Odsłonięty 16 maja mural ma być wizytówką III Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się pod hasłem #ZdrowiePsychiczneMaZnaczenie.
Na południowej ścianie wiaduktu biegnącego nad ul. Słomińskiego przy Dworcu Gdańskim w niedzielę odsłonięto nowe dzieło street-artu. Tym razem nie ma ono związku z upamiętnieniem żadnego artysty. Mural jest wyrazem solidarności z osobami doznającymi kryzysu psychicznego. - Założeniem muralu jest wyjście z tematem zdrowia psychicznego w przestrzeni publicznej - pokazanie, że osoby w kryzysie są wśród nas i każdy w swoim życiu poznał, zna lub pozna taką osobę; że osoby w kryzysie nie powinny obawiać się prosić o pomoc i że każdy z nas może być dla nich wsparciem - wyjaśnienia Julia Pankiewicz, współorganizatorka wydarzenia i lekarz stażysta w szpitalu w Sochaczewie.
Zobacz też: Artystyczne oblicze Żoliborza na muralach
Mural odsłonięto w niedzielę o 17.10., a wydarzeniu towarzyszył pokaz „Taniec z wachlarzami bojowymi”. - Na muralu zostały przedstawione osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i portret prof. Antoniego Kępińskiego wraz z krótkimi przesłaniami dotyczącymi zdrowia psychicznego - mówi główny autor muralu Dariusz Paczkowski i wyjaśnia: - W wycinaniu szablonów brały udział studentki i studenci medycyny, którzy szykują się do zostania psychiatrami, działają w kółkach psychiatrycznych przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i przy szpitalu Nowowiejskim. Oni też biorą udział w jego malowaniu.