Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 maja 2024 12:04

10. Bieg Flagi za nami!

W czwartek, 2 maja odbył się tradycyjnie na Żoliborzu 10. Bieg Flagi – święto biało-czerwonych barw i wszystkich miłośników biegania!

Źródło: UD Żoliborz FB

W tym artykule przeczytasz o:

• 10 biegu flagi
  • zwycięzcach
  • nagrodach

Łącznie na starcie w Parku Kępa Potocka stanęło ponad 520 biegaczy. Na mecie czekały medale, a najszybsi w swoich kategoriach zostali nagrodzeni pucharami oraz kartami podarunkowymi na zakup sprzętu sportowego.

W biegu na 5 km. wśród mężczyzn triumfował Daniel Mikielski w czasie 17:03. Drugie miejsce zajął Krystian Jusiński (Bractwo Biegowe BGK) z czasem 17:57, a trzecie Maciej Konarski (Dogoń Grodzisk Mazowiecki) z czasem18:55.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kaczanowska, która trasę pokonała w czasie 21:14, druga na mecie zameldowała się Marzena Sadowska (PKP S.A.) z czasem 21:52, a trzecia była Dorota Kamień (AWF Warszawa) z czasem 22:36.

W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie 10 km. zwycięstwo odniósł Michał Szybalski, który trasę wytyczoną w parku Kępa Potocka pokonał w czasie 36:11. Drugą pozycję zajął Piotr Kleczewski z czasem 37:09, a trzecią Mateusz Gabryszak (Akademia Pożarnicza) z czasem 39:27.

Zwycięstwo w rywalizacji kobiet na tym dystansie przypadło Kamili Paluch z czasem 42:02, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Węgierska (NBRC) z czasem 45:22, a trzecie Malwina Kulik z czasem 49:32

Nagrody wręczali: Agnieszka Wyrwał - radna miasta, Dorota Klejn - radna dzielnicy, Renata Kozłowska - zastępca burmistrza, Agata Marciniak-Różak - zastępca burmistrza oraz Michał Szpakiewicz - dyrektor OSiR Żoliborz.

Najmłodsi rywalizowali na krótkich dystansach, a oprócz biegania przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji nie tylko sportowych.