W tym artykule przeczytasz o:
- naborze wniosków o dotacje na eko-inwestycje
- kiedy i jak złożyć wniosek
- kto może skorzystać z programu
Ponad 21 mln zł – tyle środków wydało w ubiegłym roku miasto na dotacje dla warszawiaków realizujących ekologiczne inwestycje. W tym roku w budżecie na ten cel zarezerwowano aż 32,5 mln zł. Fundusze trafią m.in. na inwestycje związane z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), likwidację szamba i przyłączenie do sieci kanalizacyjnej, usunięcie azbestu oraz inwestycje związane z zatrzymywaniem wód opadowych w miejscu ich powstawania. Nabór wniosków o dotacje na te konkretne zadania ruszył z początkiem września. Dokumenty związanie z dofinansowaniem na OZE zbierane są do 31 stycznia 2025 r., a na pozostałe ekologiczne inwestycje – do 31 marca 2025 r.
Z miejskiego programu wsparcia mogą skorzystać m.in.: osoby fizyczne, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, przedsiębiorcy, stowarzyszenia i fundacje. Podmioty ubiegające się o dotację powinny pamiętać, że aby ją uzyskać – rozpoczęcie realizacji inwestycji może nastąpić dopiero po zawarciu umowy o dofinansowanie. Co ważne, w przypadku montażu OZE, małej retencji oraz likwidacji szamba o dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie podmioty, które mają udokumentowane prawo do dysponowania nieruchomością. Dla pierwszej z tych inwestycji należy również pamiętać, że obiekt, dla którego będzie przyznane miejskie wsparcie, nie może być ogrzewany kopciuchem ani kotłem olejowym.
Więcej informacji oraz wzory dokumentów do uzupełnienia można znaleźć na stronie eko.um.warszawa.pl.
Stolica udziela również dofinansowania na likwidację kopciuchów. W tym przypadku wnioski o dotacje przyjmowane są od mieszkańców przez cały rok. Warszawiacy mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet do 70 proc.
Napisz komentarz
Komentarze