W tym artykule przeczytasz o:
- spacerach po Żoliborzu
- przejażdżkach rowerowych
- trasach i terminach
NIEZŁE ZIÓŁKO – AKTYWNE RODZINNE OPROWADZANIE PO CYTADELI WARSZAWSKIEJ
Data: sobota, 7 września
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Miejsce: Cytadela Warszawska
Koszt: Wstęp wolny! Wejściówki do pobrania online
Rodzinne, międzypokoleniowe oprowadzanie po Cytadeli, podczas którego uczestnicy będą odkrywać jej przyrodnicze i historyczne bogactwo!
Zanim zbudowano na Cytadeli twierdzę w latach 30. XIX wieku, mieściła się tu szkoła Pijarów. Część terenu przeznaczona była na ogrody będące urokliwym miejscem odpoczynku i zdobywania wiedzy. - Podczas spaceru odkryjemy, jakie rośliny hodowali Pijarzy i poznamy ich właściwości. Zapraszamy do wspólnej aktywnej zabawy osoby w każdym wieku! - zaprasza Muzeum Historii Polski.
Zbiórka w Holu głównym Muzeum Historii Polski
SPACER PO CYTADELI WARSZAWSKIEJ
Data: sobota, 7 września
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Miejsce: Cytadela Warszawska
Koszt: Wstęp wolny! Wejściówki do pobrania online
Spacer z przewodnikiem po Cytadeli Warszawskiej, podczas którego uczestnicy wspólnie odkrywać będą historię tego niezwykłego miejsca pamięci, położonego w zielonej enklawie stolicy. Podczas spaceru będzie można dowiedzieć się, co znajdowało się na żoliborskim wzgórzu przed powstaniem Cytadeli, jak i dlaczego powstała twierdza, oraz jakie miała znaczenie w czasach odzyskania niepodległości. - Analizując koncepcję przestrzenną nowych budynków muzealnych, poszukamy związków między przeszłością a teraźniejszością - zapowiada organizator, czyli Muzeum Historii Polski.
Zbiórka w Holu głównym Muzeum Historii Polski
POWĄZKI - NIE TYLKO CMENTARZE
Data: niedziela, 8 września
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Miejsce: Powązki
Koszt: Wstęp wolny!
Dziś nazwa Powązki kojarzy się głównie z cmentarzami. Podczas wycieczki będzie można sprawdzić, co tu było wcześniej. - Ogród sentymentalny, podmiejskie osiedle, młyn, koszary wojskowe czy willa doktora Johna - to wszystko kiedyś tu się znajdowało a na spacerze odnajdziemy te miejsca i zobaczymy jakie ślady pozostały do naszych czasów - zapowiada prowadzący spacer przewodnik Łukasz Faszczewski ze Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie.
Zbiórka: Kościół św. Jozafata - Powązkowska 90
Długość spaceru: 1,5 h - 2h
WARSZAWSKA PARADA ROWEROWA: Z ŻOLIBORZA NA WOLĘ!
Data: niedziela, 8 września
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: Żoliborz - Wola
Koszt: Wstęp wolny!
Już w tę niedzielę, 8 września Wola Mieszkańców i Żoliborz ma głos zapraszają na rodzinną Warszawską Paradę Rowerową: z Żoliborza na Wolę! - Zapraszamy rowerzystki i rowerzystów w każdym wieku, szczególnie rodziny z dziećmi Na całej trasie będzie nas ubezpieczała policja. Dziękujemy! Bardzo zachęcamy do przebierania się! Motywem przewodnim w tym roku jest kolor czerwony (bez żadnych podtekstów - bo niektórzy z Was o to pytają). Na najlepsze kreacje czekają bardzo atrakcyjne nagrody! Pamiętajcie o wodzie i przekąskach na drogę oraz zasadach bezpieczeństwa jazdy na rowerze. Każdy z nas odpowiada sam za bezpieczeństwo swoje i bliskich biorących udział w rajdzie. Umawiajcie się z przyjaciółmi i znajomymi i przybywajcie! - zapraszają organizatorzy.
Podczas przejazdu uczestnicy parady zatrzymają się w kilku bardzo ciekawych i nieoczywistych miejscach na Żoliborzu i Woli. Opowiedzą o nich lokalni społecznicy i aktywiści. Warszawska Parada Rowerowa jest częścią niezwykłego Festiwalu Hipolita i Ludwiki na Kolonii Wawelberga. Wjazd rowerzystów na Kolonię zainauguruje festiwal! W programie wystawy, koncerty i spektakle dla dzieci i dorosłych.
Start o godz. 12.00 z Pl. Grunwaldzkiego (Al. Wojska Polskiego 41, spod znanej lodziarni)
Napisz komentarz
Komentarze