Światowy Dzień Wody, wycieczka z przewodnikiem, a może podróż dookoła świata dla dzieci?
- 22.03.2019 12:00
Po tygodniu wyzwań czas na odpoczynek! Pierwszy weekend wiosny zobowiązuje do aktywnego spędzenia czasu! Oto kilka naszych propozycji na weekend.
Opowieści, które zabierają w podróż dookoła świata, czyli wyprawa Bajkolotem to spotkanie przygotowane w ramach Bajkodzieła. Dzieci w wieku od 6 do 10 lat mają okazję przywitać wiosnę w niesamowity sposób, bo podczas podróży Bajkolotem będzie część poświęcona działaniom modelarskim. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy z uczestników wykona swój własny samolot. Bajeczną wyprawę poprowadzi Michał Malinowski z Muzeum Bajek. Na wydarzenie obowiązują zapisy.
23 marca (sobota), godz. 12:00
Klub Szafir
Gry, zabawy, spotkania z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne są trzonem w programu Światowego Dnia Wody w Multimedialnym Parku Fontann. Chętni będą mogli spotkać się z ekspertami Wodociągów Warszawskich, spojrzeć przez mikroskop na wodę i dowiedzieć się na czym polega zjawisko retencji. Ponadto dla dzieci przygotowano interaktywny spektakl Teatru Naukowego SOHO. Odbędzie się także koncert gry na dzbankach, butelkach i bębnach napełnionych wodą. Tego dnia nie zabraknie pokazów iluzji, baniek mydlanych, występów artystycznych, konkursów, stoiska z grami VR.
23 marca (sobota), godz. 11:00
Multimedialny Park Fontann
Gdzie spoczywa siostra „Zośki”, autor najbardziej rozpoznawalnej fotografii powstańczej i konstruktor powstańczego pojazdu „Kubuś”? Na te pytania i wiele innych odpowie przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Stare Powązki są jedną z najstarszych nekropolii warszawskich, miejscem magicznym i pełnym zabytkowych nagrobków. To miejsce spoczynku najwybitniejszych Polaków. Tym razem w niedziele odbędzie się spacer poświęcony „Szarym Szeregom”, uczestnikom akcji dywersyjnych oraz bohaterom Powstania, którzy pozostawili po sobie wspomnienia.
24 marca (niedziela), godz. 11:15
Spotkanie przed II bramą św. Honoraty, ul. Powązkowska 14. Spacer przewidziany jest na około 105 minut
Niemowlaki, przedszkolaki, rodzice i dziadkowie podczas projektu Melomaluszki, mogą spróbować otworzyć się na muzykę. Jak zaznaczają organizatorzy kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania projektu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa istotną rolę (kolorowe wykładziny i poduchy). Pierwszy koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 0 - 2 lat, o godz. 11:00, drugi koncert dla dzieci od 2 - 5 lat, o godz. 12:15. Wstęp na koncert za bezpłatnymi wejściówkami, które można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz.
24 marca (niedziela)
Fort Sokolnickiego
Napisz komentarz
Komentarze