Ku końcowi zmierza realizacja ostatniego etapu jednej z największych inwestycji w Warszawie jaką jest Żoliborz Artystyczny.
Ostatni etap zabudowy mieszkaniowej na Żoliborzu Artystycznym trafia do sprzedaży.
Charakter nowego budynku ma korespondować z żoliborską tradycją i estetyką, a jednocześnie wprowadzać powiew świeżości i nowoczesności. Architekci zawarli w projekcie wiele akcentów artystycznych, których motywem przewodnim ma być twórczość Józefa Nalberczaka, aktora filmowego i teatralnego. W windach i przy wejściach do klatek schodowych umieszczone zostaną zdjęcia artysty oraz jego kultowe cytaty z komedii Barei. Poza tym wykończenie budynku ma obfitować w estetyczne elementy dodające prestiżu osiedlu. Na ścianach budowniczowie umieszczą okładzinę ceramiczną, tynk ryflowany oraz klinkier. W budynku zaprojektowano 269 mieszkań, w tym 38 dwupoziomowych penthousów na ostatnich piętrach, 11 lokali usługowych, a także ponad 300 miejsc postojowych w 2-kondygnacyjnym garażu.
Otwarte i zielone przestrzenie na Żoliborzu Artystycznym
Na Placu Andrzeja Wajdy zbudowana zostanie fontanna i oczko wodne, a także instalacja symbolizująca pamiątkowe krzesło reżyserskie mistrza. Od południa zabudowa graniczy z ogólnodostępnym pasażem Zbigniewa Zapasiewicza, bogatym w nasadzenia drzew, ławki oraz grafiki poświęcone wybitnemu aktorowi. Oprócz tego, mieszkania parterowe zyskają dostęp do wydzielonych ogródków lokatorskich. Poza tym powstaną balkony, tarasy i loggie, a te od ul. Powązkowskiej wyposażone zostaną w lumony, czyli przesuwane, szklane zabudowy.
Powstające od 2013 roku osiedle zostanie ukończone na przełomie roku 2021/2022.
Rozwój infrastruktury
W ramach inwestycji rozwinęła się żoliborska przestrzeń miejska. Dzięki finalizacji budowy ul. Rydygiera połączono ul. Powązkowską i Przasnyską. Powstały nowe zatoki dla aut, przystanki autobusowe, chodniki i droga dla rowerów.
Fot. Dom Development
Napisz komentarz
Komentarze