Nadchodzi kolejny wakacyjny weekend! Oto propozycje wydarzeń, dzięki którym nie będziecie nudzić się w weekend.
Warsztaty Historyczno – Fotograficzne
Warsztaty połączone są z wycieczką po danej dzielnicy. W tym przypadku jest to Żoliborz. Tematyka spotkania będzie obejmowała historię części Warszawy oraz jej architektury i zieleni. W czasie warsztatów fotograficznych zawsze podstawą będą dawne zdjęcia lub obrazy prezentujące dane miejsce.
„Fotografując to, co jest wokół nas, będziemy mogli porównać, co się zmieniło i odgadnąć kto i co za tymi zmianami stoi, czy są na lepsze czy wręcz przeciwnie. A przy okazji dowiemy się, jak dobrze fotografować pejzaże miejskie, jak stać się współczesnym Canalettem. Celem warsztatów jest przekonanie uczestników, by fotografować świadomie, by odpowiednio dobierać kadr, mądrze go komponować, stosować wzorce sprawdzone przez znanych mistrzów malarstwa i fotografiki” – zapowiadają organizatorzy.
W czasie imprezy finałowej na Bulwarach Wiślanych dnia 15 września 2019 odbędzie się wystawa prac uczestników. Wcześniej, po każdych warsztatach będzie zdjęcie tygodnia poprzez konkurs na FB. Organizatorzy nie zapewniają sprzętu fotograficznego. Mogą być telefony komórkowe z funkcją aparatu. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Link znajdziecie tutaj. http://zapisy.wakacje.duch.edu.pl/
13 lipca (sobota), godz. 11:00
Zbiórka przed bramą Powązek od strony ul. Powązkowskiej, Powązkowska 43/45
Żoliborska garażówka
Na Żoliborzu ruszył cykl wyprzedaży garażowych. Przed nami jeszcze kilka spotkań 5 tego typu spotkań. Wyprzedaże garażowe to idealna okazja by znaleźć coś wyszukanego przy niewielkim nakładzie finansowym. Jest to też możliwość do pozbycia się rzeczy, które nie są obecnie używane. Ubrania, zabawki, książki, płyty czy rękodzieła i przedmioty, którym można dać drugie życie – to wszystko można znaleźć podczas żoliborskiej garażówki.
13 lipca (sobota), godz. 12.00-16.00
Parking wokół Urzędu Dzielnicy Żoliborz
Warsztaty robienia świec
Rękodzieło jest zajęciem odciągającym nasze myśli od codzienności. Skupiając się na cały procesie twórczym można odpocząć i zrelaksować się a finalnie cieszyć się satysfakcją z wykonanego dzieła.
W Miejscu Aktywności Lokalnej każdy będzie mógł zrobić ozdobioną przez siebie świecę. Wystarczy wziąć ze sobą naczynie, które będzie warstwą zewnętrzną świecy. Organizatorzy proponują słoik lub po prosto szklane naczynie. Warto również przynieść np. kawę w ziarnach, cynamon w lasce, goździki, korale, wstążki czy suszone kwiaty, owoce. Im bardziej kolorowo tym lepiej! Na miejscu dostępne będą również inne materiały ozdobne, z których będzie można skorzystać.
13 lipca (sobota), godz. 15:00 – 17:00
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
Niedzielne koncerty klasyczne w Prochowni Żoliborz
Cykl „Klasyka w Parku” to okazja do zetknięcia się z muzyką graną w całości na żywo w otoczeniu zieleni. Leżąc na leżakach można wsłuchać się w dźwięki instrumentów klasycznych ujarzmionych przez wyśmienitych muzyków. Podczas muzycznego cyklu na scenie usłyszycie dzieła wybitnych kompozytorów, a także utwory jazzowe, filmowe i autorskie aranżacje znanych kawałków.
Już w najbliższą niedzielę jednym z artystów, który wystąpi w ramach „Klasyki w Parku” jest zespó Reedbeat. „Główną ideą która przyświeca temu zespołowi, jest chęć zaprezentowania muzyki poważnej jako gatunku przystępnego dla szerokiego grona słuchaczy. Sam zespół częściej niż kwintet stroikowy definiuje się jako "klasyczny boysband". Każdy z muzyków jest laureatem wielu konkursów kameralnych i solowych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
Reedbeat tworzy piątka przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki kameralnej oraz chęć stworzenia oryginalnej formacji. Niekonwencjonalne połączenie brzmienia pięciu instrumentów dętych spaja jeden element – stroik. Jest to mały kawałek trzciny, który służy do wprowadzenia w drganie słupa powietrza zawartego wewnątrz instrumentu.
14 lipca (niedziela), godz. 16:00
Prochownia Żoliborz
Sekrety Żoliborza Oficerskiego
Żoliborz sam w sobie skrywa wiele tajemnic. Jego bogata przeszłość historyczna to okazja do stałego eksplorowania każdego zakątka dzielnicy. Pełny wąskich, krętych i cichych uliczek usłany starymi willami, pałacykami Żoliborz Oficerski to miejsce, które zachowało w całości swoją tożsamość.
Podczas spaceru razem z Łukaszem Kulejem warszawskim przewodnikiem uczestnicy dowiedzą się m.in. gdzie miał mieszkać Marszałek Piłsudski a gdzie mieszkał Haller, w którym miejscu znajduje się najsłodsza willa na Żoliborzu, czy jaka historia kryła się za uprowadzeniem Aliny.
14 lipca (niedziela), godz. 11:00 – 13:00
Zbiórka na pl. Inwalidów pod pomnikiem - I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka
Napisz komentarz
Komentarze