Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 października 2024 16:33

Teatralny, koncertowy i podróżniczy początek roku z Bielańskim Ośrodkiem Kultury. Materiał partnera

Styczeń w Bielańskim Ośrodku Kultury jak zwykle zapowiada się obficie. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy kulturalny rozkład jazdy na styczeń!

Spotkanie z Podróżnikiem – Kamilą Wieczorek „Salzburg”

Austria to nie tylko Wiedeń, dlatego w czasie zapowiadanego wydarzenia Kamila Wieczorek opowie o austriackim mieście Salzburg.

To miasto położone na zachodzie kraju tuż przy granicy z Niemcami. Choć daleko mu do metropolii to, każdego roku odwiedzane jest przez 2 mln turystów z całego świata. Do Salzburga przybywają przede wszystkim dla Mozarta, genialnego kompozytora, który w tym mieście przyszedł na świat pozostawiając po sobie liczne ślady.

Miasto ma jednak do zaoferowania więcej. Góruje nad nim średniowieczna twierdza Hohensalzburg, każdego lata odbywa się jeden z najsłynniejszych festiwali muzycznych, klimat Bożego Narodzenia trwa cały rok, a ogrody przy pałacu Mirabell zostały upamiętnione w filmie "Dźwięki muzyki" z Julie Andrews w roli głównej. To pełne uroku miasto położone nad rzeką Salzach skrywa też kilka tajemnic. Co łączy Salzburg z autorem tekstu kolędy "Cicha noc", Fryderykiem Chopinem i... Mikołajem Kopernikiem? Odpowiedź będzie można poznać w czasie prelekcji w BOK.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 12 stycznia o godz. 18:00. Wejściówki dostępne są od 3 stycznia w BOK i na evenea.pl.

Otwarcie wystawy malarstwa Dominiki Duchlińskiej „Na skrzydłach podświadomości”

Dominika Duchlińska tworzy pod pseudonimem Itlemona. To młoda artystka, która swoje prace prezentuje w mediach społecznościowych, ale także bierze udział w licznych konkursach, w których otrzymała wyróżnienie.

Teraz jej prace można oglądać w Bielańskim Ośrodku Kultury.

Wystawa czynna do poniedziałku 31 stycznia. Wstęp wolny.

Koncert zespołu Balkanscream

Siedmioosobowy skład jest kolektywem bałkańskim. Artyści łączą różne style muzyczne takie jak jazz, folk i elektronikę. Instrumentarium zespołu to klarnet, trąbka, saksofony, gitara, mandola, gitara basowa, etniczne perkusjonalia, perkusja oraz chóry bułgarskie w wykonaniu DJ Ludwika Zamenhofa. Pełne nostalgii i żywiołowości koncerty, pokazują, że jest to rodzaj muzyki, w której każdy słuchacz znajdzie cząstkę siebie.

Do tej pory zespół miał okazję koncertować w wielu miastach Polski oraz za granicą. Grywał na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Dikanda, Mahala Rai Banda, Bisz/BOK, Adam Strug, Dagadana. Na swoim koncie zespół ma wiele festiwali tj.Pannonica Folk Festival [2016],International Folk Meetings Małopolska [2016],Slot Art Festival [2016],Tak Brzmi Miasto [2016], Noc Świętojańska Wrocław [2016], Wiano Tychy [2017], i inne. Udzielał licznych wywiadów i nagrań dla Polskiego Radia Kraków, Polskiego Radia Czwórka, Chilli Zet.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godz. 18:00. Bilety w cenie 30 złotych. Przedsprzedaż od 4 stycznia w kasie BOK i na eventim.pl.

Wieczór kolęd i pastorałek w wykonaniu Trio Jerzego Filara

To wydarzenie jest okazją by usłyszeć tradycyjne kolędy, a także pastorałki w klimacie muzyki z Podhala. Utwory przeplatane są pełnymi humoru opowieściami o świątecznych zwyczajach ludzi gór.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godzinie 18:00. Wejściówki dostępne od 10 stycznia w BOK i na evenea.pl.

Wieczór Międzynarodowy – Japonia

To wydarzenie to oddziałująca na wszystkie zmysły podróż do Japonii zafundowana przez duet Pedrito & Masato. Tego dnia odbędzie się projekcja fragmentów filmów prezentujących współczesną Japonię, pop-kulturę, technikę i inne obszary życia Japończyków. Przedstawione zostaną również wzorce prospołeczne, a na uczestników czeka krótka nauka języka japońskiego połączona z etykietą powitań.

Dodatkowo każdy będzie mógł spróbować zielonej herbaty i podziwiać elementy kaligrafii japońskiej.

Nie zabraknie również wykładu o potrawie, którą każdy z nas zna, czyli Sushi. Anna Brałkowska opowie o niej podczas prelekcji „Susi i cała reszta – niezwykłe tradycje kulinarne Japonii”.

Natomiast o wizualne doznania uczestnicy będą mieli zagwarantowane dzięki wystawie fotograficznej „Oblicza Japonii” autorstwa Natalii Kuźmicz.

W ramach wydarzenia odbędzie się również quiz z nagrodami oraz degustacja japońskich przysmaków.

Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia w sobotę o godz. 18:00. Bilety w cenie 25 złotych. Przedsprzedaż biletów od 18 stycznia w kasie BOK i na eventim.pl.

Podróżniczek w Chinach

To wydarzenie skierowane do dzieci od 4 lat. W programie wydarzenia przewidziano animacje plastyczne oraz spektakl „Słowik” w wykonaniu Teatru Wariacja i animacje plastyczne.

"Słowik” baśń J. Ch. Andersena zna prawie każdy. W pięknej scenerii Chin, z muzyką opery ,,Słowik” Igora Strawińskiego rozgrywa się muzyczna historia. Jest tam wolny słowik, który śpiewa przy księżycu i ten drugi, sztuczny, który zamknięty w klatce śpiewa zawsze tę samą melodię. Można będzie zobaczyć cesarza Chin, w prawdziwym kimonie, który pozwala obejrzeć ceremonię jedzenia ryżu. a nawet podejrzymy jego chińską gimnastykę.

Jaki wpływ ma na ludzi muzyka – o tym jest ta bajka - i o tym, że bez muzyki nie da się żyć. Ale najwspanialsze jest to, że w przedstawieniu usłyszymy prawdziwy śpiew słowika i wspaniałą muzykę Igora Strawińskiego.

Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia w niedzielę o godz. 12:30. Bilety w cenie 15 złotych. Przedsprzedaż rusza 18 stycznia w kasie BOK i na eventim.pl.

Koncert „Arcydzieła Muzyki Kameralnej” w wykonaniu Kwartetu Camerata z towarzyszeniem Roberta Morawskiego - fortepian

Muzycy wykonają utwory Johannesa Brahmsa: Kwartet smyczkowy a-moll op.51 nr 1 i Kwintet fortepianowy f-moll op.34. Zespół wystąpi w składzie: Włodzimierz Promiński - I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz - II skrzypce, Piotr Reichert - altówka, Rafał Kwiatkowski – wiolonczela, Robert Morawski – fortepian.

Koncert odbędzie się 23 stycznia w niedzielę o godz. 18:00. Wejściówki dostępne są od 17 stycznia w BOK i na evenea.pl.

„Marek Majewski przedstawia …” - Czerwony Tulipan

Zespół tworzy i śpiewa piosenki poetyckie - czyli „piosenki uczucia”, piosenki kabaretowe, zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy - piosenki artystyczne. Zespół tworzy też kabaretowe interpretacje wierszy. Współpracował niegdyś z "Kabaretową Sceną Trójki” i należy do "Krainy Łagodności". 

Czerwony Tulipan” powstał w 1985 roku w Olsztynie, tworzy go pięć artystycznych indywidualności:

Stefan Brzozowski - kompozytor, wokalista, gitarzysta  i "szef" odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu;

Ewa Cichocka - recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka, artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu;

Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka, zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona;

Andrzej Czamara - gitarzysta solowy, stopiony całkowicie z gitarą, którą opanował perfekcyjnie;

Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem".

Koncert odbędzie się 26 stycznia w środę o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 złotych dostępne w przedsprzedaży od 18 stycznia.

Spektakl teatralny „Boski Elwiro” w wykonaniu Teatru Grot

Pomysłodawcą sztuki o Andriollim jest Arkadiusz Głogowski. Aktor (absolwent tzw. filmówki w Łodzi - Filmówka), reżyser, założyciel i dyrektor Teatru Grot w Józefowie.

Autor: Bożena Abratowska, reżyseria i inscenizacja – Arkadiusz Głogowski, muzyka – Filip Matuszewski (fortepian) i Weronika Kwiek (skrzypce).

Występują: Kinga i Arkadiusz Głogowscy, Maurycy Wolf i Stanisław Górka.

Spektakl odbędzie się w sobotę 29 stycznia o godz. 18:00. Wejściówki dostępne są od 24 stycznia w BOK i na evenea.pl.

„Na wszystkie powyższe wydarzenia serdecznie zapraszamy. Ze względu na obostrzenia związane z kolejną falą COVID-19 zwracamy się też do Państwa z prośbą o posiadanie przy sobie tzw. paszportów covidowych w czasie uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych, zajęciach stałych, warsztatach organizowanych przez Bielański Ośrodek Kultury. Prośba kierowana do Państwa wynika z obowiązku ograniczenia ilości osób niezaszczepionych, przebywających w salach” – informuje Bielański Ośrodek Kultury.


spotkanie-z-podroznikiem

spotkanie-z-podroznikiem

wystawa-1

wystawa-1

koncert-koled

koncert-koled

Japonia-2

Japonia-2

podrozniczek-w-chinach

podrozniczek-w-chinach

majewski

majewski

Boski-Elwiro-1

Boski-Elwiro-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

Aby zostać naszym prenumeratorem, wystarczy wejść na stronę https://www.gazetazoliborza.pl/platny-dostep. Następnie należy wybrać jedną z trzech opcji prenumeraty i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w kolejnych krokach.

Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta pod adresem [[email protected]] lub telefonicznie pod numerem [535249771]. Postaramy się pomóc jak najszybciej.

Jako prenumerator zyskujesz dostęp do ekskluzywnych treści (w tym pełnych treści artykułów prezentowanych na naszym portalu oraz publikacji dedykowanych tylko naszym prenumeratorom) oraz specjalne rabaty od naszych partnerów lokalnych. Oferujemy zniżki od 10% do 20% na produkty i usługi firm z Żoliborza i Bielan (okazjonalnie także z innych dzielnic).

PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 13°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 26 km/h