W tym artykule przeczytasz o:
- na co wybrać się w tym tygodniu do teatru na Żoliborzu
- datach i godzinach spektakli w teatrze Komedia
- spektaklu „Kwiat Lotosu" Latającego Teatru Sztuki Ciała
- spektaklu „StrangeLove” w kinie Elektronik
NA PEŁNYCH OBROTACH
Krótko mówiąc: jaka piękna katastrofa! Prowadzący telewizyjne show odnotowuje spadek notowań, więc musi zapunktować przed szefem. Szef wpada z wizytą, a prowadzący - w jeszcze większe kłopoty. Jest komiczne zamieszanie wokół żony, cudza kochanka, awantura, a wszystko to na szalonych, pełnych obrotach przyprawiających o zawrót głowy!
Kiedy nowy szef wpada z wizytą, dobrze zrobić świetne wrażenie. Zwłaszcza jeśli od tego spotkania zależy przyszłość w popularnym telewizyjnym talk-show i fotel prezentera. Złośliwość losu bywa jednak nieubłagana - wszystko idzie dokładnie odwrotnie, niż powinno. Kochanka sąsiada zostaje mylnie wzięta za żonę, a żona, która niespodziewanie wraca z podróży… za kochankę.
Jak bardzo można zaplątać się w sieci kłamstw i kłamstewek - oraz jak trudno się z nich wyswobodzić?
„Na pełnych obrotach” to pełna zwrotów akcji farsa mistrza gatunku Dereka Benfielda o niesamowicie szybkim tempie. Przytrzyma na krawędzi fotela każdego, nawet najbardziej niewzruszonego widza.
- Autor: Derek Benfield
- Przekład: Emilia Miłkowska
- Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
- Scenografia: Wojciech Stefaniak
- Kostiumy: Tomasz Dutkiewicz
- Występują: Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Tomasz Dutkiewicz, Jan Jankowski, Katarzyna Kwiatkowska
- czas: 130 minut
- przerwa: tak
- dla kogo: 13+
- cena: od 80 zł
- spektakle: Teatr Komedia
sobota, 7 września, 19:00
niedziela, 8 września, 16:00
KWIAT LOTOSU
Spektakl to inspirowana kulturą Wschodu opowieść o poszukiwaniu szczęścia. W naszej tradycji szukamy w Noc Świętojańską Kwiatu Paproci – kto go znajdzie, ten znajdzie szczęście. Wprawdzie kwiat lotosu istnieje naprawdę, ale też szczęście we wschodnim rozumieniu być może oznacza co innego.
Co oznacza być szczęśliwym? Czym jest szczęście? Czy zależy ono od tego, gdzie się rodzimy i wychowujemy? To pytanie niby powszechne, a jednak dość intymne będzie wątkiem przewodnim spektaklu.
Na wyspie Okinawa, która uznawana jest za ojczyznę wschodniej "sztuki szczęścia" ludzie żyją najdłużej. Tam szczęścia nie dostaje się od losu, ale pracuje się nad nim w ogródkach i na spotkaniach z przyjaciółmi, poprzez pasje, kontakt z przyrodą, więzi międzyludzkie, czy przyjaźń z ciałem, które zapisuje historię naszego życia. Tak więc szczęście to nie skarb ukryty gdzieś w ciemnym lesie, a droga.
Spektakl „Kwiat Lotosu” to także podróż. Przez historie opowiedziane (poza) słowami, przypowieści, doświadczenie ciała, piosenki. Widzowie będą mogli usłyszeć na żywo: kalimbę, handpan, tykwę, cajon, gitarę basową, bęben obręczowy, śpiew.
Spektakl "Kwiat Lotosu" to miękkość, ciepło, zachęta do odwagi w popełnianiu błędów, które pomagają nam wzrastać. To spektakl dla każdego z nas i o każdym z nas. Bo szczęście jest znacznie bliżej niż mogłoby nam się wydawać.
O teatrze: Klaunadzińskich z finału 14. edycji Mam Talent pokochała cała Polska. Są jednak zaledwie częścią artystycznych zasobów Latającego Teatru Sztuki Ciała. Już od 2009 roku artyści teatru podróżują po kraju budując swoją publiczność i repertuar dookoła teatru rodzinnego. - Dzielimy się z małym i bardzo małym odbiorcą teatrem, który jest dostępny, piękny, rozwija wyobraźnię. W naszych spektaklach i wydarzeniach plenerowych siłą twórczą jest ruch – jest to teatr dla każdego. Posługujemy się różnymi technikami takimi jak pantomima, teatr fizyczny, taniec, klaunada. Nasze przedstawienia realizowane są z najwyższą dbałością o warstwę wizualną - mówią artyści związani z Fundacją Sztuka Ciała. Fundacja stawia sobie za cel tworzenie teatru, który jest autentycznym spotkaniem. Poprzez działania w przestrzeni, doświadczenie ciała oraz inne artystyczne środki wyrazu kreuje spektakle, które pozostają w pamięci na długo. Od 2009 r. fundacja tworzy Latający Teatr, który nie ma stałej lokalizacji, dlatego może wystąpić gdziekolwiek - w parku, na molo, na basenie, czy na plaży.
- dla kogo: spektakl rekomendowany jest dla rodzin z dziećmi w wieku 10+
- cena: wstęp wolny
STRANGELOVE
StrangeLove to wyjątkowy spektakl taneczny, który przenosi widzów w świat pełen emocji i magii. Historia opowiada o miłości między Elficzką a Ziemskim Chłopakiem. On – przystojny, pewny siebie, lider młodzieżowego gangu. Ona- tajemnicza, nieśmiała, ciut naiwna Istota nie z tej ziemi. Widzowie staną się świadkami zderzenia dwóch, obcych sobie światów. Historia pełna emocji, magii, zwrotów akcji, jak również zadumy nad mocą i ogromem prawdziwej miłości. W roli głównej Natalia Kalinowska – uzdolniona artystka, której występy charakteryzują się niezwykłą ekspresją i głębią emocjonalną. Jej rola Elficzki jest pełna tajemniczości i delikatności, co w pełni oddaje jej unikalny talent. Partneruje jej Szymon Kleszcz – charyzmatyczny aktor, który w roli Ziemskiego Chłopaka pokazuje pewność siebie i naturalne przywództwo. Jego dynamiczna obecność na scenie wprowadza widzów w świat młodzieżowego buntu i wewnętrznych zmaganiach.
- Reżyseria: Dominika Śliwińska-Chrząszcz
- Choreografia: Dominika Śliwińska- Chrząszcz, Klaudia Optułowicz, Grzegorz Kowalczyk, Michał Gałek, Jakub Śmiałek
- Występują: Natalia Kalinowska, Szymon Kleszcz
- czas: 130 minut
- dla kogo: Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych!
- cena: od 43 zł
- spektakle: Kino Elektronik
niedziela, 8 września, 17:00
Napisz komentarz
Komentarze