Zbliżają się zapisy do kolejnej edycji stołecznej akcji „Zima w mieście”, w ramach której dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę w trakcie zimowej przerwy. Akcja skierowana jest również do dzieci z Ukrainy. W 2023 roku ferie zimowe w Warszawie będą od 13 do 24 lutego.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o wysokości opłat za udział dziecka w akcji „Zima w mieście”,
- o tym, w jaki sposób zapisać dziecko,
- o tym, jakie szkoły na Żoliborzu będą pełnić funkcję Feryjnej Placówki Edukacyjnej,
- o odsłonie akcji dla dzieci z Ukrainy.
- Tegoroczną akcję „Zima w mieście” przeprowadzimy w 97 placówkach, w tym 11 szkołach specjalnych. Na I turnus, w dniach 13-17 lutego, mamy przygotowanych 7050 miejsc, w tym 1381 dla dzieci z Ukrainy. Na II turnus, czyli od 20 do 24 lutego, przygotowaliśmy 6967 miejsc, w tym 1397 dla dzieci z Ukrainy. Dzięki środkom z UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji „Wspólna Warszawska Zima” bezpłatnie – mówi cytowana w oficjalnym komunikacie ratusza zastępczyni prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.
W poniedziałek, 2 stycznia ruszają zapisy do akcji i potrwają do 15 stycznia. Rodzice mogą zapisać swoje dziecko przez internet za pośrednictwem strony warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl wykorzystując numer PESEL dziecka, a następnie samodzielnie tworząc hasło. „Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00” – instruuje ratusz.
Kolejnym krokiem jest opłacenie wyżywienia i opieki. Potwierdzenie dokonania wpłaty lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat należy dostarczyć do szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Co ważne, należy dołączyć również kartę kwalifikacyjną, która dostępna jest do pobrania z systemu. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Ferie zimowe w Warszawie. W ramach akcji dzieci mają opiekę od poniedziałku do piątku
Podobnie jak w poprzednich latach Feryjne Placówki Edukacyjne będą działać przez pięć dni w tygodniu od 7.00 lub 8.00 do 16.00 lub 17.00.
Na Żoliborzu Feryjnymi Placówkami Edukacyjnymi jest Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana, Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy, Szkoła Podstawowa nr 396.
Mimo, że pobyt każdego ucznia dofinansowuje miasto, to po stronie rodziców jest opłata w wysokość 15 złotych dziennie za dwa posiłki oraz 35 złotych dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.
„Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie” – zaznacza ratusz.
Akcja „Wspólna Warszawska Zima”
Również od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 rozpoczynają się zapisy za pośrednictwem systemu zgłoszeń do Akcji „Wspólna Warszawska Zima” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF. Dzięki temu nie będą nudne dla dzieci z Ukrainy. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku ukraińskim). Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy” jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023.
Przeczytaj również: Ile w tym roku zapłacimy za wstęp na lodowisko?
W porównaniu do minionego sezonu o 2 złote podrożało wypożyczenie łyżew i pingwinka do nauki jazdy. W nowym cenniku wypożyczenie pary łyżew kosztuje 8 złotych na godzinę, a pingwinka 12 złotych za godzinę. Korzystając z możliwości wypożyczenia sprzętu należy pamiętać o kaucji zwrotnej w wysokości 50 złotych za sztukę. By ją opłacić trzeba mieć gotówkę. To oznacza, że w przypadku, gdy rodzic z dzieckiem będzie chciał wypożyczyć dwie pary łyżew i pingwinka musi opłacić kaucję zwrotną w wysokości 150 złotych.
Lodowisko jest czynne w godzinach od 9 do 22. Przerwa techniczna jest od 15 do 16.
Napisz komentarz
Komentarze