W tym artykule przeczytasz o:
- poradniku "Warszawa po mojemu"
- idei i dostępie do publikacji
Na te i inne pytania odpowiada „Warszawa po mojemu” czyli miejski poradnik, w którym osoby mieszkające w stolicy znajdą informacje, jak funkcjonuje miasto, jak można zabierać w jego sprawach głos i jak współdziałać z innymi, realizując swoje pomysły.
Warszawa zmienia się dynamicznie. Intensywnemu rozwojowi infrastruktury towarzyszy wyjątkowy wzrost aktywności osób mieszkających w Warszawie, świadomości i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Ich zaangażowanie w sprawy swojego miasta nigdy nie było tak wielkie. Dziś mogą i chcą konsultować oraz opiniować projekty miejskie, a także aktywnie współuczestniczyć w ich tworzeniu i wdrażaniu – mówi prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.
Poradnik, jak zapewniają jego twórcy, będzie pomocny zarówno dla nowych mieszkanek i mieszkańców, którzy dopiero poznają stolicę, jak i dla tych, którzy żyją tu od dawna. - Jego przejrzysta struktura pozwala sprawnie znaleźć potrzebne informacje, a rozbudowany katalog narzędzi współdziałania i współdecydowania inspiruje do podejmowania nowych inicjatyw - zachwala stołeczny Ratusz.
To już kolejne wydanie miejskiego poradnika. Pierwsza wersja ukazała się w 2014 roku jako „Niezbędnik Aktywnych Mieszkańców” i adresowana była zarówno do mieszkańców, jak i grup sąsiedzkich oraz organizacji pozarządowych. Najnowsze wydanie „Warszawy po mojemu” dostępne jest w wersji elektronicznej na stronie urzędu w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
Napisz komentarz
Komentarze