W wakacje na dziedzińcu Kina Tęczy odbywały się seanse filmowe. Cykl wraz z końcem sierpnia dobiegał końca, jednak Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zapowiada kolejne seanse. Tym razem motywem przewodnim jest Warszawa i Żoliborz.
„We wrześniu na dziedzińcu kina Tęcza odbędą się kolejne pokazy plenerowe – tym razem będą to polskie filmy po części związane z Żoliborzem i Warszawą, które bawią, trzymają w napięciu lub skłaniają do refleksji. Dzięki współpracy z restauracjami Via Suzina i Kotłownia nieużywane podwórko pozostanie pełną zieleni przestrzenią sztuki, spotkań i ciekawych rozmów” – zapowiada Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
W sierpniu plenerowe seanse odbywają się o 20.45, zaś zaplanowane na wrzesień rozpoczną się już o godzinie 20.
- Zanim będziemy mogli zaprosić mieszkanki i mieszkańców Warszawy do wyremontowanego kina Tęcza, musi niestety minąć trochę czasu. Aby nie mijał nam jedynie na oczekiwaniu, po razu drugi zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach plenerowych, które organizujemy we współpracy z naszymi partnerami i najbliższymi sąsiadami – restauracjami Via Suzina i Kotłownia - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Przeczytaj również: Kino Tęcza miejscem kultury filmowej. W legendarnym miejscu wraca życie
Program pokazów w sierpniu i we wrześniu:
18.08 o 20:45 – „Hallo szpicbródka”, reż. J. Rzeszewski, M. Jahoda, Polska 1987
25.08 o 20:45 – „Wielka majówka”, reż. K. Rogulski, Polska 1981
1.09 o 20:00 – „Lekarstwo na miłość”, reż. J. Batory, Polska 1966
8.09 o 20:00 – „Hydrozagadka”, reż. A. Kondratiuk, Polska 1971
15.09 o 20:00 – „Bo we mnie jest seks”, reż. K. Klimkiewicz, Polska 2021
22.09 o 20:00 – „Zezowate szczęście”, reż. A. Munk, Polska 1960
29.09 o 20:00 – „Do widzenia, do jutra”, reż. J. Morgenstern, Polska 1960
Wystawa plenerowa „Wajda na nowo”
Do końca września trwa również wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego. „Wajda na nowo”, bo tak nazywa się plenerowa wystawa składa się z 60 plakatów stworzonych przez legendarnego artystę. Liczba dzieł nie jest przypadkowa. Plakaty nawiązują do wszystkich filmów nakręconych przez Andrzeja Wajdę, zarówno tych najsłynniejszych – fabularnych, jak i nieznanych szerszej publiczności.
- Mam nadzieję, że takie zaprezentowanie za pośrednictwem plakatów pełnej twórczości Andrzeja Wajdy, popularyzowane poprzez wernisaże, festiwale, wydawnictwa, przyczyni się do większego zrozumienia i popularyzacji całej jego twórczości - mówi Andrzej Pągowski, autor wystawy.
fot. Paweł Arczewski
Przeczytaj również: Miasto wyremontuje „Kino Tęcza”. “Nazywamy ten projekt smart cinema”
Napisz komentarz
Komentarze