W tym artykule przeczytasz o:
- poniesionych wydatkach na organizację 98. Urodzin Placu Wilsona;
- wykonawcy wybranym przez Urząd na realizację imprezy;
- stoisku posłanki Aleksandry Gajewskiej w Parku Żeromskiego;
- dofinansowaniu projektu w ramach inicjatywy lokalnej złożonej przez radnego dzielnicy;
- poniesionych wydatkach na realizację potańcówki międzypokoleniowej.
Niespełna miesiąc temu na Żoliborzu odbyły się dwie duże imprezy. Jak się okazuje, mieszkańcy wydali na nie ponad 310 tysięcy złotych. 281 424 złote brutto zapłacono za kompleksową umowę na organizację Urodzin Placu Wilsona. Oprócz tego Urząd Dzielnicy Żoliborz zawarł dwie dodatkowe umowy na kwotę 13 990 złotych oraz na kwotę 8 500 złotych. Z kolei na 10 tysięcy złotych przekazano w ramach inicjatywy lokalnej na organizację dwóch Żoliborskich Potańcówek. Jedna z nich odbyła się w czerwcu - na początku wakacji oraz 7 września - w dniu, kiedy odbywały się 98. Urodziny Placu Wilsona.
Wydatki poniesione na organizację 98. Urodzin Placu Wilsona
Jak poinformowała nas rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Żoliborz Donata Wancel, Urząd Dzielnicy Żoliborz zawarł kompleksową umowę na organizację „Urodzin Placu Wilsona" na kwotę 281 424 zł brutto. W ramach umowy wykonawca zapewnił organizację i realizację występów artystów - tj.:
- Kai Kaźmierczyk - około godziny 17:30 - 60 minutowy występ;
- Ani Dąbrowskiej – około godziny 19:00 – 60 minutowy występ plus bisy;
Zespołu Kombi Łosowski – około godziny 20:30 – 75 minutowy występ z pokazem laserowym plus bisy.
oraz zapewnił wykonanie riderów ww. artystów – technikę i hospitality, w tym m.in.:
- scenę z zadaszeniem i wygrodzenia;
- transport, rozstawienie i złożenie elementów wyposażenia wydarzenia + ekipę techniczną do obsługi;
- nagłośnienie i oświetlenie koncertów wraz z obsługą;
- agregat prądotwórczy;
- leżaki – 100 szt;
- garderoby dla artystów;
- catering, ochronę imprezy, zabezpieczenie medyczne;
- sprzątanie podczas trwania wydarzenia i po zakończeniu;
- toalety przenośne wraz z serwisem;
- konferansjera imprezy;
- tłumacza języka migowego na żywo podczas wydarzenia;
- druk plakatów w formacie B1 – 10 sztuk.
Ponadto Urząd Dzielnicy Żoliborz zawarł umowy:
- Na organizację kącika profilaktycznego - strefy bezpiecznego kierowcy na kwotę 13 990 zł;
- Na organizację aktywności (spektakl, strefy gry i zabawy) na kwotę 8 500 zł.
Kto był wykonawcą 98. Urodzin Placu Wilsona oraz ile podmiotów zgłosiło się do przetargu?
Umowa na organizację „Urodzin Placu Wilsona" zawarta została z firmą ART SOLUTIONS ŁUKASZ KIEŁCZEWSKI z siedzibą w Łomiankach (05-092), ul. Przełajowa 8. „Umowa opiewała na pełną kwotę 281 424 złotych bez podziału wydatków na poszczególne elementy wydarzenia. Zgodnie z art. 11 ust. 5 pkt 2 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych przepisów tej ustawy nie stosuje się do zamówień o wartości mniejszej niż progi unijne, których przedmiotem są dostawy lub usługi z zakresu działalności kulturalnej związanej m.in. z organizacją koncertów” - wyjaśniła rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Żoliborz. „Korzystając z tzw. wyłączenia artystycznego nie ma obowiązku przeprowadzania procedury PZP” - dodała Donata Wancel.
Namiot posłanki Aleksandry Gajewskiej w centrum uwagi
Podczas 98. Urodzin Placu Wilsona, w centralnej części trwającej imprezy w Parku Żeromskiego, ustawiony został namiot posłanki Aleksandry Gajewskiej z Koalicji Obywatelskiej. Namiot został ustawiony w połowie drogi między główną bramą parku a sceną. Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Żoliborz, Biuro Poselskie Aleksandry Gajewskiej zaproponowało udział w wydarzeniu „Urodziny Placu Wilsona" oferując przygotowanie stanowiska z materiałami plastycznymi dla dzieci. „Zaproponowane formy animacji dla dzieci wpisywały się w ogólną koncepcję wydarzenia” - dodała.
Żoliborska potańcówka równolegle z Urodzinami Placu Wilsona
Z informacji uzyskanej od Urzędu Dzielnicy Żoliborz, Żoliborska Potańcówka Międzypokoleniowa nie była wydarzeniem organizowanym przez Urząd Dzielnicy Żoliborz w ramach Urodzin Placu Wilsona. Organizator potańcówki uzyskał wsparcie finansowe ze środków „inicjatywy lokalnej". Wniosek dotyczył dofinansowania dwóch edycji wydarzenia realizowanych 15 czerwca i 7 września 2024 r. w łącznej kwocie 10 000 złotych.
Z informacji uzyskanych od rzeczniczki prasowej Urzędu Dzielnicy Donaty Wancel wynika, że wniosek o dofinansowanie Żoliborskiej Potańcówki Międzypokoleniowej w ramach inicjatywy lokalnej złożyło dwoje mieszkańców Żoliborza, w tym Konrad Smoczny.
Wydatki poniesione na realizację projektu
Jak poinformował Urząd Dzielnicy, w ramach przyznanej kwoty m.st. Warszawa dokonało wydatków na opłacenie: zespołu muzycznego, akustyka i sprzętu muzycznego oraz oświetlenie terenu. Przy czym na realizację inicjatywy lokalnej środki finansowe nie są bezpośrednio przekazywane wnioskodawcy na realizację pomysłu, ale wypłacane wyłonionemu w postępowaniu urzędu wykonawcy zlecenia.
Jak wyjaśniła Donata Wancel. udział wnioskodawców dotyczył zapewnienia sprzętu dla DJ-a, oprawy nagłośnieniowej, namiotu, krzeseł, girland oraz druku plakatów na łączną kwotę 4150 złotych. „Dodatkowo zobowiązali się do świadczenia pracy społecznej, w tym: organizacji całego przedsięwzięcia, usług Public Relations, rozstawienia namiotu i sprzętu, promocji potańcówek w social mediach, przygotowania grafik plakatów, uzyskanie wymaganych zgód i pozwoleń, zapewnienia opieki medycznej i sprzątania po przedsięwzięciach, które zostały wycenione na łączną sumę 13 250 złotych” - dodała rzeczniczka.
Napisz komentarz
Komentarze