Na Żoliborzu czujniki wskazują przekroczenie norm o kilkaset procent.
„Nie wietrz pomieszczeń. Jeśli kominek nie jest głównym źródłem ciepła w Twoim domu, zrezygnuj z jego używania. Zostaw samochód w domu - pojedź transportem publicznym. Osoby wrażliwe (zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci) powinny unikać wszelkiej aktywności na zewnątrz, w tym spacerów" - to poniedziałkowe ostrzeżenia Warszawskiego Indeksu Powietrza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do treści.
Wraz z falą siarczystych mrozów, czujniki smogowe rejestrują bardzo wysokie zanieczyszczenie powietrza. Sytuacja jest wręcz dramatyczna, bo dopuszczalne stężenia są przekroczone nawet o kilkaset procent. Poziom czwarty, z najwyższym stopniem zanieczyszczenia, notują m.in. stacje przy ul. Bajkowej, Wokalnej, w al. Niepodległości. Czujniki powietrza znajdujące się na Żoliborzu notują przekroczenie norm stężenia pyłu PM 10 nawet o 400 proc. a PM 2,5 o 500 proc. Dla przykładu, czujnik znajdujący się na budynku Szkoły Podstawowej nr 92 na Żoliborzu na między godziną 10 a 11 wskazuje przekroczenie normy stężenia pyłu PM 10 o 465 proc. a pyłu 2,5 o 611 proc.
Warszawa wśród miast z największym zanieczyszczeniem powietrza na Świecie
Aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego radzą, by dzieci, które poszły dziś do szkoły wyposażyć w maseczki antysmogowe. „Bardzo przydadzą się maseczki antysmogowe nawet na krótkie odległości do przejścia na powietrzu. Ono jest dziś trujące zwłaszcza dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych” – informują. Ponadto Warszawa dziś znajduje się w czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie. Przed godziną 8 rano była jeszcze na 8 miejscu, jednak z upływem czasu sytuacja się pogarsza. Około godziny 9 stolica Polski awansowała na 6 miejsce w skali świata.
Jest awans na miejsce 6. Tymczasem Miasto Stołeczne Warszawa w końcu, w 18. godzinie smogu, wysłało ostrzeżenie. p> Opublikowany przez Warszawski alarmu Smogowy & nbsp; Poniedziałek, 18 Stycznia 2021 blockquote> div>
W skład smogu wchodzą m.in. pyły zawieszone, węglowodory, tlenki azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla oraz ozon.
Napisz komentarz
Komentarze