zmienił się świat. Razem podążymy ich śladem, wykonując zadania pobudzające wyobraźnię. W czasie zajęć na uczestników będą czekać trzy zadania:

  • indywidualnie – zagadka matematyczna, czyli poszukiwanie pułapek na karcie zadań (uwaga na dźwięki rysowania ołówkiem).
  • grupowo – tworzenie konstrukcji z plastikowych rurek i łączników w małych zespołach (możliwy głośny gwar rozmów uczestników).
  • postaramy się też odkryć, jakie wynalazki kryją się za specjalnie przygotowanymi obrazkami.

Ważną częścią zajęć będą innowacje, które ratowały i do dziś ratują ludzkie życie.
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja: Link do rejestracji na wydarzenie.

16 października, godz. 16:30 - 18:00 – Warsztaty: Kapral Wojtek.
Czy niedźwiedź może być żołnierzem? Ależ tak! Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy poznają historię niezwykłej przyjaźni niedźwiedzia Wojtka i żołnierzy z Armii Andersa. W czasie spotkania prześledzimy trasę, jaką przebył Wojtek wraz z II Korpusem Polskim, i opowiemy o przygodach tego niezwykłego zwierzęcia. W czasie warsztatów wykorzystujemy fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek” oraz materiały źródłowe (fotografie i mapy).
Podczas zajęć przewidziane jest tworzenie prac plastycznych – kolorowanek z Wojtkiem i polskimi żołnierzami. Na koniec zajęć uczestnicy wykonają odznakę – magnes oddziału Wojtka, z wykorzystaniem filcu, papieru, kleju i taśmy magnetycznej. 
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: Link do rejestracji na wydarzenie.

20 października, godz. 10:00 - 11:00 – Zwiedzanie: Muzeum Historii Polski – oprowadzanie po budynku.
Gmach Muzeum Historii Polski to dzieło samo w sobie. Jego marmurowa elewacja nawiązuje do kolejnych warstw naszej historii. A co kryje jego wnętrze?
Zapraszamy na zwiedzanie budynku. Certyfikowany przewodnik omówi najciekawsze architektonicznie rozwiązania, pokaże wybrane miejsca i omówi ich funkcje. Na koniec, jeśli tylko pogoda będzie sprzyjająca, zapraszamy na taras widokowy. Z dachu Muzeum można podziwiać piękną panoramę miasta.
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: Link do rejestracji na wydarzenie.

20 października, godz. 11:00 - 12:15 – Warsztaty: Niedziela z historią. W średniowiecznym grodzie.
Kim był bartnik? Jak wygląda dziegieć? Dlaczego len się czesze? Na warsztatach udamy się z wizytą do dawnego grodu i przekonamy się jak jego mieszkańcy umieli korzystać ze skarbów przyrody. W części warsztatowej aktywności manualne ze wsparciem prowadzącego.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: Link do rejestracji na wydarzenie.

20 października, godz. 12:00 - 13:00 – Zwiedzanie: Muzeum Historii Polski – oprowadzanie po budynku.
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: Link do rejestracji na wydarzenie.

20 października, godz. 13:00 - 14:30 – Warsztaty: Niedziela z historią. W średniowiecznym grodzie.
Zapraszamy na warsztaty podczas których odkryjemy kilka tajemnic związanych z życiem codziennym średniowiecznego grodu. Porozmawiamy nie tylko o tym jak jego mieszkańcy zdobywali pożywienie i chronili się przed zimnem ale także jak spędzali czas wolny i tworzyli wyjątkowe przedmioty. W części aktywności manualne ze wsparciem prowadzącego.
Wydarzenie dla dzieci w wieku od 11 lat
Wstęp wolny! Konieczna jest rejestracja na wydarzenie: Link do rejestracji na wydarzenie.

Wszystkie wydarzenia są również dostępne dla osób w spektrum autyzmu oraz dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zapewnione będzie miejsce wyciszenia oraz słuchawki wyciszające. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim, języku prostym. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Aby zostać naszym prenumeratorem, wystarczy wejść na stronę https://www.gazetazoliborza.pl/platny-dostep. Następnie należy wybrać jedną z trzech opcji prenumeraty i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w kolejnych krokach.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Jako prenumerator zyskujesz dostęp do ekskluzywnych treści (w tym pełnych treści artykułów prezentowanych na naszym portalu oraz publikacji dedykowanych tylko naszym prenumeratorom) oraz specjalne rabaty od naszych partnerów lokalnych. Oferujemy zniżki od 10% do 20% na produkty i usługi firm z Żoliborza i Bielan (okazjonalnie także z innych dzielnic).

Z rabatów mogą korzystać tylko prenumeratorzy posiadający aktywną (wykupioną) prenumeratę.

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Aktualną listę partnerów oraz informacje o oferowanych przez nich rabatach znajdziesz na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów" oraz w przesyłanych do Ciebie newsletterach.

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna.

Po wykupieniu prenumeraty będziesz mieć dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

Dokonując zakupu online u naszych partnerów, aby otrzymać rabat, należy przy zamówieniu wpisać specjalny kod, który zostanie wygenerowany przez partnera i przekazany prenumeratorowi.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online i/lub realizacji vouchera (będącego nagrodą w konkursie dla prenumeratorów, o którym piszemy w pkt. 9) trzeba powołać się na kod/voucher wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę lub odebrać nagrodę w konkursie.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisie oferty każdego z nich.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Rabatów przeznaczonych dla prenumeratorów nie można przekazywać osobom trzecim. Są one dedykowane wyłącznie dla naszych prenumeratorów jako forma podziękowania za wsparcie. Udowodnione przypadki łamania tego postanowienia będą skutkowały anulowaniem prenumeraty, bez możliwości jej odnowienia.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Nie. Każdy z partnerów ma swoje odrębne rabaty, które nie łączą się z rabatami od innych partnerów.

Tak, ale Twoja subskrypcja będzie aktywna do końca okresu rozliczeniowego, na który się zdecydowałeś.

Wystarczy zaoferować zniżki (10%, 15% lub 20%) na swoje produkty lub usługi dla naszych prenumeratorów. W zamian otrzymasz pakiet promocyjny opisany w naszej ofercie.

Skontaktuj się z nami pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [662001449]. Omówimy szczegóły i odpowiemy na wszelkie pytania.

Po skontaktowaniu się z nami ustalimy szczegóły współpracy, podpiszemy umowę i przekażemy wszystkie niezbędne materiały do realizacji promocji.

Nie, udział jest całkowicie bezpłatny. W ramach współpracy barterowej oferujesz rabaty dla naszych prenumeratorów, a my zapewniamy Ci promocję i zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki.

Nie. Program skierowany jest głównie do firm z Żoliborza i Bielan, aby wspierać lokalną społeczność. Jeśli Twoja firma działa w tym obszarze lub kieruje ofertę (także) do mieszkańców tych dzielnic, zapraszamy do współpracy. Zapraszamy zatem do współpracy także firmy i instytucje z innych warszawskich dzielnic!

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni (posiadający opłaconą prenumeratę) prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Twoja firma otrzyma bezpłatną reklamę w naszych mediach: na portalu, w social mediach, grupach lokalnych, w artykułach oraz w kampaniach reklamowych. Dzięki temu zwiększysz rozpoznawalność marki i dotrzesz do szerokiej lokalnej społeczności. Zrobisz to w sposób innowacyjny i efektywny – całkowicie bezpłatnie. Naszym głównym celem jest nie tylko uhonorowanie naszych prenumeratorów, ale też skuteczne zareklamowanie ofert firm, które zostaną naszymi partnerami.

Oferujemy m.in.:

  • Baner reklamowy z Twoim logotypem na naszym portalu i w social mediach.
  • Publikację artykułu zbiorczego promującego wszystkich partnerów.
  • Top Layer z informacjami o prenumeracie i partnerach.
  • Stałą komunikację w naszych grupach społecznościowych.
  • Zdjęcie w tle w mediach społecznościowych z logotypami partnerów.
  • Relacje (stories) z logotypami partnerów.
  • Plakat promocyjny informujący o współpracy.
  • Mailingi do prenumeratorów (dla partnerów oferujących 15% i 20% rabatu).
  • Promocję w Kinie Wisła (dla partnerów oferujących 20% rabatu).

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna. Ich lista będzie też wysyłana w newsletterach dla prenumeratorów.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online należy podać kod wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę. By odebrać nagrodę, trzeba będzie okazać ten voucher lub wpisać (w przypadku realizacji online) umieszczony na nim kod, wygenerowany przez partnera.

Szczegóły dotyczące sposobu wykorzystania, ilości i dostępności rabatów ustalamy indywidualnie, aby najlepiej dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy. Stałe są tylko wysokości oferowanych rabatów: 10%, 15% i 20%.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem.

Oczywiście! Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, które mogą przynieść korzyści obu stronom.

Czas trwania współpracy ustalamy indywidualnie, ale minimalny okres to jeden miesiąc (jeden cykl współpracy). Możesz zdecydować się na okres próbny (miesięczny) lub długoterminową współpracę.

Tak, aczkolwiek Twoja obecność – a zatem przywileje i obowiązki partnera – będą obowiązywały do zakończenia miesięcznego cyklu współpracy.