Zarząd Zieleni Warszawskiej realizuje jesienne nasadzenia. Na Żoliborzu zasadzono 70 nowych okazów.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym gdzie zasadzono nowe drzewa,
- ile i jakie gatunki drzew zasadzono w poszczególnych lokalizacjach.
Na początku listopada informowaliśmy o nowych drzewach, które pojawiły się m.in. wzdłuż ulicy Rydygiera i w Sadach Żoliborskich. Wówczas w dzielnicy pojawiło się łącznie 141 nowych drzew zasadzonych na zlecenie żoliborskiego urzędu.
Teraz o jesiennych nasadzeniach informuje Zarząd Zieleni Warszawskiej. Jak informuje jednostka, wzdłuż ulic i w parkach, dzięki projektom z budżetu obywatelskiego łącznie około 3800 drzew wzbogaci miejskie tereny .
Jesienne nasadzenia na Żoliborzu. Gdzie pojawią się nowe drzewa?
Wśród stołecznych ulic najbardziej zazieleni się ulica Modlińska, Puławska, Powstańców Śląskich i Połczyńska. Łącznie wzdłuż tych ulic zasadzono ponad 600 drzew. Nieco mniej, bo po kilkadziesiąt nowych drzew zasadzono wzdłuż ulicy Okopowiej, Górczewskiej, Wilanowskiej, Wąwozowej i Broniewskiego.
- W pasie drogowym ul. Broniewskiego posadziliśmy 53 drzewa. Najbardziej spektakularne nasadzenie to nowy szpaler na odcinku od ul. Braci Załuskich do adresu Broniewskiego 26. To łącznie 31 drzew z gatunku lipa drobnolistna ‘Greenspire’, których obwód pnia wynosi od 18 do 20 centymetrów – precyzuje Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Zieleni Warszawskiej i dodaje: - Pozostałe 22 drzewa, oprócz dominującej w bieżącej edycji akcji sadzenia lipy drobnolistnej ‘Greenspire’, to klony pospolite.
Drzewa te uzupełniły luki w istniejącym już szpalerze na całym odcinku ulicy Broniewskiego po żoliborskiej stronie.
Nie tylko na ulicach, ale i w parkach
Nowe drzewa pojawią się również w stołecznych parkach zarządzanych przez ZZW. Ponad 200 nowych drzew zostanie posadzonych w Parku Skaryszewskim, Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, Parku Dolinka Służewska, Morskie Oko, Parku Powstańców Warszawy, Parku Praskim oraz Parku Fosa i Stoki Cytadeli.
Sadzone są głównie gatunki rodzime: klony, lipy, jesiony, dęby, platany, graby, wiśnie i jabłonie, ale pojawiają się także gatunki obce, które dobrze znoszą warunki miejskie. Są to m.in. perełkowiec japoński, ambrowiec amerykański, roztrzeplin wiechowaty, parocja perska czy miłorząb dwuklapowy.
- Jeśli chodzi o Park Fosa i Stoki Cytadeli i al. Wojska Polskiego, to w tych lokalizacjach wykonaliśmy nasadzenia kompensacyjne po decyzjach MWKZ w liczbie 17 sztuk – informuje rzeczniczka prasowa ZZW.
Dzieciaki w końcu się ucieszą! Plac zabaw w parku Żeromskiego otwarty
Co zmieniło się na placu zabaw? Część dotychczasowych urządzeń do zabawy poddano renowacji. Przybyło kilka nowych urządzeń, wykonanych głównie z drewna – to m.in. urządzenia dla maluchów do zabawy z piaskiem, zestawy sprawnościowe i równoważnie dla starszych dzieci.
Napisz komentarz
Komentarze