W tym artykule przeczytasz między innymi o:
- pokazie filmu "Kompletnie Nieznany"
- przedpremierze i spotkaniu z reżyserem filmu "Rok z życia kraju"
Pokaz filmu
W dniu 24 stycznia, piątek, o godzinie 20:00 w ramach cyklu odbędzie się pokaz filmu "KOMPLETNIE NIEZNANY"oraz dyskusja po seansie, którą poprowadzą:
Gustaw Sikora – psychoanalityk, psychiatra. Członek Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (BPAS) i Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, który jest także członkiem Instytutu Psychoanalitycznego w Londynie, gdzie był Sekretarzem Honorowym Komitetu Naukowego. Członek – założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Neuro-Psychoanalizy oraz członek interdyscyplinarnych grup the London Philosophy and Psychoanalysis Group i New Imago forum.
Kinga Kocjan - certyfikowana psychoanalityczna, prezes Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, współredaktorka książki „Przejścia wewnętrzne pomiędzy czuciem, a myśleniem”. Interesuje się połączeniami sztuki i psychoanalizy, współtworzy grupę fotoanalitycy.
O filmie "Kompletnie Nieznany"
Angielski psychoanalityk Wilfred Bion w swojej pracy korzystał z metafory patrzenia przez okular mikroskopu, zmieniając przy tym ustawienia ogniskowej, a tym samym poprzez różne stopnie przybliżenia stwarzając możliwości głębszego widzenia i myślenia. Mamy nadzieję, że korzystając z tej funkcji przybliżenia, będziemy mogli spojrzeć na różne kwestie zarówno okiem psychoanalizy, jak również zaproszonych gości z różnych przestrzeni życia społecznego i artystycznego.
Przedpremiera i spotkanie z reżyserem
Natomiast 29 stycznia, środa, o godzinie 19:00 Kino Wisła przygotowało nie lada gratkę. W tym dniu odbędzie się przedpremiera oraz spotkanie z reżyserem filmu "Rok z życia kraju". Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Tomaszem Wolskim. Rozmowę poprowadzi krytyk filmowy Janusz Wróblewski.
O filmie "Rok z życia kraju"
Pełen absurdu i nieoczekiwanej energii film found footage o przełomowym momencie polskiej i światowej historii, opowiedzianej na lekko i z dystansem. To nie jest kolejna nudna lekcja historii.
Polska, 1981. Kraj na skraju rozwijającej się rewolucji, z władzami komunistycznymi gotowymi na wszystko, aby ją stłumić. Generał Wojciech Jaruzelski ogłasza w telewizji historyczną decyzję: 13 grudnia w Polsce Ludowej wprowadzony zostaje stan wojenny. Następnego dnia na ulice wjeżdżają czołgi. Żołnierze przejmują kontrolę nad miastami, wprowadzają godzinę policyjną, a armia pacyfikuje strajkujących robotników. Dziennikarze państwowi próbują zdyskredytować opozycję pod przewodnictwem Lecha Wałęsy, a członkowie Solidarności trafiają do więzień. Propaganda działa na pełnych obrotach. Zaczyna się reglamentacja towarów, kolejki po papier toaletowy i inne absurdalne próby zduszenia ducha wolności i niezależności. Czy Polska zapłacze nad swoim losem, czy raczej wyśmieje farsowy teatr, w którym to ona gra główną rolę?
Serdecznie zapraszamy!
Napisz komentarz
Komentarze