W tym artykule przeczytasz o:
- koncercie "Ballady Warszawskie"
- repertuarze koncertu
- muzykach
Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego na Żoliborzu rozpoczną się koncertem „Ballady Warszawskie”, który odbędzie się w sobotę, 27 lipca, w godzinach: 20:30-22:00 na Placu Inwalidów, przy pomniku 1. Dywizji Pancernej Gen. Stanisława Maczka
Koncert Justyny Jary i Aleganckiej Kapeli pełen muzycznych opowieści ze stolicy, zachęcający do wspólnych śpiewów i tańca. W programie m.in. „Na Gnojnej", „Apaszem Stasiek był", „Praskie Syreny” – dawne i nowe warszawskie szlagiery w kobiecej interpretacji.
Justyna Jary - wokalistka, autorka muzyki i tekstów, aktorka, instruktorka wokalna. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022) - Warszawska Artystka Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic (2021) i "Rockowanie. Gramy Maanam." (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media "Kobieta, która inspiruje 2020". Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stworzyła zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę "Krwawe Ballady" z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzy Alegancką Kapelą grającą dawne i nowe ballady podwórzowe. W jej solowym autorskim repertuarze muzyka natężeniem emocji przypomina filmy Pedro Almodovara. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie.
Justyna Jary i Alegancka Kapela to zespół kontynuujący miejskie tradycje muzyczne - od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Zespół alegancko zgarnął grand prix konkursu "Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic" (2021). Kapela przygrywa na miejskich potańcówkach i retro recitalach. W razie potrzeby zagra także na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach.
W skład zespołu wchodzą uznani muzycy związani także z takimi składami jak na przykład Szwagierkolaska, Daab, T Love. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez dawne i współczesne dzielnicowe opowieści. Muzycy szczególnie upodobali sobie historie z Pragi Północ, gdzie mieszka i tworzy liderka zespołu - Justyna Jary.
Justyna Jary - wokal
Artur Lipiński - perkusja, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Rytka - saksofon tenorowy i barytonowy
Janusz Tytman - mandolina, banjo, gitara
Mateusz Wachowiak - akordeon
Michał Zuń - kontrabas
Napisz komentarz
Komentarze