Jest decyzja ZDM w sprawie budowy drogi dojazdowej wzdłuż ulicy Broniewskiego. Wojewoda dopatrzył się niekompletnej dokumentacji
- 26.01.2019 10:23
Zarząd Dróg Miejskich podjął decyzję o przebudowie drogi dojazdowej do budynków znajdujących się przy ulicy Broniewskiego. Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował o niekompletnej dokumentacji w sprawie nabycia przez powiat warszawski prawa do własności gruntu.
Od wielu lat toczą się działania zmierzające do wybudowania drogi dojazdowej do budynków znajdujących się przy ul. Broniewskiego. Jak dowiedziało się Stowarzyszenie Zatrasie pod koniec 2018 roku Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął procedury umożliwiające dalsze kroki w sprawie terenu pasa rezerwy. Projekt modernizacji drogi dojazdowej otrzymał już pozytywną opinię od Wydziału Organizacji Ruchu. W tej chwili ZDM czeka na odpowiedź Biura Polityki Mobilności i Transportu w sprawie geometrii drogi do planowanej przebudowy.
- Po przeprowadzeniu wizji w terenie jak i wykonaniu stosownych analiz dotyczących stanu nawierzchni drogi dojazdowej w pasie drogowym została podjęta decyzja o przebudowie drogi powiatowej – informuje ZDM. Projekt zakłada poszerzenie drogi na całej długości do pięciu metrów, a także wymianę nawierzchni. Prace będą mogły rozpocząć się dopiero po uzyskaniu przez ZDM stosownych uzgodnień.
Rozwiązanie, które miało być na krótko okazało się trwałe na ponad 50 lat
Osiedle Zatrasie zostało wybudowane w latach 60. Od tamtego czasu występuje problem związany z budową drugiej jezdni w ulicy Broniewskiego. - Układ przestrzenny osiedla został zdeterminowany przez przylegającą do niego ulicę Broniewskiego, która pierwotnie miała stanowić część trasy N-S. Stąd zresztą wywodzi się nazwa osiedla – znajduje się ono za trasą N-S w stosunku do wybudowanego wcześniej osiedla Sady Żoliborskie – czytamy w artykule Gazety Żoliborza „Osiedle za trasą” Marty Poniatowskiej. Jej budowa była stale odkładana, a mieszkańcy potrzebowali drogi dojazdowej. Efektem była więc decyzja Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, by w pasie rezerwowym powstała tymczasowa droga dojazdowa. Rozwiązanie, które miało być na krótko okazało się trwałe na ponad 50 lat.
„Nie mam innego wyjścia, muszę parkować na tym klepisku”
- Jezdnia z ponad półwiecznej trylinki nie zachwyca, ale najgorsza jest sytuacja, kiedy przyjdą roztopy, albo latem spadnie obfity deszcz, wtedy dookoła jest mnóstwo błota – mówi Agata, mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Broniewskiego. Wzdłuż drogi dojazdowej, w miejscu gdzie powinna rosnąć trawa, stoją zaparkowane samochody. - Nie mam innego wyjścia, muszę parkować na tym klepisku, który nazywany jest niby pasem zieleni. Wszyscy tu parkują i to już jest normalne – mówi Radosław.
Wniosek do wojewody o pozyskanie działki niekompletny
W celu podjęcia jakichkolwiek działań niezbędne jest pozyskanie przez miasto pasa rezerwy. W tym celu Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa Warszawy wystąpiło z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego w celu nabycia przez powiat warszawski prawa własności gruntu zajętego pod część ul. Broniewskiego (dz. ew. nr 17 z obrębu 7-02-06).
- Złożony 10 stycznia 2019 r. wniosek Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy nie zawierał kompletnej dokumentacji, niezbędnej do wydania rozstrzygnięcia. W związku z powyższym 24 stycznia 2019 r. Mazowiecki Urząd Wojewódzki zwrócił o ich uzupełnienie – informuje Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego. Jeśli chodzi o drugą działkę (dz. ew. nr 1 z obrębu 7-02-06) prowadzona jest analiza geodezyjno-prawna. Jednak jak poinformowała Karolina Gałecka, rzecznik ZDM, określenie precyzyjnych ram czasowych wykonania jej będzie możliwe w ostatnim tygodniu stycznia.
Napisz komentarz
Komentarze