Od dzisiaj startują zapisy na zajęcia w Żoliborskim Domu Kultury. Zgłosić chęć uczestnictwa można poprzez Strefę Zajęć.
Poniżej prezentujemy, jakie zajęcia będą się odbywały w Żoliborskim Domu Kiultury.
Sensoryczne Laboratorium Eksperymentów
Podczas zajęć dzieci zamieniają się w małych naukowców. Pod okiem instruktora przeprowadzają eksperymenty naukowe oraz uczestniczą w zabawach sensorycznych przy użyciu produktów codziennego użytku. Dzieci m.in. zamkną dwutlenek węgla w bańce, stworzą polimerowe robaki, nadmuchają balony bez użycia ust/pompki oraz wiele innych!
Muzykolaba dla szkraba – gordonki dla najnajów
Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci prowadzone w oparciu o metodę E.E. Gordona oraz C. Orffa, a także innych metod muzykoterapeutycznych. Na zajęciach razem z dziećmi są obecni rodzice. Zajęcia polegają na wspólnym tworzeniu muzyki, którego podstawą i najważniejszym elementem jest głos ludzki. Składają się z rytmiczek i śpiewanek. które rodzice powtarzają razem z prowadzącym. Podczas zajęć instruktorem jest w ciągłej interakcji z dziećmi i ich rodzicami, proponując różne głosowo-rytmiczne sekwencje. Ważnym elementem jest tworzenie wspólnoty. Proces muzykowania wspomaga użycie instrumentów orffowskich: grzechotki, dzwonków, kołatki, tamburyna, bębenków itp. oraz inne instrumenty dziecięce. Dzieci nie są zmuszane do siedzenia na miejscu, mają pełną swobodę ruchu, a ich opiekunowie towarzysza im w muzycznych poszukiwaniach i odkryciach. Zajęcia mają formę zabawy, odbywają się z wykorzystaniem chust, piórek, pacynek, miękkich piłek innych akcesoriów animacyjnych.
Chór mam
Chór Mam to takie miejsce, gdzie mamy śpiewają, a dzieci im towarzyszą. Nie mamy przesłuchań, ani ocen, bo znamy dobroczynną moc śpiewu na ciało i psychikę. Zapraszamy do wyjścia z domu, spotkania i wspólnego zasiadania w śpiewającym kręgu bez względu na umiejętności wokalne. Zajęcia są skierowane szczególnie do mam w ciąży i z maluchami do trzeciego roku życia. Chór Mam na Żoliborzu jest częścią powstającej właśnie sieci Chórów Mam, zapoczątkowanej w 2018 roku na Bemowie.
Warsztaty grafiki artystycznej dla dorosłych z plusemm
Podczas spotkań warsztatowych, w unikatowej pracowni, poznasz pracę ze specjalistycznym sprzętem: rylcami, nożykami lub suchą igłą, sitem serigraficznym. Zobaczysz, jak satysfakcjonującą jest nauka pracy z matrycą i doborem farb do druku. Grafika warsztatowa jest również magiczną przygodą z odbijaniem ręcznym za pomocą barenów lub z użyciem prasy drukarskiej do druku wklęsłego i wypukłego. Gwarancją zajęć jest satysfakcja w procesie tworzenia wyjątkowych prac w limitowanych edycjach oraz zdobycie wiedzy o przeróżnych technikach: sitodtuku, monotypii, linorytu, drzeworytu, suchej igły czy mukolito. Zajęcia odbywają się w atmosferze sprzyjającej tworzeniu niekonwencjonalnych rozwiązań prostymi środkami. Warsztaty dla osób początkujących i średniozaawansowanych.
Tany Tany
Zajęcia taneczne skierowane do Pociech w wieku 3-5 lat, dla których dobra zabawa jest całym życiem. Instruktorka ubiera zabawę w taniec, przygotowując najmłodsze dzieci do wkroczenia w świat tańca odważnie i z radością.
Kiddo dance
Zajęcia taneczne skierowane do dzieci w wieku 6-9 lat – intensywne, ciekawe, ubarwione techniką tańca jazzowego. Poziom podstawowy.
Muzykowanie na dywanie
To zajęcia umuzykalniające dla dzieci (od 6 miesiąca do 3 r. ż.) oraz dla ich rodziców/opiekunów. Każde spotkanie w ramach zajęć jest niepowtarzalnym doświadczeniem muzyczno – sensorycznym łączącym naukę z zabawą. Każde zajęcia mają swój dominujący motyw tematyczny, który inspiruje do kreatywnych zabaw i animacji przy muzyce granej na żywo.
Jazz Moves
Dwie grupy wiekowe:
- Zajęcia taneczne skierowane do młodzieży w wieku 10-15 lat – intensywne, ciekawe, „ubarwione” techniką tańca jazzowego.
- Zajęcia taneczne dla uczestników w wieku 16+, w stylu tańca jazzowego – tańca niezwykle różnorodnego i żywiołowego. Taniec jazzowy przenosi uczestników w niezwykły świat muzyki, ruchu, wyobraźni i rytmu. Poziom open.
Warsztaty LEGO Education
Zajęcia dla dzieci od 5 do 12 roku życia.
Dzieci za pomocą zestawu klocków LEGO®, komputera i własnej wyobraźni nauczą się, jak zbudować robota, zaprogramować go i sprawić by wykonywał polecenia. Pakiety edukacyjne firmy LEGO® są najlepszymi tego typu zestawami dydaktycznymi na świecie.
Tkanina Artystyczna: Malarstwo na jedwabiu i Batik Łucznicki
Wyjątkowa możliwość poznania właściwości naturalnych tkanin w fuzji z barwnikami. Posiądziesz podstawy farbowania i nadawania farb na jedwab i bawełnę. Praca z naturalnym pszczelim woskiem lub specjalistycznym medium do rezerwacji w malarstwie na jedwabiu jest interesującym wyzwaniem.
Hilma na Żoli
To niekonwencjonalny projekt zajęć z dedykacją dla dzieci od 7 do 12 lat. W studio plastycznym, pod okiem artystki, prowadzone są warsztaty w przeróżnych technikach – od rzeźby, do grafiki warsztatowej, poprzez malarstwo fakturalne, kolaż, rysunek studyjny z użyciem tradycyjnych metod, po działania performatywne. To spotkania ze sztuką wysoką, gdzie dzieci zajmują najważniejsze miejsce.
Gabinet rytmu
Zajęcia dla osób które chcą nauczyć się grać na bębnach i ogólnie umuzykalnić. Zajęcia polegać będą na nauce grania rytmów o różnym stopniu trudności na bębnach djembe oraz dun-dun (instrumentarium zachodnioafrykańskie). Nauka będzie opierać się na rytmach z zachodniej Afryki.
Gabinet arytmii
Gabinet arytmii do koncepcja zajęć stricte rytmicznych dla osób zablokowanych muzycznie. Będą to zajęcia eksperymentalne, które rozpocznie minimum 1-miesięczny cykl 4 spotkań i ćwiczeń rytmicznych typu body-percussion, wokalizacja prostych rytmów, granie na najprostszych instrumentach typu klawesy, grzechotki. W trakcie zajęć określone zostaną bieżąco będą monitorowane postępy uczestników w celu przygotowania ich do włączenia do zajęć Gabinetu rytmu.
Przeczytaj również: Linia 15. Historia żoliborskiego tramwaju
W połowie lat 30, kiedy Warszawę i Polskę trawił kryzys ekonomiczny, linię postanowiono – prawdopodobnie w ramach cięcia kosztów- skrócić do placu Wilsona i wycofać z Woli, jednak mieszkańcy zaprotestowali.
W 1938 linię ponownie wydłużono, jechała ona z Akademii Wychowania Fizycznego do pętli Czyste. To właśnie zadecydowało o jej wojennych losach…
Napisz komentarz
Komentarze