Miał być gotowy latem, ale lepiej późno niż wcale. Dzieciaki mogą już korzystać z jednego z ulubionych placu zabaw.
W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym co zmieniło się na placu zabaw w parku Żeromskiego,
- czym były spowodowane opóźnienia w otwarciu.
„Plac zabaw w Parku im. S. Żeromskiego w nowej odsłonie jest już otwarty dla mieszkańców. Prace modernizacyjne dobiegły końca. Dzieci mogą korzystać z większej liczby urządzeń i naturalnych materiałów. Pojawiła się również nowa zieleń” – poinformował w piątek Zarząd Zieleni Warszawskiej.
Na ten dzień od kilku miesięcy czekały dzieci nie tylko z Żoliborza, ale i całej Warszawy. Przeciągające się prace odwlekły w czasie oddanie do użytku wyremontowanego placu zabaw. Pierwotnie, otwarcie planowano jeszcze przed wakacjami jednak inwestycja miała opóźnienia m.in. ze względu na wykonanie nieplanowanych wcześniej prac, takich jak zrobienie drenaży pod gumową nawierzchnią, tak aby w przyszłości nie pękała, czy wykonanie dodatkowej płyty fundamentowej dla jednej z zabawek. Kolejną przyczyną opóźnień była konieczność sprowadzenia z USA części do jednej z zabawek.
Plac zabaw w parku Żeromskiego. Kiedy koniec remontu? [Wideo]
– Konieczność zamówienia i wymiany pewnych elementów urządzeń pojawiła się w trakcie budowy – dodatkowe prace są konieczne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników placu. Warto podkreślić, że dokupujemy tylko oryginalne części, które idealnie pasują do urządzeń, są wysokiej jakości i gwarantują bezpieczeństwo użytkownikom. Zarówno nam, jak i Wykonawcy zależy na tym, aby plac był wykonany z jak największą dbałością o szczegóły, a urządzenia były najwyższej jakości. Chcemy, aby plac służył mieszkańcom przez następnych kilkanaście lat – przekazała nam we wrześniu Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzeczniczka prasowa ZZW.
Park z motywem przewodnim
Najważniejsze. Co zmieniło się na placu zabaw? Część dotychczasowych urządzeń do zabawy poddano renowacji. Przybyło kilka nowych urządzeń, wykonanych głównie z drewna – to m.in. urządzenia dla maluchów do zabawy z piaskiem, zestawy sprawnościowe i równoważnie dla starszych dzieci.
Nowy plac zabaw będzie się składał z czterech obszarów dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym: 0-3 lat, 3-6 lat, 6-12 lat i powyżej 12. Wszystkie strefy będą połączone drewnianym podestem. Projektanci zaplanowali również dwie strefy wypoczynkowe z siedziskami i zadaszeniem w postaci drewniano-stalowych pergoli oraz teren do swobodnych zabaw na trawie.
Motywem przewodnim nowego placu zabaw w parku na warszawskim Żoliborzu jest literatura. To bezpośrednie nawiązanie do patrona parku – Stefana Żeromskiego – oraz patronów ulic krzyżujących się na placu Wilsona – Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Juliusza Słowackiego. W nawiązaniu do literatury na placu zabaw pojawią się rzeźby stosu książek, kredek, a także panele edukacyjne. Będzie można również skorzystać z biblioteczki plenerowej. Na różnych elementach małej architektury umieszczone zostaną cytaty zaczerpnięte z literatury dziecięcej.
Nowa Prochownia nieczynna z powodu awarii, której nie zweryfikował żaden urzędnik
Napisz komentarz
Komentarze