Akcja „Zima w mieście” jest opcją na spędzenie aktywnie ferii zimowych dla dzieci, które zostają w Warszawie. Ratusz informuje, że są jeszcze miejsca w feryjnych placówkach edukacyjnych.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym, jak zapisać dziecko na akcje zima w mieście,
- o dodatkowej rekrutacji.
Dzieci zostający w ferie zimowe w Warszawie dzięki akcji „Zima w mieście” mogą mieć zapewnioną opiekę. W ramach akcji przygotowane są zajęcia sportowe, artystyczne, edukacyjne czy rekreacyjne.
– Mamy już ponad 9 tys. potwierdzonych zgłoszeń do tegorocznej „Zimy w Mieście”. Do końca ferii będziemy publikowali wykaz wolnych miejsc w placówkach, aby rodzice mieli jeszcze szansę na zapisanie dziecka. W tym roku akcję przeprowadzimy w 97 placówkach, w tym 11 szkołach specjalnych. Co ważne, dzięki środkom z UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji „Wspólna Warszawska Zima” bezpłatnie –informuje Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy.
Rodzice, którzy z jakiś powodów nie zapisali swojego dziecka do akcji, mają jeszcze szansę zrobić to w ramach rekrutacji uzupełniającej. Wykaz wolnych miejsc jest dostępny w Internecie, ale zapisy odbywają się bezpośrednio w placówkach.
Jak się zapisać na „Zimę w Mieście”?
Lista wolnych miejsc na tegoroczną akcję „Zima w mieście” publikowana jest na stronie warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl. Ratusz podkreśla, że na tym etapie zapisy odbywają się bezpośrednio w placówkach, które dysponują wolnymi miejscami. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00 lub 8:00 do 16:00 lub 17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.
Podobnie jak w poprzednich latach Feryjne Placówki Edukacyjne będą działać przez pięć dni w tygodniu od 7.00 lub 8.00 do 16.00 lub 17.00.
Na Żoliborzu Feryjnymi Placówkami Edukacyjnymi jest Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana, Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 396.
Mimo, że pobyt każdego ucznia dofinansowuje miasto, to po stronie rodziców jest opłata w wysokość 15 złotych dziennie za dwa posiłki oraz 35 złotych dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.
„Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie” – zaznacza ratusz.
Akcja „Wspólna Warszawska Zima”
Akcja „Wspólna Warszawska Zima” organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku ukraińskim). Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy” jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023.
W tym roku ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają od 13 lutego do 24 lutego.
Przeczytaj również: Kuratorium mazowieckie opublikowało harmonogram naboru do szkół średnich
Wiadomo już, kiedy można załatwiać pierwsze formalności związane z wyborem nowej szkoły. Warszawskie kuratorium oświaty ogłosiło harmonogram rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych. Absolwenci podstawówek o wynikach rekrutacji dowiedzą się wraz z końcówką lipca. Wcześniej jednak czeka ich szereg innych etapów.
fot. UM Warszawa
Napisz komentarz
Komentarze