W tym artykule przeczytasz o:
- Urodzinach Placu Wilsona
- programie pierwszego dnia w Parku Żeromskiego
- programie drugiego dnia w Forcie Sokolnickiego
Dlaczego obchodzimy w tym roku 98. urodziny centralnego placu Żoliborza? A nie 100. albo nawet 101? Bo trzymamy się oficjalnego kalendarium. A według niego nazwę placu upamiętniającą amerykańskiego prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona nadano uchwałą Rady Miejskiej z dnia 27 września 1926 roku. Ale sam plac powstał nieco wcześniej. Został wytyczony około 1923 roku według projektu Józefa Jankowskiego, Tadeusza Tołwińskiego i Antoniego Jawornickiego. Został wtedy jednak nazwany placem Stefana Żeromskiego. Dziś imię wybitnego pisarza nosi żoliborski park i właśnie tam w sobotę 7 września odbędzie się wielka impreza z okazji urodzin Placu Wilsona. Zapowiada się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i całkiem dorosłych.
Na najmłodszych czeka między innymi spektakl teatralny "Tiki Rafa. Na Krańcu Świata" w wykonaniu Teatru Bajaderka. Dla miłośników aktywności fizycznej oraz gier przygotowano "Strefę Gier i Zabaw", gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, od łowienia rybek po mini tenis stołowy. Specjalną atrakcją będzie stoisko Frisco.pl, gdzie uczestnicy będą mieli okazję przygotować swój własny koktajl na blenderbike’u. Dla miłośników słodkości wyjątkowy urodzinowy tort przygotuje cukiernia A.Blikle. Odbędziemy również kulinarne podróże, próbując przysmaków z różnych zakątków świata, od ormiańskich szaszłyków i kuchni afgańskiej, przez hiszpańskie Churros, po kuchnię koreańską i rzemieślnicze zapiekanki.
"Bicie Aliny" będzie możliwe w namiocie Biblioteki Publicznej. Wybitą monetę będzie można zabrać ze sobą. Warsztaty artystyczne i botaniczne przyciągną tych, którzy pragną rozwijać swoje kreatywne talenty i zgłębiać tajniki pielęgnacji roślin. Przez cały dzień będą odbywały się również zabawy z atrakcyjnymi nagrodami oraz występy artystyczne.
Od godziny 17:30 scenę przejmą muzycy. Najpierw, Kaja Kaźmierczyk & Patryk Lewi Kwartet wprowadzą publiczność w magiczny nastrój standardów jazzowych. Następnie, o 18:45, wystąpi Anna Dąbrowska – jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Na zakończenie wieczoru, od godziny 20:30, legendarny zespół KOMBI Łosowski rozgrzeje publiczność swoimi największymi hitami, po raz pierwszy w Warszawie występując w oprawie laserowej.
Następnego dnia, w niedzielę 8 września dnia urodzinowa impreza przeniesie się do Fortu Sokolnickiego, gdzie także czekają liczne atrakcje. Teatr Akt zaprezentuje spektakl "Podróżnicy", zabierając widzów w podróż pełną magii i tajemnic. Przy Prochowni Południowej zagości także utalentowana wokalistka Annka, a dzień zakończy energetyczny koncert zespołu Vavamuffin. W niedzielę nie zabraknie również licznych warsztatów, konkursów oraz wyjątkowej urodzinowej gry miejskiej, zakończonej stworzeniem społecznego tortu urodzinowego.
Program: Dzień 1 - sobota, 7 września - Park im. Stefana Żeromskiego
𝟏𝟑:𝟎𝟎 - 𝟏𝟑:𝟏𝟎
Oficjalne otwarcie i powitanie
𝟏𝟑:𝟏𝟓 - 𝟏𝟒:𝟎𝟎
𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐧𝐲: "𝐓𝐢𝐤𝐢 𝐑𝐚𝐟𝐚. 𝐍𝐚 𝐊𝐫𝐚ń𝐜𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚"
Teatr Bajaderka zaprasza na fascynującą podróż przez wielkie kontynenty na pokładzie Tiki Rafy! Wciągająca opowieść dla dzieci z ważnym przesłaniem o ochronie środowiska i zagrożonych gatunkach.
Pełna przygód, morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale, więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich, dalekich kontynentach! Czekają was niesamowite doznania słuchowe oraz wzrokowe. Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach, a wszystko w akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki oraz panujące tam tradycje. Dowiemy się jak możemy zadbać o naszą planetę Ziemię, a przede wszystkim o swoje najbliższe otoczenie!
𝟏𝟑:𝟎𝟎 - 𝟏𝟗:𝟎𝟎
𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐢𝐞𝐫 𝐢 𝐙𝐚𝐛𝐚𝐰
Wielka strefa zabawy dla dzieci i dorosłych, pełna gier zręcznościowych, drewnianych planszówek i aktywności sportowych. Od frisbee po łowienie rybek – każdy znajdzie coś dla siebie!
𝐒𝐭𝐨𝐢𝐬𝐤𝐨 𝐅𝐫𝐢𝐬𝐜𝐨.𝐩𝐥
Wyjątkowa atrakcja: przygotuj swój koktajl na blenderbike’u! Wybierz ulubione owoce i zmiksuj je, pedałując na specjalnym rowerze. Dodatkowo świeże owoce i rabaty na zakupy online.
𝟏𝟑:𝟎𝟎 - 𝟏𝟗:𝟎𝟎
𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐨𝐰𝐚
Bogaty program warsztatów: tworzenie botanicznych pocztówek, ręcznie malowane torby, robienie bransoletek i masek, kreatywna poezja, quizy o Juliuszu Słowackim i wiele innych!
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐫𝐨ś𝐥𝐢𝐧𝐧𝐞
Pod okiem ekspertów z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy dowiecie się, jak dbać o rośliny i stworzyć własną zieloną przestrzeń.
𝟏𝟒:𝟏𝟓 - 𝟏𝟔:𝟏𝟓
𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬𝐲 𝐧𝐚 𝐬𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐳 𝐧𝐚𝐠𝐫𝐨𝐝𝐚𝐦𝐢
Wspaniała zabawa dla wszystkich – weź udział w konkursach i zgarnij fantastyczne nagrody.
𝟏𝟔:𝟑𝟎 - 𝟏𝟕:𝟏𝟓
𝐁𝐫𝐳𝐮𝐜𝐡𝐨𝐦𝐨́𝐰𝐜𝐚 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐁𝐨𝐫𝐮𝐭𝐚 𝐢 𝐂𝐳𝐨𝐜𝐡𝐞𝐫 𝐆𝐚𝐝𝐚𝐣ą𝐜𝐚 𝐌𝐚ł𝐩𝐤𝐚
Rozśmieszające występy dla całej rodziny – nie możecie tego przegapić!
- Moje pokazy zawierają elementy pantomimy, clownady, improwizacji, molekuły powietrza wypełniają się radością, gdy wraz z Czocherem pojawiamy się na scenie, gdyż jak to ujął Mark Twain Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić - zaprasza Piotr Boruta.
𝐓𝐨𝐫𝐭 𝐮𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐨𝐰𝐲
Podczas występu Piotra Boruty zostanie podany pyszny tort, ufundowany przez cukiernię Blikle. Niech to będzie najsłodsza część dnia!
𝟏𝟕:𝟑𝟎 - 𝟏𝟖:𝟑𝟎
𝐊𝐚𝐣𝐚 𝐊𝐚ź𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐳𝐲𝐤 & 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐲𝐤 𝐋𝐞𝐰𝐢 𝐊𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐭
Muzyczny kwintet wprowadzi nas w magiczny nastrój standardów jazzowych.
Kaja Kaźmierczyk - wokalistka, wzięła udział w polsatowskim programie Idol w 2002 roku i festiwalu Gama w 2003. Na polu artystycznej aktywności Kaja Kaźmierczyk powinna czuć się spełniona. Jako wokalistka jest bardzo wszechstronna. Uwielbia brzemienia rockowe, w stylu Janis Joplin, Red Hot Chili Peppers, Guns N`roses, The Rolling Stones... Spełnia się w repertuarze soulowo - bluesowym, przyprawionym popem, jaki słyszeliśmy w projekcie ajaK i firmującym go utworze „Tylko w głowie”, do którego napisała słowa i muzykę. Od lat śpiewa także jazzowe standardy. - Śpiewam, bo lubię. Są też tacy co lubią, gdy śpiewam - mówi skromnie.
Patryk Lewi – gitarzysta, kompozytor, aranżer, absolwent instrumentalistyki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie w klasie gitary jazzowej prof. Karola Ferfeckiego, a przede wszystkim lider i założyciel Patryk Lewi Quintet – zespołu skupionego wokół warszawskiej sceny jazzowej. Gitarzysta zaprosił do współpracy saksofonistę Michała Borowskiego, pianistę Pawła Odoszewskiego, basistę Bartosza Łazarskiego i perkusistę Kacpra Majewskiego. Niedawno ukazał się album kwintetu zatytułowany Logosonus. Debiutancki materiał autorstwa lidera jest efektem inspiracji zarówno muzyką improwizowaną z nurtu mainstreamowego, jak i dziełami spod znaku klasyki i awangardy.
𝟏𝟖:𝟒𝟓 - 𝟐𝟎:𝟎𝟎
𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐀𝐧𝐢 𝐃ą𝐛𝐫𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣
Na scenie wystąpi jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek. Czekają Was niezapomniane emocje i hity!
Ania Dąbrowska to artystka, która swoimi piosenkami sprawiła, że niejednej osobie mocniej zabiło serce! Rozpoczęła edukację muzyczną będąc nastolatką. Uczyła się w szkole muzycznej w klasie kontrabasu, a następnie ukończyła studia psychologiczne. Dawniej była wokalistką zespołu 4 Pory RoQ, z którym brała udział w wielu konkursach muzycznych. Występowała m.in. na Festiwalu Poezji Śpiewanej, natomiast w 2002 roku brała udział w Idolu, zajmując tam dość odległe 8. miejsce. Przygoda z muzyką trwała w życiu Ani Dąbrowskiej dalej. Wokalistka na początku 2004 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Samotność po zmierzchu. Później nominowana była do wielu prestiżowych nagród. Oprócz tego była jedną z trenerek w pierwszej edycji programu rozrywkowego TVP2 The Voice of Poland, który miał swoją emisję w 2011 roku.
Ania Dąbrowska ma na swoim koncie wiele hitów, między innymi: "Tego chciałam", "Charlie, Charlie", "Trudno mi się przyznać". Największą popularność przyniósł jej jednak krążek W spodniach czy w sukience? i utwór, który promował album "Nigdy więcej nie tańcz ze mną". Wydała sześć albumów studyjnych i zdobyła dziewięć Fryderyków. Przez długi czas kojarzona była ze stylem retro, od którego odeszła w stronę nowoczesnego popu – ale na własnych zasadach.
𝟐𝟎:𝟑𝟎 - 𝟐𝟐:𝟎𝟎
KOMBI Łosowski + 𝐩𝐨𝐤𝐚𝐳 𝐥𝐚𝐬𝐞𝐫𝐨́𝐰
Energetyczny finał dnia z legendarną grupą KOMBI i niesamowitym pokazem laserowym!
Muzycy pierwszego składu założonego w 1969 roku zespołu Kombi po raz ostatni wystąpili razem w 2003 w ramach jednego z odcinków programu talent show Szansa na sukces. W tym roku, Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta utworzyli zespół pod nazwą Kombii, w którym zabrakło Sławomira Łosowskiego. Za namową fanów, Sławomir Łosowski wrócił do koncertowania w 2004 koncertem instrumentalnym „Nowe narodziny” w Łebie. Grupa po wznowieniu działalności początkowo występowała jako solowy projekt lidera pod nazwą Łosowski. W 2007 roku ukazał się pierwszy singiel pod nazwą Łosowski pt. „Niebo, które czeka”, natomiast rok później wydane zostały dwa kolejne: „Miłość to dwoje nas” i „Pekin – digital sound”. W 2009 roku ukazał się trzypłytowy album pt. Zaczarowane miasto. Płyta zawierała 10 premierowych utworów oraz stare przeboje Kombi we współczesnym wykonaniu, zarejestrowane na koncertach Łosowskiego.
W 2013 zespół zmienił nazwę na Kombi Łosowski. W grudniu tego samego roku ukazał się album Live składający się z płyt: „Live” (10 największych hitów + 6 utworów nowych), „Drogą czasu” z nie wydanymi dotąd lub mniej znanymi utworami instrumentalnymi (z lat 1973–2011) oraz „Kamerą fanów” z nagraniami video autorstwa fanów z koncertów zespołu. We wrześniu 2014 roku Sławomir Łosowski wraz z pozostałymi członkami grupy powrócił do koncertowania pod nazwą Kombi (bez dopisku „Łosowski”). W 2016 roku odbyła się premiera albumu pt. Nowy album. Kolejnym singlem promującym płytę został utwór „Miłością zmieniaj świat” z gościnnym udziałem rapera Jakuba Gołdyna. W 2016 roku w Gdańsku odbył się koncert 40-lecia zespołu Kombi.
Na początku 2021 zespół nagrał album studyjny z premierowymi kompozycjami zatytułowany Minerał życia. Funkcjonowanie na polskim rynku muzycznym dwóch zespołów o łudząco podobnych nazwach – Kombi i Kombii – spowodowało konflikt, którego finał miał miejsce przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W efekcie w 2022 roku zespół ponownie zmienił nazwę na Kombi Łosowski.
𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐆𝐚𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐨𝐦𝐢𝐜𝐳𝐧𝐚
Od godziny 13:00 aż do 22:00 można będzie kosztować pysznych dań z różnych stron świata. Każdy znajdzie coś dla siebie!
- Z ogromną radością pragniemy poinformować, że będziemy mieli możliwość nakarmić wasze brzuszki na Żoliborzu. Będziemy Was karmić wszystkim, co najlepsze i różnorodne, a przede wszystkim robione z pasją do jedzenia i karmienia. Specjalnie dla Was zjeżdżają wystawcy z kuchniami z różnych stron świata! - zachęca organizator Strefy Streetfoodu - Ekipa MJ Events
𝐒𝐭𝐫𝐞𝐟𝐚 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢ę𝐛𝐢𝐨𝐫𝐜𝐨́𝐰
Przyjdźcie i poznajcie lokalnych przedsiębiorców, którzy przygotowali dla Was ciekawe warsztaty, pokazy i oferty specjalne. Kupcie ręcznie robione wyroby, weźcie udział w mini zawodach sportowych i odkryjcie nowe pasje!
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐬𝐤𝐚 𝐊𝐫𝐚𝐧𝐨́𝐰𝐤𝐚
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprasza do strefy, gdzie ugasicie pragnienie czystą, warszawską wodą prosto z kranu.
Program: Dzień 2 - niedziela, 8 września - Fort Sokolnickiego
𝟏𝟑:𝟎𝟎
𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐧𝐲: "𝐏𝐨𝐝𝐫𝐨́ż𝐧𝐢𝐜𝐲"
Teatr Akt zabierze widzów w niezapomnianą podróż pełną magii i tajemnic.
Spektakl w drodze, stanowi połączenie happeningu, teatru wizualnego, pantomimy i tańca, ponadto wykorzystuje specyficzne walory przestrzeni, w której się odbywa. To propozycja wyruszenia razem z aktorami w symboliczną podróż. Tego typu zjawisko teatralne jest niezwykle popularne w Europie jako ?walking act?. Zachęca do włączenia się w akt twórczy przypadkowych widzów, zaskakuje, prowokuje do wspólnych działań inspirowanych przez aktorów. Nie cel, lecz droga jest istotą podróży, choć właściwy kierunek i szlachetny cel mogą być wartością dodaną. Kiedy wyrusza się w drogę, nic nie pozostaje już takie samo. Spotkanie z drugim człowiekiem oraz doświadczenie przemijania stwarzają szansę zatrzymania i dostrzeżenia każdego, najistotniejszego momentu naszego życia. Kostiumy, rekwizyty oraz pojazdy utrzymane są w stylistyce steampunk. Aktorzy przemieszczają się po ulicy czy placu i odgrywają po drodze scenki inspirowane sytuacjami związanymi z podróżą i odwiedzanymi miejscami.
Czas trwania: 60 minut
8 aktorów, pojazdy, muzyka mobilna
Kuratorzy projektu: Agnieszka i Tomasz Musiałowicz.
𝟏𝟒:𝟎𝟎
🎤 𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭: 𝐀𝐧𝐧𝐤𝐚
Wspaniałe dźwięki i emocje w wykonaniu utalentowanej wokalistki.
Annka czyli Anna Jastrzębska to wokalistka i aktorka, która aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem muzycznym. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych na wydziale wokalno - aktorskim w Krakowie. Na co dzień pracuje również jako instruktor wokalny.
Artystka jest laureatką ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in “Pamiętajmy o Osieckiej”, “Inspiracje - interpretacje”, “Festiwał Twórczości Romana Kołakowskiego”, a także konkursu “Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” - gdzie w 2023 roku udało jej się zdobyć nagrodę za jej autorski utwór “Rejs”. Zdobyła też 1. miejsce w Warszawskim Plebiscycie Muzycznym w kategorii Warszawski Debiut Roku.
Na koncercie Annki będzie można usłyszeć jej autorskie utwory. Artystka w swojej twórczości inspiruje się takimi gatunkami jak synth pop, R&B, elektronika, pop. W jej utworach będzie można usłyszeć połączenie vintage’ owych brzmień z tymi bardziej współczesnymi.
Będzie to sentymentalna podróż, powrót do wspomnień - również tych związanych z miejscem, z którego pochodzi - warszawskim Żoliborzem. Koncert odsłoni kawałek intymnego świata artystki i pozwoli słuchaczom na chwilę się do niego przenieść.
Z artystką wystąpi Przemek Książek: kompozytor, sound designer, producent muzyczny. Współtwórca "Projekt Leśmian", autor muzyki do m. in. filmów: "Photon" w reż. Normana Leto, "110%" P. Goli, czy efektów dźwiękowych do filmu "Ki" Leszka Dawida, czy "Big Love" B. Białowąs. Współpracował m. in. z Katarzyną Łaską, Karoliną Brodniewicz, Dollz.
𝟏𝟒:𝟎𝟎 - 𝟏𝟕:𝟎𝟎
𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲
Weź udział w kreatywnych warsztatach (zapisy via StrefaZajec.pl).
𝐔𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐨𝐰𝐲 𝐓𝐨𝐫𝐭 𝐖𝐢𝐥𝐬𝐨𝐧𝐚 - 𝐠𝐫𝐚 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐤𝐚
Przeżyjcie niezapomnianą przygodę podczas gry miejskiej, a na zakończenie skosztujcie urodzinowego tortu (zapisy na: StrefaZajec.pl).
Więcej informacji o warsztatach i grze tutaj:
𝟏𝟒:𝟒𝟓
Ż𝐨𝐥𝐢𝐛𝐨𝐫𝐬𝐤𝐢 𝐂𝐡𝐨́𝐫 𝐒ą𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐤𝐢 – 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭
Muzyczne spotkanie pełne lokalnego ducha.
Chór powstał w maju 2021 roku, zrodził się z inicjatywy Żoliborzanek i Żoliborzan i jest od tamtej pory napędzany ich niesamowitą pasją i energią. Na początku chór był chórem mieszanym, obecnie, od stycznia 2022 jest chórem żeńskim. Obecnie liczy 20 członkiń w wieku od 24 do 55 lat. Wszystkie chórzystki są amatorkami. Chór ma na swoim koncie ponad 10 koncertów - m.in. wspólny projekt z greckim Armonia Preveza Choir zwieńczony występami w Grecji i Polsce latem 2022 r., koncert z okazji jubileuszu powstania żoliborskiego Domu Seniora Piękny Brzeg, a na początku tego roku Chór po raz pierwszy wystąpił w konkursie - był to Międzynarodowy Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek, z którego wrócił ze złotym dyplomem.
Chór od samego początku jest prowadzony przez Pawła Choinę – dyrygenta, pianistę, doktora sztuk muzycznych, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności dyrygentura chóralna. Repertuar Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego jest bardzo różnorodny: od renesansowych motetów po utwory muzyki rozrywkowej. Zawsze szczególne miejsce w repertuarze zajmowała muzyka polska, w szczególności ta autorstwa XX- i XXI-wiecznych kompozytorów, m.in.: Jana Krutula, Romulada Twardowskiego czy Marka Raczyńskiego.
Motywem przewodnim koncertu jest ZIEMIA. W repertuarze utwory Romualda Twardowskiego, ale także wykonania utworów kompozytorów zagranicznych, w tym Lauridsena, Donatiego, Quartel czy Whitacre’a.
𝟏𝟕:𝟎𝟎
𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭: 𝐕𝐚𝐯𝐚𝐦𝐮𝐟𝐟𝐢𝐧
Zakończymy dzień energetycznym koncertem Vavamuffin!
Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu „Vava”. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.
Obecny skład przedstawia się następująco:
• Gorg – odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]
• Reggaenerator – odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]
• Pablopavo – zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]
• Rafi Kazan – gitary jak ta lala. [git]
• Patryk z Szamo – Klawisze
• Emilliano – niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]
• U-Ras – stukoty, rytmizacje (drums, perc.)
• Dubbist – drapanie, odgłosy (scratch, sampler)
• Activator Mario Dziurex (dźwięk / dub master)
Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu – kto raz go zobaczy, będzie chciał znów… i znów… i znów. Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic.
Napisz komentarz
Komentarze