Przedstawiamy kolejnego bohatera limitowanego kalendarza "Twarze Żoliborza".
Ruszyła sprzedaż kalendarzy na 2021 rok. Poza tym, że na każdej ze stron są portrety osób związanych z Żoliborzem, to cały zysk ze sprzedaży kalendarzy trafi do dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych na Żoliborzu. Dzięki temu podopieczni będą mieli zapewnione m.in. konsultacje ze specjalistami z poszczególnych dziedzin medycznych. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej.
Jednym z bohaterów kalendarza jest Stanisław Trzciński, mieszkaniec Żoliborza, lokalny społecznik, członek stowarzyszenia „NIE dla Mostu i Trasy Krasińskiego” współprowadzi fanpage na Facebooku „Żoliborz Oficerski”, zawodowo związany z przemysłem muzycznym.
W przeszłości jako nastolatek wspierał Jacka Kuronia. - Kilkukrotnie pomagałem logistycznie Jackowi zimą 1989 roku. Musiałem coś przewieźć i wysyłał mnie na różne misje. Jakiś czas później ukonstytuował się m.in. Żoliborski Komitetu Obywatelski „Solidarność”. Razem z Adamem Wajrakiem weszliśmy w skład ścisłego sztabu wyborczego samego Jacka, gdzie koordynowaliśmy ponad 100, dwu lub trzyosobowych grup plakatowych na terenie całej dzielnicy. Oplakatowaliśmy cały Żoliborz. Do tej pory jest mnóstwo zdjęć obrazujących naszą nocną pracę tamtej wiosny. Popołudniami, po lekcjach, pomagaliśmy z kolei utrzymać porządek podczas licznych spotkań Jacka Kuronia z mieszkańcami naszej dzielnicy. Między 10 maja a 3 czerwca 1989 roku odbyło się aż 20 takich spotkań - wspominał w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Stanisław Trzciński.
Zapytany o marzenia dotyczące Żoliborza odpowiedział: - Abyśmy dbali o unikalny charakter tej dzielnicy. Także z nowymi mieszkańcami, bo przychodzi kolejne pokolenie, co widać już na ulicach. Musimy razem walczyć o prawdziwie zielony Żoliborz. Poza tym życzę nam wszystkim, by burmistrz i jego zastępcy dobrze czuli ducha tej dzielnicy, by skutecznie walczyli o jego interesy w Radzie Miasta.
Napisz komentarz
Komentarze