W tym artykule przeczytasz o:
- porozumieniu z policją w sprawie kontroli przewozów
- kontrolach przewoźników w stolicy
- rozszerzeniu kontroli
Obecnie usługi przewozowe w Warszawie świadczy ponad 30 tysięcy kierowców. Dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z komercyjnych usług przewozowych samochodem osobowym lub taksówką Urząd m.st. Warszawy wspólnie z Policją i Strażą Graniczną prowadzi kontrole kierowców. Od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2024 r. stwierdzono ponad 800 nieprawidłowości. Najczęściej kierowcy nie mieli ważnych badań, posługiwali się fałszywymi prawami jazdy lub nie posiadali go wcale, nie mieli licencji. Zdarzało się, że byli poszukiwani, naruszali prawo, byli pod wpływem narkotyków czy alkoholu.
Dzisiejsze porozumienie zwiększa zakres tych działań o kontrolę pojazdów nauki jazdy i osób prowadzących kursy z nauki jazdy.
O bezpieczeństwo miasta dbamy wieloaspektowo. Bardzo się cieszę, że dzisiaj podpisujemy porozumienie o bezpieczeństwie na drogach stolicy. Na jego podstawie odbywać będą się dodatkowe kontrole kierowców. To oni biorą odpowiedzialność za pasażerów. Współpraca pomiędzy m.st. Warszawą a służbami mundurowymi jest niesłychanie istotna i trwa od wielu lat. Kwestie dotyczące bezpieczeństwa na ulicach Warszawy i bezpieczeństwa pasażerów są sprawą fundamentalną – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Dbałość o bezpieczeństwo powinno odbywać się w ramach koalicji. To nie tylko policja i inne służby mundurowe stoją na straży bezpieczeństwa i je kształtują na co dzień. Dzięki samorządom taka koalicja jest możliwa i to ona jest gwarantem tego, że o to bezpieczeństwo będziemy dbali profesjonalnie. To porozumienie, które zawieramy jest jednym z przejawów tego, że o bezpieczeństwo dbamy i staramy się dbać w sposób interdyscyplinarny, a to jest niezwykle ważne – powiedział inspektor Dariusz Walichowski, komendant stołeczny policji.
Napisz komentarz
Komentarze