W tym artykule przeczytasz o:
- ostatnich dniach głosowania na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim
- liczbie zgłoszonych i dopuszczonych do głosowania projektów
- projektach z Żoliborza
- zasadach głosowania
- terminarzu głosowania
Tylko do niedzieli, 30 czerwca warszawiacy i warszawianki będą decydować, na co wydać pieniądze z budżetu miasta. Wybiorą, które projekty są dla nich ważne i powinny zostać zrealizowane. Głosować można przez internet – na stronie bo.um.warszawa.pl lub papierowo w urzędach dzielnic.
Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu. To ważne, żebyśmy wspólnie decydowali o naszej okolicy. Przypominam, że nie ma ograniczeń wiekowych. Mogą głosować również dzieci i młodzież – oczywiście, za zgodą rodzica lub opiekuna – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Adriana Porowska.
Najwygodniej przez internet
Najłatwiej zagłosować elektronicznie poprzez stronę bo.um.warszawa.pl. Po wejściu na stronę, należy podać adres e-mail, na który wysłany zostanie link do głosowania. Można również oddać głos w sposób tradycyjny – wypełniając papierową kartę do głosowania w urzędzie dzielnicy.
W tym roku pod głosowanie trafiło 1183 projektów – 1097 na poziomie dzielnicowym, a 86 ogólnomiejskim. Każda osoba głosująca może wskazać maksymalnie 15 projektów dzielnicowych w jednej dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich.
Do kiedy?
Głosowanie kończy się w niedzielę, 30 czerwca. Przez internet mieszkańcy mogą oddawać głosy do godz. 23:59. Nie trzeba mieć meldunku i ukończonych 18 lat – dzieci do 13. roku życia mogą brać udział w głosowaniu za pośrednictwem rodzica lub opiekuna prawnego. Uprawniony jest każdy, kto mieszka w Warszawie i posiada numer PESEL.
Jak dotąd w tegorocznym głosowaniu wzięło udział ponad 40 tys. warszawiaków i warszawianek.
Wyniki głosowania już w lipcu
Wyniki głosowania i lista zwycięskich pomysłów zostanie ogłoszona 16 lipca, a realizacja projektów wybranych w 11. edycji rozpocznie się w 2025 roku. Warszawa przeznaczy na ten cel blisko 106 mln zł.
Projekty 11. edycji budżetu obywatelskiego
Nowe drogi rowerowe, nasadzenia, czy miejsca sprzyjające rekreacji stanowią dużą część tegorocznych zgłoszeń. Inne dotyczą kwestii takich jak: pomoc psychologiczna, wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz rozwój i aktywizacja. Na realizację zwycięskich projektów miasto przeznaczy prawie 106 mln zł. Projekty złożone na Żoliborzu przedstawialiśmy tutaj:
Napisz komentarz
Komentarze