W stolicy od kilkunastu dni otwarte są boiska i inne obiekty zewnętrzne. Nieco, krócej żoliborzanie mogą korzystać z infrastruktury zewnętrznej na terenie żoliborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nadal jednak pozostają zamknięte place zabaw i siłownie plenerowe.
Od poniedziałku, 18 maja można korzystać z zewnętrznych terenów rekreacyjnych Ośrodka Sportu i Rekreacji na Żoliborzu. Nieco wcześniej warszawiacy mogli już skorzystać z innych miejskich obiektów takich jak orliki, syrenki, skateparki czy bieżnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do wybranych treści. Jeśli chcesz zyskać dostęp do wszystkich artykułów, wykup prenumeratę.
Oficjalnie wyłączone z użytku są siłownie plenerowe. Niektóre z nich nadal są owinięte czarną folią. Mimo to widok, miłośników ćwiczeń na świeżym powietrzu, korzystających z siłowni plenerowych można coraz częściej zastać. W niektórych miejscach, czy z poszczególnych urządzeń czarne folie zostały zerwane. Zamknięte pozostają również place zabaw.
„Ich otwarcie nie znalazło się w dotychczas realizowanych przez rząd etapach łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią koronawirusa. Natomiast otwarcie obiektów żoliborskiego OSiR wynika ze zniesienia ograniczeń w korzystaniu z tego typu obiektów i uzyskaniu szczegółowych wytycznych sanitarnych dotyczących bezpiecznych zasad korzystania” – poinformowała Donata Wancel, rzecznik prasowy żoliborskiego urzędu.
Kiedy skorzystamy z basenu?
Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawicki zapowiedział możliwość otwarcia basenów już od 6 czerwca. Ten element kolejnego etapu „odmrażania” znów zaskoczył samorząd tak jak miało to miejsce, przy podjęciu decyzji w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli.
Decyzję rządu skomentowała wczoraj Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy: „Pamiętacie decyzję rządu w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli? Samorządy dostały 3 dni robocze na przygotowanie placówek, wdrożenie wytycznych sanitarnych, zakup środków ochrony osobistej. Na przygotowanie do otwarcia obiektów sportowych dostaliśmy 1 dzień roboczy. Odmrożeniu podlegały boiska sportowe, stadiony, następnie hale sportowe. Dziś dowiadujemy się o planowanym na 6 czerwca »odmrożeniu« pływalni.”
W swoim stanowisku wiceprezydent stolicy wyjaśnia, że przywrócenie pływalni do użytku nie polega jedynie na napełnieniu niecek wodą. „…to cały proces technologiczny, który kończy się badaniem wody przez Sanepid. W zależności od zastosowanej technologii i wielkości niecek, uruchomienie pływalni to proces trwający od 14-21 dni. Dlatego 25 maja br. Prezydent Rafał Trzaskowski zwrócił się do Minister Sportu o wzięcie tego faktu pod uwagę przy »odmrażaniu«”– podkreśla wiceprezydent Kaznowska.