W tym artykule przeczytasz o Dniu Dziecka w Forcie Sokolnickiego:
- rodzinnych warsztatach stolarskich
- różanym pikniku
- spektaklu "Siostra ptaków"
Program Dnia Dziecka w Forcie Sokolnickiego wygląda następująco:
11:00 / Dzień dziecka: Rodzinne warsztaty stolarskie – wieszaki LEGO
Koszt 40 zł
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/58407
Zajęcia przeznaczone dla rodzin, które chcą własnoręcznie wykonać wieszak na bluzy czy sweterki idealny do dziecięcego pokoju. Każda z rodzin robi własny wieszak. Zaczynamy od poznania zasad BHP, a następnie przechodzimy do mierzenia, cięcia, szlifowania i skręcania poszczególnych elementów. Gwarantowana spora dawka wiedzy, i praktycznej nauki obróbki drewna, a to wszystko w kameralnej grupie i dobrej atmosferze.
14:00 / Pięknopole: Różany piknik
Wstęp wolny
Wielozmysłowy, różany piknik. W programie warsztaty sadzenia i pielęgnacji róż z wybitną ogrodniczką Darią, pachnący różany sitodruk, degustacja różanych smaków, kontemplacja botanicznych woni z akcentem róży.
Prowadzenie: Daria Worobiej-Szarejko, Agnieszka Saks, Krzysztof Kowalewski
18:00 / Dzień Dziecka: Siostra Ptaków. Teatr Malowany Piosenkami
Koszt: 20 zł
Bilety: https://biletyna.pl/dla-dzieci/Siostra-Ptakow-Teatr-Malowany-Piosenkami#bilety
Teatr Malowany Piosenkami zaprasza na spektakl "Siostra ptaków", inspirowany „Baśnią przed baśniami” Jerzego Ficowskiego, z piosenkami Marii Jenny Burniewicz i Marty Andrzejczyk, ilustracje Iga Bielak-Andrzejczyk i Marta Andrzejczyk, scenariusz, reżyseria i wykonanie: Marta Andrzejczyk
Spektakl inspirowany jest opowiadaniem ze zbioru baśni cygańskich “Gałązka z drzewa słońca” Jerzego Ficowskiego i opowiada historię romskiej dziewczyny i jej dziadka, którzy posiedli umiejętność rozumienia mowy ptaków oraz Jurka, który dołączył do nich, aby dowiedzieć się skąd wzięły się baśnie. Siostra ptaków prezentowana jest w konwencji teatru opowieści i ilustracji, wywodzącym się z Japonii-teatrze kamishibai. Spektaklowi towarzyszą piękne piosenki śpiewane między innymi w języku Romów oraz wiersze Papuszy-romskiej poetki przez wiele lat związanej z Gorzowem Wlkp. Podczas spektaklu dzieci poznają sztukę teatru kamishibai, tworzą ptasie ilustracje, uczą się rozpoznawać głosy ptaków oraz przekonują się, że wystarczy wypuścić ze swoich rąk ptaka wyobraźni, aby zacząć tworzyć i być szczęśliwym.
Napisz komentarz
Komentarze