W tym artykule przeczytasz o:
- programie wydarzeń cyklicznych w Miejscu Aktywności Lokalnej
- specjalnych spotkaniach
- nowych, spontanicznych inicjatywach
Miejsce Aktywności Lokalnej we wrześniu:
Miejsce aktywności Lokalnej
Adres: Marii Kazimiery 20, 01-670 Warszawa
- 3, 10, 17, 24 / wtorek / 17:00-20:00 / Klub Rękodzielniczy
- Wstęp wolny
Dziergamy, szydełkujemy, haftujemy… Co tydzień uczymy się od siebie nawzajem. Rękodzieło łączy ludzi!
- 4, 11, 18, 25 / środa / 10:00-11:30 / Chór Mam
- Wstęp wolny
Nie musisz umieć śpiewać – najważniejsze, żebyś wyszła z domu na spotkanie z innymi kobietami. Bez przesłuchań i ocen! Więcej informacji na Facebooku na grupie “Chór Mam na Żoliborzu”
- 4, 11, 18, 25 / środa / 17:30-19:00 / Orkiestra Marii Kazimiery – otwarte warsztaty muzyczne
- Wstęp wolny
Tworzymy żoliborską orkiestrę sąsiedzką! Nie ma wielu okazji, żeby wyjść z szafy ze swoim instrumentem, jeśli nie jesteś koncertującym muzykiem. Dlatego zapraszamy do MAL-u wszystkich, którzy mają potrzebę muzycznej ekspresji i szukają do tego pretekstu. Wspólne muzykowanie to świetny sposobem, żeby poznać osoby o podobnych zainteresowaniach. Spotkania prowadzi Miłka Majczyno – multiinstrumentalistka i animatorka kultury.
- 5, 12, 19, 26 / czwartek / 17:30-19:30 / Żoliborz w akwareli
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Cykl międzypokoleniowych warsztatów, podczas których poznamy tajniki malowania farbami akwarelowymi. Naszą inspiracją będzie Żoliborz – jego architektura, krajobrazy i mieszkańcy. Konieczne zapisy każdorazowo na pojedyncze zajęcia.
- 6, 13, 20, 27 / piątek / 12:00-14:00 / Miasto Mam
- Wstęp wolny
Cotygodniowe spotkania, podczas których mamy rozmawiają, a dzieci się bawią.
- 14, 21, 28 / sobota / 13:30-15:30 / Twórcze godziny
- Wstep wolny
Potrzebujesz przestrzeni za twórcze działania? Zapraszamy do MAL-u na Twórcze godziny, czyli cykl spotkań osób zainteresowanych sztuką oraz różnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi. Czasem swobodnie tworzymy w gronie życzliwych ludzi, co nam w duszy gra, a czasem zapraszamy inspirujących gości do prowadzenia tematycznych warsztatów.
- 06.09 / piątek / 18:00-20:00 / Chill Board Games Evening
- Wstęp wolny
Join us bi-weekly on Fridays at 6PM to play board games. We usually play something lighthearted and every week I bring games from my collection – don’t hesitate to bring your own! All the rules will be explained on a spot so don’t worry about it. The aim is to meet cool people, drink tea and exercise your brain a little / Gramy w gry planszowe i przy okazji rozmawiamy po angielsku!
- 13.09 / piątek / 12:00-15:00 / Dziecięce ciuchy i bajery na Marii Kazimiery – wymianka
- Wstęp wolny
Dajmy nowe życie ubraniom i akcesoriom dziecięcym! Zapraszamy na wymiankę – przynosisz rzeczy (max. 10) i zabierasz co (i ile) chcesz. Można też nie przynieść nic, można zabrać więcej niż się przyniosło – nie zapominając o innych uczestnikach spotkania!
- 13.09 / piątek / 18:00 – 20:00 / Zdrowie Kobiety – oswajamy Menopauzę “Jak pielęgnować i zachować fizyczne i emocjonalne zdrowie w trakcie zmiany”
- Wstęp wolny
Zapraszamy na prelekcję na temat ważny dla każdej kobiety, która świadomie chce przygotować się lub/i przejść przez okres życiowej transformacji jaką jest okres menopauzy. Temat omówiony będzie z perspektywy medycyny chińskiej jako holistycznego systemu profilaktyki zdrowia. Opowiem o medycynie chińskiej i chińskim zielarstwie w kontekście zdrowia dojrzałej kobiety. Przedstawię istotne wskazówki dotyczące wspierającego zdrowie trybu życia i sposobu odżywiania się a także podpowiem, jak można przy pomocy prostych i dostępnych ziół np. kulinarnych wesprzeć swój organizm aby odzyskać witalność i radość życia.
- 14.09 / sobota / 10:30:00 – 13:00 / Śniadanie sąsiedzkie – zapraszamy z pomysłami na wspólne działania!
- Wstęp wolny
Spotykamy się przy wspólnym stole, żeby poznać się i wymienić pomysłami na działania w MAL-u. Prosimy, aby – w miarę możliwości – każdy przyniósł ze sobą coś do jedzenia.
- 19.09 / 19:00 / czwartek / Żoliborski Klub Filmowy: Miasto
- Wstęp wolny
Oaza wolności czy betonowa dżungla? Jakie są wady i zalety życia w mieście? Jakie powinno być miasto idealne? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas wrześniowego spotkania Zadziornego Klubu Filmowego.
O projekcie: Różnimy się, mamy różne poglądy i różnie patrzymy na świat. Często wkurzają nas te same kwestie, ale nie zawsze z tych samych powodów. W rozładowaniu napięcia może pomóc nam kino, które prowokuje prawdziwy dialog. Dołącz do Filmowego Klubu Wkurzonych, w którym spotykamy się, żeby porozmawiać, poznać różne punkty widzenia i zobaczyć, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli.
Spotykamy się raz w miesiącu, żeby porozmawiać o konkretnym temacie. Prowadzący wybiera kilka filmów krótkometrażowych, które stanowią punkt wyjścia do dyskusji. Odnosząc się do seansu prowadzimy dialog moderowany przez prowadzącego. Każda osoba może wypowiadać się swobodnie przy zachowaniu zasady wzajemnego szacunku. Spotkanie nie ma na celu rozstrzygnięcia sporu, jest próbą odbycia rozmowy ukierunkowanej na szukanie różnic i podobieństw poglądów. Za selekcję filmów i moderowanie dyskusji odpowiada Maciej Misztal.
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 7 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
- 20.09 / piątek 16:00–18:00 / Potok pomysłów – rodzinne warsztaty kreatywne
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem.
Potok pomysłów to cykl kreatywnych warsztatów dla rodzin, podczas których będziemy wspólnie tworzyć rękodzieło w różnych technikach. Podczas odsłony wrześniowej stworzymy własne, unikalne ozdoby do włosów – opaski, spinki i gumki. Można też przynieść do przerobienia własne akcesoria, którym chce się dać nowe życie.
- 20.09 / piątek / 18:00 – 20:00 / Chill Board Games Evening
- Wstęp wolny
Join us bi-weekly on Fridays at 6 PM to play board games. We usually play something lighthearted and every week I bring games from my collection – don’t hesitate to bring your own! All the rules will be explained on a spot so don’t worry about it. The aim is to meet cool people, drink tea, and exercise your brain a little.
- 21.09 / sobota / 11:00 -13:00 / Bransoletki przyjaźni (i nie tylko)
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
Zapraszamy na warsztat, podczas którego wykonamy kolorowe bransoletki przyjażni, a także inne rodzaje bransoletek na gumce. Zapewniamy materiały, ale zachęcami do przyniesienia swoich dodatków.
- 21.09 / sobota / 13:30 – 15:30 / Twórcze godziny: warsztat malarski
- Wstęp wolny
Potrzebujesz przestrzeni za twórcze działania? Zapraszamy do MAL-u na Twórcze godziny, czyli cykl spotkań osób zainteresowanych sztuką oraz różnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi. Czasem swobodnie tworzymy, co nam w duszy gra, a czasem zapraszamy inspirujących gości do prowadzenia tematycznych warsztatów. Tym razem artystka Paulina Pankiewicz wprowadzi nas w tajniki malarstwa.
- 24.09 / 18:00 / wtorek / joliFORTe: Muzyka klasyczna w społecznościach lokalnych – wykład Ani Karpowicz
- Wstęp wolny
Podczas wykładu zastanowimy się wspólnie, co nam dają spotkania z muzyką klasyczną, czego oczekujemy od elementów animacyjnych, a co pozwala nam lepiej zrozumieć prezentowany program. Jest to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu, w którym opowiemy o muzyce i posłuchamy klasycznych utworów w nowoczesnych aranżacjach. Ania Karpowicz, flecistka, kameralistka, założycielka Hastag Ensemble. Laureatka Paszportów Polityki w kategorii muzyka poważna.
- 28.09 / sobota / 11:00-13:30 / Mal(owanie) kamieni
- Zapisy przez portal strefazajęć.pl na 10 dni przed wydarzeniem
W ramach akcji Kamienie Warszawy ozdabiamy kamienie, a następnie zostawiamy je w różnych miejscach. Kamienie malujemy zgodnie z wytycznymi, dzięki czemu można je potem odnaleźć na grupie na Facebooku akcji. Inicjatorami cyklu spotkań są nasi sąsiedzi Kasia i Miłek. Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu razem z opiekunami.
Napisz komentarz
Komentarze