Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 11 maja 2024 05:19

Zawodnik żoliborskiego klubu brązowym medalistą na Mistrzostwach Europy

Reprezentujący Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 17 w pięcioboju nowoczesnym Bartosz Szmytke zdobył brązowy medal. Polacy dobyli również srebro w drużynowej kwalifikacji.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o starcie zawodnika UKS Żoliborz w ME U17,
- o wyniku drużynowym w kwalifikacji.

W poniedziałek w Krakowie odbył się finał mężczyzn w kategorii Mistrzostw Europy U17 w pięcioboju nowoczesnym. Wystartowało w nim czterech Polaków: Krystian Trepczykm, Igor Radomyski, Adam Machaj i Bartosz Szmytke, który na co dzień trenuje w klubie UKS Żoliborz.

Reprezentanci naszego kraju zajęli trzy pierwsze miejsca w pływaniu, czyli pierwszej konkurencji. Najszybszy okazał się Bartosz Szmytke. Sekundę wolniejszy był Krystian Trepczyk, zaś na trzecim miejscu znalazł się Igor Radomyski. Na 15 znalazł się czwarty z Polaków Adam Machaj.

Przeczytaj również: W kinie Tęcza znowu będzie można obejrzeć filmy. Rusza kino plenerowe

Zacięta rywalizacja w laser run, dyskwalifikacja Włocha, trzecie miejsce dla Polaka i srebro w drużynowej kwalifikiacji

Emocje sięgały zenitu w czasie kolejnej konkurencji, laser run. Jako pierwsi wystartowali Polacy na czele z Bartoszem. Na początku cała trójka utrzymywała się na czele stawki, jednak w połowie wyścigu straty zaczęli nadrabiać Francuzi startujący z 12 i 17 miejsca.

Dzięki bezbłędnemu strzelaniu, rywale Polaków zdążyli objąć prowadzenie i to właśnie Francuzi zajęli ostatecznie dwa pierwsze miejsca.

Polak Bartosz Szmytke zdobył brązowy medal. Walka o trzecie miejsce rozegrała się między nim a Włochem Denisem Agavriloaie, który zawody ukończył minimalnie przed Polakiem. Kluczowa w ostatecznym wyniku okazała się jednak decyzja sędziów, wedle której Włocha zdyskwalifikowano. Swój werdykt sędziowie uzasadniali niesportowym zachowaniem jakiego dopuścił się Agavriloaie. Chodziło konkretnie o celowe zabieganie trasy.

Cztery sekundy za, reprezentującym na co dzień UKS Żoliborz, Bartoszem Szmytke na mecie zameldował się Krystian Trepczyk. Ósmym zawodnikiem mistrzostw został Igor Radomyski, a na 25 miejscu linię mety przekroczył Adam Machaj.

Dobre starty i wysokie miejsca w kwalifikacji indywidualnej sprawiły, że Polacy drużynowo wywalczyli srebro. W kwalifikacji drużynowej zwyciężyli Francuzi. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy.

Przeczytaj również: Sławomir Napłoszek, zawodnik Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont po 29 latach wraca na Igrzyska Olimpijskie