W tym artykule przeczytasz o:
- na co wybrać się w tym tygodniu do teatru na Żoliborzu
- datach i godzinach spektakli w teatrze Komedia
MISJA SOWY
Tosia i Franek wraz z towarzyszami wypłyną na ocean marzeń skradzionych przez wielkiego Tabletona, w świat opisany przez najpopularniejszego polskiego miłośnika wiedzy, Tomasza Stawiszyńskiego.
Przygodowa fabuła – połączona z elementami improwizacji i odkrywaniem zagmatwanego krajobrazu cyfrowych demonów oraz książkowych bohaterów – jest przewodnikiem dla najmłodszych po kosmosie książek i zakamarkach filozofii, która potrafi pomóc uporządkować świat wokół nas, zachęcać do obserwacji i zadawania pytań.
Po wielkim zainteresowaniu młodzieżowymi „Pasztetami, do boju!” poszerzamy nasz repertuar o propozycję dla młodszych widzów i widzek. W wyjątkowej, przyjaźnie zaadaptowanej na potrzeby spektaklu przestrzeni Małej Sceny Komedii, będziemy się wspólnie bawić, namyślać, emocjonować, wzruszać i śmiać.
- Reżyseria: Aneta Groszyńska, Michał Sufin
- Obsada: Małgorzata Mikołajczak, Ewelina Zawada, Wojciech Wereśniak, Grzegorz Woś
- Adaptacja i teksty piosenek: Michał Sufin
- Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Michał Korchowiec
- Muzyka: Radek Łukasiewicz
Spektakle: sobota 27 stycznia 14:00, niedziela 28 stycznia 14:00 - czas: 60 minut
- przerwa: nie
- dla kogo: 5+
- cena: od 45 zł
- spektakle: Mała scena teatru Komedia
sobota, 6 kwietnia, 11.00
JAK SIĘ STARZEĆ BEZ GODNOŚCI
Twórcy, inspirując się popularnymi podcastami i książką „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej, proponują nie do końca poprawny politycznie i nie całkiem poważny poradnik mierzenia się z dorosłością, dojrzałością, a nawet nieśmiało majaczącą na horyzoncie starością. Spektakl będzie miał formę dokumentu portretującego dzień z życia czterech kobiet i jednego mężczyzny. Zobaczymy błahe – choć heroiczne – poranki, ale i epizody dramatyczne: dostarczanie dzieci do szkoły, egzaminy, obserwowanie dojrzewania „naszych pociech”, perypetie zawodowe osób w wieku późnoprodukcyjnym. Będą też doświadczenia graniczne w rodzaju wizyty u mechanika, lekarza-specjalisty czy w klubie sportowym. Dzień ukoją rozmowy z przyjaciółmi o zdrowiu, czyli chorobach, i lektura prasy poradnikowej, składającej się niemal wyłącznie z urągających nam zdjęć młodych i sprawnych osób rozmaitych płci.
W naszym dokumencie-poradniku nie unikniemy tematów niewygodnych – takich jak seks osób dojrzałych, czy naprawa cieknącego kranu (są to dwa różne tematy!) – i mimo dość odważnych komediowych ambicji chcemy szczerym głosem mówić o tym, co jest lub będzie udziałem statystycznej większości z nas. Głosy anarchicznie niepoważne nie powinny przesłonić perspektywy osobistej i dotkliwej, a "antyporadnik" o fenomenie starzenia się bez godności - zapewne częściej niżby chciał - dotknie też przestrzeni poważnych.
Twórcy nie chcą przemilczeć całej komplikacji rzeczywistości osób 45+. Unikając tonu kołczów i nie sypiąc łatwymi receptami, nie unikną od czasu do czasu tonu serio, opowiadając o obszarze – bądź co bądź – traumy. Ból towarzyszący starzeniu się jest jednak w pojęciu twórców uleczalny. O ile podejmiemy wysiłek terapeutyczny, zachowamy dystans i poczucie humoru.
No i godność. To znaczy… odwrotnie!
- Adaptacja: Maciej Łubieński
- Reżyseria: Maciej Podstawny
- Obsada: Eliza Borowska, Tomasz Dedek, Robert Ostolski, Rozalia Mierzicka, Irena Sierakowska, Katarzyna Żak, Sandra Korzeniak
- Scenografia i kostiumy: Barbara Hanicka
- Muzyka: Radek Łukasiewicz
- czas: 140 minut
- przerwa: tak
- dla kogo: 16+
- cena: od 80 zł
- spektakle: Teatr Komedia
sobota, 6 kwietnia, 15:00, 19.00
niedziela, 7 kwietnia, 15:00, 19.00
Napisz komentarz
Komentarze