Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 08:13

Weekend na Żoliborzu

Co będzie się działo w ten weekend w naszej dzielnicy? Sprawdźcie!

Joga twarzy w Vege Umami

Proponujemy spotkanie, na którym popracujemy z naszymi buziami poprzez automasaż na tkankach głębokich wykonując masaż jeżykami medycznymi, następnie wykonamy przyjemne i skuteczne ćwiczenia, które zagwarantują nam jędrność naszych mięśni twarzy i zakończymy relaksującym i odprężającym masażem japońskim, który na długo pozostawi nas w pełnym błogostanie.
Dodatkowo wrócicie do swojej codzienności z zaleconym protokołem pielęgnacyjnym na twarz, który wprowadzi do Waszej rutyny 10 minut codziennej praktyki gwarantującej efekt liftingu.

Gdzie: Rydygiera 16,

Kiedy: czwartek, 20:15.

Śladami zbrodni na ludności cywilnej Marymontu

Portal Rzeź Woli Warszawa 1944 i Muzeum Dulag 121 zapraszają Państwa na spacer edukacyjno-historyczny
"Śladami zbrodni na ludności cywilnej Marymontu".

Wydarzenie zorganizowane z okazji 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spacer edukacyjno-historyczny ma na celu upamiętnienie ludności cywilnej zamordowanej podczas Powstania Warszawskiego na Marymoncie przez Niemców.

Niemiecka zbrodnia została dokonana na niewinnych cywilach przede wszystkim przez żołnierzy Wehrmachtu z 25. Dywizji Pancernej.

Przejdziemy m.in. ulicami Barszczewską, Bieniewicką, Gdańską, Lutosławskiego, Potocką, Parkiem Kaskada, aby wspomnieć imiona i nazwiska pomordowanych, przytoczyć relacje ocalałych świadków. Zapalimy znicze przy tablicach pamięci.

Pacyfikacja ludności cywilnej Marymontu, to wydarzenia dosyć mało znane, tym bardziej należy wspomnieć ofiary i bestialskie zbrodnie Niemców na niewinnych Polakach.

Spacer jest bezpłatny, prosimy Państwa o zabranie ze sobą zniczy, które zapalimy przy tablicach Tchorka na trasie spaceru.

Kiedy: 17.09.2023 r., o godz. 12:00

Gdzie: pod Budynkiem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, przy ul. Słowackiego 52/54.

Hanna Banaszak - Kameralnie

13 i 14 października zapraszamy na kameralne spotkanie muzyczne z Hanną Banaszak!

Artystka swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70.

Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony.

Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy.

Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz i inni. Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy”, zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „ Siekierezada”.

Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego.

Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona.

Ma również zainteresowania pozamuzyczne.

Tomik wierszy, który wydała, jest zachwytem nad brzmieniem nazw polskich miasteczek, których zabawne znaczenia postanowiła ubrać w treści.

Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc. W swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis.

Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza i inne.

Mówi o sobie: „A zatem, wprost z zakamarków wnętrza wyznaję, iż jestem osobą skłonną do nadmiernej powagi. Codziennie się zastanawiam nad istotą życia, jakby to miało dla niego jakieś znaczenie. Poza tym uparcie szukam prawdy. Jestem typem samotnika, ale też nie wyobrażam sobie żyć bez innych. Samotność jest mi potrzebna do skupienia, tworzenia i odpoczynku od hałasu świata. Jednak prędzej, czy później gna mnie do ludzi. Mam szczęście, że oni wciąż przy mnie trwają”.

Jacek Szwaj - piano

Bilety 140/150 zł

Rezerwacje 887 333 383

Gdzie: Kalinowe Serce, Krasińskiego 25

Kiedy: piątek, 19:00.

Sobota z Uważnością - wernisaż wystawy "Uważność" Andrzeja Chojeckiego

Gdzie: Miejsce Aktywności Lokalnej, Marii Kazimiery 20

Kiedy: sobota, 16:00 - 21:00.

Jazz Fort - Ilu Trio


weekendnazoliborzu (1)

weekendnazoliborzu (1)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ