Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 listopada 2024 09:16

Równi i równiejsi na Żoliborzu Oficerskim

[Tylko u nas!} Na prośbę czytelniczki nasza redakcja postanowiła się zainteresować problemem likwidacji wygrodzeń przedogródków na ul. Śmiałej. Urząd Dzielnicy oprócz likwidacji wygrodzeń zlikwidował miejsca do trzymania pojemników na odpady.
Równi i równiejsi na Żoliborzu Oficerskim

Autor: Wiktor Zając

Kilka miesięcy temu przeprowadzony został II etap remontu ul. Śmiałej. Oprócz remontu jezdni i chodników Urząd Dzielnicy Żoliborz zlecił ujednolicenie przedogródków - zieleni znajdującej się w pasie drogowym ul. Śmiałej. Ulica Śmiała była pozostawiona sama sobie, a fragmenty zieleni w pasie drogowym były zupełnie zaniedbane. W latach 80. i 90. ubiegłego stulecia mieszkańcy poszczególnych posesji postanowili sami zaanektować teren między chodnikiem a posesjami, sadząc nowe rośliny czy montując mniejsze lub większe wygrodzenia.

Jakie zmiany na ul. Śmiałej?

Postanowiłem zobaczyć jak po tych zmianach wygląda ul. Śmiała. Pani Agata, która mieszka przy tej ulicy pokazała swoje kute ogrodzenie, które zostało wycięte przez wykonawców zleconych przez Urząd. Pokazała mi także miejsce, w którym od lat 70. stał niewielki biały murek, który zasłaniał kontenery. Został on także zlikwidowany. 

Stan przedogródka z 2014 r. Z boku widać biały murek zasłaniający pojemniki, a także ogrodzenie przedogródka

Obecnie pojemniki należące do posesji nr 46 stoją na chodniku przy samej latarni. Tuż obok, bo przed posesją nr 50 pojemniki stoją w specjalnej wybrukowanej zatoczce. Pani Agata nie ukrywała zdziwienia, dlaczego nie widać tu konsekwencji w działaniu ze strony Urzędu Dzielnicy. Przy okazji zwróciła uwagę, że przed wieloma posesjami niektóre wygrodzenia przedogródków wciąż pozostały. Innym przykładem jest dom nr 65, przed którym nie ma przedogródka, a znajduje się tam wysoki parkan przylegający bezpośrednio do chodnika, który wygradza bezpośrednio ogród domu.

Ulica Śmiała 46. W tym miejscu znajdował się biały murek z lat 70., który zasłaniał pojemniki na odpady. Aktualnie pojemniki stoją na chodniku

Zacząłem się zastanawiać, czy wobec zmian jakie zaszły po remoncie ul. Śmiałej nie wynikają czasem z zawartych umów dzierżawy pod te przedogródki? W związku z czym postanowiłem zapytać się o to Urząd Dzielnicy Żoliborz. Jednocześnie zapytałem wobec których posesji zawarte są ewentualne umowy dzierżawy.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz Donata Wancel, tereny zielone zlokalizowane pomiędzy chodnikiem ulicznym w ul. Śmiałej i budynkami mieszkalnymi położonymi wzdłuż tej ulicy znajdują się w pasie drogowym. Zostały zajęte przez właścicieli przyległych posesji bez wymaganego zezwolenia zarządcy drogi, w tym przypadku Urzędu Dzielnicy Żoliborz. „Właściciele posesji, nie zwracali się także do Urzędu z wnioskiem o zgodę na dzierżawę przylegającego terenu. Przypomnę, że zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg, wymaga zezwolenia zarządcy drogi, wydanego w drodze decyzji administracyjnej, co wynika z (art. 40 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2024 poz. 320 t.j.)” - dodała Donata Wancel.

Wybiórcze podejście do zieleni?

Skoro żaden z właścicieli przyległych posesji nie wystąpił nigdy o dzierżawę przedogródków, dlaczego w takim razie nie są one w pełni jednolite? Dla przykładu zadaliśmy pytanie, dlaczego usunięto ogrodzenie przedogródka na wysokości posesji nr 46, a na wysokości posesji nr 34 i 65 już nie, skoro w obu przypadkach ogrodzenia te wchodzą w pas drogowy ul. Śmiałej?

Ulica Śmiała 65. Wysokie ogrodzenie wchodzące w pas drogowy 

Rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz Donata Wancel poinformowała, że takie rozwiązanie przyjęto zgodnie z postulatami Wydziału Kształtowania Przestrzeni Publicznej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, który w opiniach do projektu zwracał uwagę na konieczność ujednolicenia zagospodarowania pasów zieleni na całej długości przebudowywanego odcinka ul. Śmiałej. „Przygotowana dokumentacja obejmowała także nowe zagospodarowanie znajdującej się tam zieleni. Zatwierdzony projekt zakładał usunięcie wszystkich wygrodzeń metalowych znajdujących się w pasie drogowym i wykonanie w ich miejscu żywopłotów, a także nasadzeń krzewów nieformowanych przy jednoczesnym zachowaniu tych znajdujących się w dobrej kondycji fitosanitarnej” - wskazała rzecznik.

Ulica Śmiała 34. Urzędnicy zdecydowali zachować wygrodzenie

Jednocześnie rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy Żoliborz podkreśliła, że przebudowa ul. Śmiałej prowadzona była pod nadzorem inspektora posiadającego wykształcenie przyrodnicze i doświadczenie związane z ochroną zieleni miejskiej. „Podczas wykonywania prac, inspektor z uwagi na przerośnięte istniejącą wieloletnią zielenią niskie wygrodzenia, zalecił odstąpienie od usunięcia niektórych wygrodzeń, gdyż wiązałoby się to ze zniszczeniem tejże zieleni. Dlatego właśnie nie zostało usunięte wygrodzenie przed nieruchomością pod adresem: Śmiała 34. Natomiast opisana wyżej sytuacja nie miała miejsca przy nieruchomości: Śmiała 46. Natomiast posesja pod adresem: Śmiała 65 nie podsiadała takiego wygrodzenia od strony przebudowywanej ulicy Śmiałej” - dodała.

Co na to konserwator zabytków?

Zapytaliśmy także zarówno Urząd Dzielnicy jak i sam Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, czy konserwator zajmował jakieś stanowisko w sprawie zieleni na ul. Śmiałej?

Jak poinformowała rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy, projekt zagospodarowania zieleni w pasie drogowym przebudowywanej ulicy Śmiałej przygotowany został w oparciu o zalecenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz wytyczne Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. „Zakładały one ujednolicenie wzoru płotka stosowanego do wygrodzenia pasa zieleni lub zastosowanie izolacji w formie żywopłotów o dowolnej wysokości oraz likwidację wygrodzeń wyższych (takie wygrodzenie znajdowało się na wysokości posesji Śmiała 46), a także wyeliminowanie z pasa zieleni znajdujących się tam pojemników na odpady komunalne” - wskazała Donata Wancel.

Świeżo nasadzone żywopłoty z ligustru w pasie drogowym ul. Śmiałej

Z kolei z informacji uzyskanych z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydawał zalecenia w związku z wykonaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji pn. Przebudowa ul. śmiałej na odcinku Al. Wojska Polskiego do ul. Hauke Bosaka w Warszawie. „Opracowanie przedstawione przez wnioskodawcę zawierało informację o przedogródkach do adaptacji, przedogródkach wymagających adaptacji, uzupełnienia oraz pielęgnacji i przedogródkach do założenia wzdłuż ul. Śmiałej” - poinformowała Paulina Czyżewska z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. „Zalecenia tutejszego organu odnosiły się jednak do technologii zabezpieczania poterny i zabezpieczenia drzew podczas prowadzonych robót” - dodała.

Gdzie gromadzić śmieci?

Rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy wyjaśniła, że Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wskazało, aby w projekcie przebudowy ul. Śmiałej zachowany został dotychczasowy podział stref funkcjonalnych z zieleńcami przy granicach pasa drogowego z równoczesnym odtworzeniem układu urbanistyczno–architektonicznego powstałego w latach 1921-1922, w miejscach gdzie uległ on lokalnym przekształceniom. „Dotyczyło to zwłaszcza praktyki wykorzystywania pasa zieleni pod parkowanie lub sytuowania w jego obrębie pojemników na odpady. Te – zgodnie z obowiązującym prawem - powinny być przez użytkowników magazynowane na terenie własnej posesji” - dodała rzeczniczka.

Przed Śmiałą 50 stoją pojemniki i kontener w pasie drogowym - niezgodne z wytycznymi Urzędu Dzielnicy

Wywłaszczenie bez rekompensaty w PRL

Najwyraźniej urzędnicy nie analizowali posesję po posesji, żeby zweryfikować czy zmiana lokalizacji usytuowania pojemników na odpady jest w ogóle możliwa. W przypadku posesji nr 46, dom stoi po obrysie działki, czyli po granicy z pasem drogowym. Po lewej stronie znajduje się już kolejna posesja, zaś po prawej jest wyłącznie furtka i brama, za którą jest zjazd do garażu. Gdyby teren posesji był chociaż o metr szerszy, to nie byłoby problemu z usytuowaniem pojemników na prywatnej działce. Jak poinformowała nas Pani Agata, część jej posesji została wywłaszczona w I połowie lat 80. Na tyłach posesji nr 44 i 46 powstał bliźniak o numerach 44A i 44B. Aby zapewnić dojazd do tego bliźniaka wywłaszczono przy okazji teren między dwoma przedwojennymi domami.

Wejście na posesję Śmiała 46 mieści wyłącznie schody do domu i zjazd do garażu

Posesja bez miejsca na śmietnik


Przytoczyliśmy problem posesji nr 46, pytając Urząd Dzielnicy, w jaki sposób mieszkanka posesji może rozwiązać problem umieszczenia pojemników, w przypadku kiedy elewacja posesji jest w jednej linii z granicą pasa drogowego, a tuż obok znajduje się furtka i brama, w świetle których nie ma możliwości usytuowana pojemników?

Po lewej ściana domu nr 46, furtka, brama.. i koniec. Następnie jest brama do budynku bliźniaczego nr 44A i 44B z lat 80.

Donata Wancel poinformowała, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2022 poz. 1225, z późn. zm.) w § 22 "na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości ich segregacji." „Dotyczy to także nieruchomości znajdującej się pod adresem: Śmiała 46, której właściciel ma obowiązek wygospodarowania na terenie własnej posesji miejsca do składowania i segregacji odpadów. Także miejscowy plan dla Żoliborza Historycznego ustala dla właścicieli posesji obowiązek wyposażenia w urządzenia i miejsce umożliwiające segregację odpadów. Nie ma nakazu, aby takie miejsce znajdowało się przy furtce czy bramie posesji. Może to być dowolne, inne miejsce na terenie posesji” - dodała Donata Wancel.

Brak porozumienia między urzędnikami a mieszkańcami

Z tego wynika, że właścicielka powinna te pojemniki wnosić po schodach między garażem a domem lub bezpośrednio przez własny salon, wstawiając pojemniki do tylnego ogrodu. Zapytaliśmy się także czy mieszkańcy poruszali ten problem w Urzędzie Dzielnicy? Jeśli tak, to czy Urząd udzielił im jakiejś pomocy? Rzecznik prasowy Urzędu Dzielnicy poinformowała, że Do Urzędu wpłynęły skargi od właścicieli dwóch nieruchomości przy ulicy Śmiałej, w obu dotyczyły one usunięcia metalowych płotków, a w jednym przypadku także lokalizacji pojemników na odpady. „Przypomnę, że Urząd przed przystąpieniem do usunięcia wygrodzeń informował właścicieli nieruchomości o zakresie przebudowy drogi oraz prosił o jak najszybsze usunięcie zamontowanych wygrodzeń i ustawionych pojemników na odpady z pasa drogowego, planując w tym miejscu wykonanie żywopłotów oraz nasadzenia krzewów nieformowanych. Jednocześnie, w okresie od 18 grudnia 2021 r. do 15 stycznia 2022 r. wszystkie zainteresowane osoby mogły złożyć swoje uwagi do opracowanych i opublikowanych wariantów koncepcji przebudowy ul. Śmiałej. Wśród zebranych  uwag mieszkańców, znalazły się również te dotyczące ujednolicenia i uporządkowania terenów zielonych.  Dodam tylko, że właściciele posesji pod nr 46 nie zgłosili uwag do projektu na etapie konsultacji, co więcej nadal nie zabrali metalowych elementów wygrodzenia, co uniemożliwia nam dokonanie zaplanowanych nasadzeń” - podkreśliła.

Wycięte przęsła ogrodzenia przed Śmiałą 46

Rozbiórka bez nakazu PINB?

Mieszkanka powołuje się na artykuł Magdaleny Spiżewskiej z portalu prawo.pl. Z niego wynika, że zarządca drogi nie może samodzielnie usunąć ogrodzenia. Z treści uzasadnienia autorki wynika, że zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, zarządca drogi może wydać nakaz rozbiórki, lecz nie może jej wykonać samodzielnie. Ponieważ ogrodzenie stanowi obiekt budowlany (lub urządzenie budowlane związane z obiektem budowlanym) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, orzekanie o jego rozbiórce leży w kompetencjach organu nadzoru budowlanego” - czytamy na portalu Prawo.pl.

Równi i równiejsi?

Sprawa wydaje się tym bardziej kuriozalna, ponieważ na Żoliborzu Oficerskim wiele pojemników na śmieci stoi w pasie drogowym. Wystarczy przejść się na ul. Czarnieckiego, gdzie pojemniki stoją w pasie zieleni - między jezdnią na chodnikiem. Na dodatek już lata temu, kiedy był remont ul. Czarnieckiego Urząd Dzielnicy wykonał przepierzenia wokół tych pojemników w postaci drewnianych pergoli. Ponadto, dlaczego w przypadku Śmiałej 50 Urząd Dzielnicy wykonał zatoczkę, w której stoją kontenery, skoro nie mogą być one w pasie drogowym? Jak się okazało, Urząd Dzielnicy nie wykonał jej do trzymania tam kontenerów. W trakcie przebudowy ul. Śmiałej właściciel nieruchomości zgłosił do Urzędu potrzebę wykonania zjazdu i dojścia do swojej posesji. Zgodnie z przepisami, przygotował wymaganą dokumentację projektową, a następnie na własny koszt wykonał dojście i zjazd do swojej nieruchomości. „Zgoda na prace budowlane wydana przez Urząd dotyczyła wykonania zjazdu i dojścia do posesji, a nie na składowania w tym miejscu odpadów komunalnych. Jak wcześniej wspomniałam wszyscy właściciele nieruchomości przy ul. Śmiałej muszą zagospodarowywać śmieci na własnej posesji, a nie na terenie pasa drogowego” - poinformowała Donata Wancel.

Ulica Czarnieckiego. Na całym odcinku pojemniki stoją w pasie drogowym między jezdnią a chodnikiem

„Dlaczego pozostawiono w niezmienionej, starej formie pasy zieleni na ulicach Haukego-Bosaka, Czarnieckiego, Kaniowskiej i Fortecznej? Są równi i równiejsi? Rozbiórka płotka przy naszej posesji nastąpiła ze złamaniem prawa budowlanego” - zapytała pani Agata.

Niekonsekwencja w działaniu Urzędu?

„Czy w związku z odtworzeniem stanu sprzed 1921 r zostanie nam też oddany ogród, odebrany przez Urząd bez żadnej rekompensaty finansowej? Na Kaniowskiej nasi przyjaciele od lat dzierżawią pas zieleni pod pojemniki na śmieci - to Urząd daje zgodę czy nie daje? Czy niektórym daje, a niektórym nie - po uważaniu. Pojemniki na śmieci stają przy jezdni na całej długości ul Czarnieckiego. Uważam, że w naszym przypadku mamy do czynienia z wybitnie złą wolą kilku urzędników”- podkreśliła mieszkanka.

Ulica Śmiałą 50. Zatoczka zaprojektowana jako wejście do posesji zaanektowana na kontener i pojemniki, mimo że przed tym domem znajduje się niemały ogród


 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Aby zostać naszym prenumeratorem, wystarczy wejść na stronę https://www.gazetazoliborza.pl/platny-dostep. Następnie należy wybrać jedną z trzech opcji prenumeraty i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w kolejnych krokach.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Jako prenumerator zyskujesz dostęp do ekskluzywnych treści (w tym pełnych treści artykułów prezentowanych na naszym portalu oraz publikacji dedykowanych tylko naszym prenumeratorom) oraz specjalne rabaty od naszych partnerów lokalnych. Oferujemy zniżki od 10% do 20% na produkty i usługi firm z Żoliborza i Bielan (okazjonalnie także z innych dzielnic).

Z rabatów mogą korzystać tylko prenumeratorzy posiadający aktywną (wykupioną) prenumeratę.

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Aktualną listę partnerów oraz informacje o oferowanych przez nich rabatach znajdziesz na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów" oraz w przesyłanych do Ciebie newsletterach.

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna.

Po wykupieniu prenumeraty będziesz mieć dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

Dokonując zakupu online u naszych partnerów, aby otrzymać rabat, należy przy zamówieniu wpisać specjalny kod, który zostanie wygenerowany przez partnera i przekazany prenumeratorowi.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online i/lub realizacji vouchera (będącego nagrodą w konkursie dla prenumeratorów, o którym piszemy w pkt. 9) trzeba powołać się na kod/voucher wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę lub odebrać nagrodę w konkursie.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem. Szczegółowe informacje znajdziesz w opisie oferty każdego z nich.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Rabatów przeznaczonych dla prenumeratorów nie można przekazywać osobom trzecim. Są one dedykowane wyłącznie dla naszych prenumeratorów jako forma podziękowania za wsparcie. Udowodnione przypadki łamania tego postanowienia będą skutkowały anulowaniem prenumeraty, bez możliwości jej odnowienia.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Nie. Każdy z partnerów ma swoje odrębne rabaty, które nie łączą się z rabatami od innych partnerów.

Tak, ale Twoja subskrypcja będzie aktywna do końca okresu rozliczeniowego, na który się zdecydowałeś.

Wystarczy zaoferować zniżki (10%, 15% lub 20%) na swoje produkty lub usługi dla naszych prenumeratorów. W zamian otrzymasz pakiet promocyjny opisany w naszej ofercie.

Skontaktuj się z nami pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [662001449]. Omówimy szczegóły i odpowiemy na wszelkie pytania.

Po skontaktowaniu się z nami ustalimy szczegóły współpracy, podpiszemy umowę i przekażemy wszystkie niezbędne materiały do realizacji promocji.

Nie, udział jest całkowicie bezpłatny. W ramach współpracy barterowej oferujesz rabaty dla naszych prenumeratorów, a my zapewniamy Ci promocję i zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki.

Nie. Program skierowany jest głównie do firm z Żoliborza i Bielan, aby wspierać lokalną społeczność. Jeśli Twoja firma działa w tym obszarze lub kieruje ofertę (także) do mieszkańców tych dzielnic, zapraszamy do współpracy. Zapraszamy zatem do współpracy także firmy i instytucje z innych warszawskich dzielnic!

Nie. Z rabatów oferowanych przez partnerów będą mogli skorzystać wszyscy aktywni (posiadający opłaconą prenumeratę) prenumeratorzy „Gazety Żoliborza”, bez względu na miejsce ich zamieszkania.

Twoja firma otrzyma bezpłatną reklamę w naszych mediach: na portalu, w social mediach, grupach lokalnych, w artykułach oraz w kampaniach reklamowych. Dzięki temu zwiększysz rozpoznawalność marki i dotrzesz do szerokiej lokalnej społeczności. Zrobisz to w sposób innowacyjny i efektywny – całkowicie bezpłatnie. Naszym głównym celem jest nie tylko uhonorowanie naszych prenumeratorów, ale też skuteczne zareklamowanie ofert firm, które zostaną naszymi partnerami.

Oferujemy m.in.:

  • Baner reklamowy z Twoim logotypem na naszym portalu i w social mediach.
  • Publikację artykułu zbiorczego promującego wszystkich partnerów.
  • Top Layer z informacjami o prenumeracie i partnerach.
  • Stałą komunikację w naszych grupach społecznościowych.
  • Zdjęcie w tle w mediach społecznościowych z logotypami partnerów.
  • Relacje (stories) z logotypami partnerów.
  • Plakat promocyjny informujący o współpracy.
  • Mailingi do prenumeratorów (dla partnerów oferujących 15% i 20% rabatu).
  • Promocję w Kinie Wisła (dla partnerów oferujących 20% rabatu).

Nasi partnerzy będą przedstawieni na stronie głównej naszego portalu, w zakładce PREMIUM w artykule "Rabaty dla Prenumeratorów". Będą umieszczeni wg dwóch kryteriów: wysokość rabatów i kolejność alfabetyczna. Ich lista będzie też wysyłana w newsletterach dla prenumeratorów.

Obsługa partnera będzie sprawdzać, czy prenumerator, który chce skorzystać z rabatu, ma dostęp do specjalnie dedykowanego artykułu („Rabaty dla Prenumeratorów”), w którym będą wymienieni wszyscy nasi partnerzy (będą tam także ich logotypy). Przy zakupie w sklepie stacjonarnym lub w momencie płatności za usługę wystarczy pokazać jego treść obsłudze partnera, wskazując baner odpowiadający miejscu, w którym dokonujemy zakupów/płacimy za usługę.

W przypadku zakupów online należy podać kod wygenerowany przez partnera. Dzięki temu będzie można zakupić produkt/usługę.

Wspólnie z naszymi partnerami będziemy organizowali konkursy dla naszych prenumeratorów. Do wygrania będą w nich między innymi bilety czy karnety. Wśród nagród będą też zniżki na produkty i usługi oferowane przez partnerów. Laureaci takich konkursów otrzymają specjalnie dedykowany voucher, wygenerowany przez partnera konkursu, dzięki któremu będą mogli zrealizować nagrodę. By odebrać nagrodę, trzeba będzie okazać ten voucher lub wpisać (w przypadku realizacji online) umieszczony na nim kod, wygenerowany przez partnera.

Szczegóły dotyczące sposobu wykorzystania, ilości i dostępności rabatów ustalamy indywidualnie, aby najlepiej dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy. Stałe są tylko wysokości oferowanych rabatów: 10%, 15% i 20%.

Wysokość rabatu u każdego partnera jest stała w czasie jednego cyklu, który trwa miesiąc. Partner może zmienić wysokość rabatu w każdym cyklu.

Zależeć to będzie od indywidualnych ustaleń z każdym partnerem.

Oczywiście! Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, które mogą przynieść korzyści obu stronom.

Czas trwania współpracy ustalamy indywidualnie, ale minimalny okres to jeden miesiąc (jeden cykl współpracy). Możesz zdecydować się na okres próbny (miesięczny) lub długoterminową współpracę.

Tak, aczkolwiek Twoja obecność – a zatem przywileje i obowiązki partnera – będą obowiązywały do zakończenia miesięcznego cyklu współpracy.

pochmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 32 km/h