Ponad 100 wydarzeń, w tym konstruowanie zegarów, programowanie z robotem Photon, speed friending i warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem, odbędą się w ramach tegorocznego Tygodnia Międzypokoleniowego.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o idei Tygodnia Międzypokoleniowego,
- o planowanych wydarzeniach.
W muzeach, teatrach, bibliotekach i domach kultury odbywać się będą różne wydarzenia skierowane do osób w różnym wieku, w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego. Hasłem tegorocznej edycji jest „Prawdziwych przyjaciół poznaje się każdym wieku”. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny. W Centrach Aktywności Międzypokoleniowej organizowane będą warsztaty, koncerty, spacery, spotkania i wykłady.
Tydzień międzypokoleniowy na Żoliborzu
Joanna Dolińska-Dobek, dyrektorka Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, zachęca do wzięcia udziału w Tygodniu Międzypokoleniowym: „W naszym CAMie będzie można poznawać się poprzez speed friending i na potańcówce, w bibliotece na Targówku powspominamy PRL, z kolei na Żoliborzu będziemy tworzyć zegary ścienne. Serdecznie zapraszam!”.
Warsztaty artystyczne i spotkania autorskie w bibliotekach
Także warszawskie biblioteki przygotowały wiele atrakcji, w tym warsztaty artystyczne i spotkania autorskie. Biblioteka Publiczna na Żoliborzu organizuje „Międzypokoleniowy Quiz”, podczas którego seniorzy będą mieli okazję wykazać się znajomością m.in. młodzieżowego slangu czy wiedzą o nowoczesnych technologiach, a młodzież będzie odpowiadała na pytania dotyczące czasów PRL-u oraz kultowych seriali.
Program wydarzeń dostępny jest na stronie:
https://cam.waw.pl/wydarzenia-w-warszawie
Podobnie jak w poprzednich latach, Tydzień Międzypokoleniowy będzie okazją do zacieśniania więzi między różnymi grupami wiekowymi i kształtowania pozytywnych postaw wobec starszych ludzi.
Napisz komentarz
Komentarze