Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 września 2024 21:26

Ruszyły zapisy do Warszawskiej Szkoły Letniej

Jak poinformował Urząd Dzielnicy Żoliborz, rozpoczął się nabór na zajęcia w Warszawskiej Szkole Letniej. Zajęcia mają przygotować przyszłorocznych maturzystów i ósmoklasistów do pomyślnego zdania egzaminów.

Wiadomo, że nauka to niekoniecznie coś, co młodzież chciałaby robić w wakacje. Szkoły jednak nie zawsze wyrabiają się z programem nauczania. Jeśli jesteś, dajmy na to, na humanie, ale marzy Ci się jednak kariera biotechnologa - nic nie stoi na przeszkodzie. Okrojony materiał nauczania biologii w Twojej szkole uzupełnisz na zajęciach Warszawskiej Szkoły Letniej.

Zajęcia obejmują podstawę programową z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Poprowadzą je warszawscy nauczyciele, którzy rok temu bardzo przypadli naszym uczniom do gustu. W poprzedniej edycji wzięło udział aż 4 tysiące chętnych. Wskazuje to, być może, na pewien problem polskiego systemu edukacji: szkoła sama z siebie czasami nie jest w stanie przygotować młodzieży do egzaminów.

Jeśli więc jesteś uczniem/uczennicą i zależy Ci na jak najlepszym wyniku egzaminu, a Twoja szkoła nie jest w stanie Cię do niego przygotować bądź potrzebujesz po prostu dodatkowego wsparcia - czytaj dalej!

Warszawska Szkoła Letnia - harmonogram

Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych. Zajęcia realizowane są w dwóch blokach i edycjach:

  • blok poranny w godzinach 9.00-12.00 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych
  • blok popołudniowy w godzinach 13.00-16.00 dla uczniów klas ponadpodstawowych.

Letnie zajęcia odbędą się w dwóch edycjach: 14-18 sierpnia 2023 oraz 21-25 sierpnia 2023.

Warszawska Szkoła Letnia jest bezpłatna, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Link do rejestracji:

https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/wsl-2023-zapisy.

Potrzebujesz wsparcia psychicznego?

Wybór dalszej drogi życia jest zazwyczaj bardzo stresujący. Istnieją oczywiście szczęśliwcy, którzy od dziecka wiedzieli, czym chcą się zajmować, a później konsekwentnie do tego dążyli. Znaczna część młodzieży nie jest swoich wyborów aż tak pewna, ale jakieś pomysły podać muszą - w niektórych rodzinach istnieje presja na to, by maturzysta miał już wybrany kierunek studiów i z grubsza zaplanowaną karierę zawodową. A jeśli nie ma? Może to wywołać poczucie zagubienia, niepewności siebie, lęków o przyszłość. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa.

Doraźną pomocą może okazać się telefon 116 111, czyli Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Warto pamiętać, że wśród zwycięskich pomysłów Budżetu Obywatelskiego znalazł się ten: "Nie jesteś sam – pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży". Zapisy, kwalifikacja do projektu oraz szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 500 42 48 47.

Przeczytaj również: Zagubieni w dorastaniu. Kiedy potrzebny jest psycholog?

Dzisiejszy świat dostarcza młodemu człowiekowi wielu możliwości, ale także naraża go na działanie nadmiernej ilości bodźców, które mogą niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie psychiczne.

1

1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 17°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 11 km/h