Jak pisze administratorka strony Owocowe Sady Żoliborskie:
Domki dla jeży "odremontowane"!
Jak zwykle najmłodsi udzielili nam największego wsparcia i z kopyta zabrali się do zbierania liści, dzięki czemu prace przebiegły sprawnie i szybko.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia w obiektywie Darka Rutkowskiego.
Jak pomóc jeżom zimą?
Jeże stanowią przyjazne i korzystne dla ogrodu stworzenia, ponieważ odżywiają się różnymi szkodnikami roślin. Przed nadejściem zimy gromadzą zapasy i poszukują ciepłego schronienia na długi okres snu zimowego.
Wspaniałym schronieniem dla jeży są kopce liści, które zostaną pozostawione w ogrodzie po grabieniu. Po prostu wystarczy zostawić kilka takich kopców w ustronnym miejscu w ogrodzie. Wcześniej zaleca się umieszczenie warstwy miękkiej ściółki na spodzie, np. z rozdrobnionej słomy, mchu i drobnych gałązek. Aby utrzymać stabilność "domku", kopce warto przycisnąć gałęziami, co ograniczy rozsiewanie liści pod wpływem wiatru. Dodatkową ochronę przed wilgocią zapewni umieszczenie pomiędzy gałęziami a liśćmi płachty nieprzemakalnego materiału.
Domki dla jeży - z czego je wykonać?
Najlepszym budulcem jest niemalowane drewno, bez impregnatu. Robienie domków z wikliny czy płyty pilśniowej mija się z celem - nie będą one właściwie spełniać swojej funkcji, gdyż łatwo nasiąkną wilgocią.
A jakie wymiary powinien mieć domek dla jeża? Najlepiej, jeśli będzie to około 40 centymetrów wysokości, szerokości i długości. Zbyt duży domek może grozić dostaniem się do środka większych zwierząt.
Przeczytaj również: Wyjątkowa frekwencja wyborcza na Żoliborzu
W niedzielę 15 października odbyły się wybory parlamentarne. Według PKW, frekwencja wyborcza wyniosła bisko 73% i były to najliczniejsze wybory po 1989 roku.
Napisz komentarz
Komentarze