Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 06:57

Zostań w domu i nadrabiaj serialowe zaległości. Oto nasze propozycje!

Najbezpieczniej dla nas wszystkich będzie jeśli zostaniemy w domu. Poświęćmy ten czas na nadrabianie serialowych, książkowych i rodzinnych zaległości. Przedstawiamy listę seriali, które warto obejrzeć, gdy siedzimy w domu przez koronawirusa.

Outsider to jeden z nowszych seriali na platformie HBO GO

Produkcja okazała się niezwykłym sukcesem. To połączenie kryminalnej zagadki z horrorem spod znaku Stephena Kinga. Intryguje, zaciekawia, niekiedy nawet irytuje, ale wciąga. To wszystkie cechy jakie powinna mieć dobra opowieść i nic dziwnego, że Outsider spełnia te wszystkie warunki skoro serial jest ekranizacją mistrza gatunku, czyli właśnie Stephena Kinga.

Od czasu debiutu Westworld, Outsider to najchętniej oglądany serial HBO. Już dziś wiadomo, że stacja zdecydowała się na realizację drugiego sezonu. Wielu z serialomaniaków uważa Outsidera za lepszą wersję True Detectiva.

Akcja dzieje się w miasteczku w Stanach Zjednoczonych. Punktem wyjścia całej fabuły jest brutalne morderstwo chłopca. Od pierwszych minut serialu pozornie wiemy, kto stoi za zbrodnią. Morderca pozostawił również wiele śladów. Na niekorzyść zeznają również świadkowie. Z czasem okazuje się, że sprawa nie jest zero jedynkowa. Pojawiają się dowody na korzyść oskarżonego. „Czy można być w dwóch miejscach na raz?” – pytają śledczy prowadzący sprawę. W miarę upływu czasu, pojawiają się nowe tropy i coraz więcej podobnych przypadków.  Z biegiem trwania śledztwa pojawiają się nowe ślady i poszlaki, które wydają się nie z tego świata. Racjonalny Anderson za wszelką cenę nie chce w nie wierzyć, mimo tego, że nawet jego intuicja mu to podpowiada.

The Morning Show to serial, który wizualnie wygląda niczym hollywoodzka produkcja kinowa

Produkcja zrealizowana jest dzięki dużym nakładom finansowym (15 milionów dolarów na każdy z odcinków), co z resztą widać. W rolach głównych oglądamy Jennifer Aniston i  Reese Witherspoon, którą coraz częściej możemy zobaczyć w znakomitych serialach (tu m.in. Wielkie Kłamstewka na HBO). Serial jest produkcją Apple i możemy ją zobaczyć na platformie streamingowej Apple TV +.

Mówi się, że to jeden z pierwszych seriali, który tak bezkompromisowo mierzy się z tematem wykorzystywania stosunku podległości w pracy. Sama fabuła zdaje się być żywcem wyjęta z doniesień medialnych ostatnich lat odnoszących się do skandalu z udziałem Matta Lauera, byłego gospodarza The Today Show. Historia jest przedstawiona z perspektywy kilku postaci.

Mitch Kessler (w tej roli Steve Carell) męska połowa duetu prowadzącego jednego z najpopularniejszych programów porannych w Stanach Zjednoczonych jest oskarżony o molestowanie seksualne. Z dnia na dzień zostaje zwolniony z pracy, a wraz z upływem czasu odwracają się kolejni przyjaciele. Jego zawodowa partnerka Alex Levy (Jennifer Aniston) ze łzami w oczach, jako gospodyni programu przeprasza wszystkie kobiety. Mitch Kessler całe zamieszanie traktuje jako akcję „konspiracyjną” i nie uważa, żeby był agresorem.

Program ostatecznie prowadzi żeński duet. Do Alex Levy niespodziewanie dołącza Bradley Jackson. Serial ukazuje również kulisy działania wielkich stacji telewizyjnych i oraz dylematy i problemy pracy dziennikarskiej.

To nie jest OK jest serialem, który pokochają fani The End of the F***ing World oraz Stranger Things

Tym razem Netflix zaserwował produkcję będącą nieco makabryczny opowieściach o emocjach, samoakceptacji i trudach wieku dojrzewania. Choć serial sklasyfikowano jako produkcję młodzieżową, trafi ona również do dorosłych, przede wszystkim swoim czarnym poczuciem humoru.

Główną bohaterką jest Sydney (Sophia Lillis znana m.in. z filmu To), która ma nadprzyrodzone moce. Kiedy staje się ich świadoma nie potrafi nad nimi zapanować, co ewidentnie ją przerasta. Doprowadza to do wielu tragicznych i momentami zabawnych sytuacji. Poza tym odkrywa swoją homoseksualną orientację, w małej amerykańskiej miejscowości oczywiście nieakceptowaną. Problemy Syd z nieprzepracowaną żałobą, skrywanym uczuciem do przyjaciółki czy kłopotliwą znajomością ze szkolnym outsiderem Stanleyem przedstawiono na poważnie, z wyczuciem, bez ironizowania. Całość przedstawiona jest z wisielczym humorem co jest znakiem rozpoznawczym autora komiksu Charlesa Forsmana, na podstawie którego zekranizowano The End of the F***ing World i właśnie To nie jest OK.

Nowy papież to kontynuacja produkcji HBO, Młodego Papieża

Serial autorstwa Paolo Sorrentino olśniewa swoim wizualnym pięknem, kolorami, muzyką i wreszcie wykreowanym światem, który wydaje się surrealistyczny a jednocześnie bywa niezwykle prawdziwy. W mojej ocenie jest to „najładniejszy” serial jaki kiedykolwiek widziałem. Mam na myśli dwa sezony.

Na kontynuacje Młodego Papieża trzeba było czekać od 2016 roku w atmosferze plotek o rzekomej śmierci Pisua XIII (w tej roli zaskakujący Jude Law), ale było warto!

Tytułowego Nowego Papieża gra John Malkovich, który wciela się w opanowanego myśliciela Jana Pawła III. Serial przedstawia m.in. kryzys kościelnej instytucji rozdartej między dwa pontyfikaty. Po jednej stronie barykady stają zwolennicy Piusa XIII, który obrósł w legendę o cudownych uzdrowieniach, po czym zapadł w śpiączkę, a zwolennikami zdystansowanego Jana Pawła III.

Sorrentino wręcz z kronikarskim sznytem przedstawia sytuacje zakonnic w Kościele, przekrętach finansowych i sposobom, dzięki którym Watykan stale się bogaci. Pada również wiele pytań o sens wiary i miejsce przywódcy duchowego w świecie.

Locke & Key jest adaptacją bestsellerowej serii komiksów autorstwa Joego Hilla (syn Stephena Kinga) i Gabriela Rodrígueza

- Wersja telewizyjna wystarczająco różni się od tej papierowej, żeby zarówno fani komiksu, jak i fani serialu sięgnęli po obie propozycje – przekonuje w radiowej Czwórce tłumacz komiksu Locke & Key, Jakub Pietrasik.

W powszechnej opinii jest to familijny serial grozy umiejscowiony pomiędzy Harrym Potterem, a kolejną znakomitą produkcją - tym razem od HBO - Mrocznymi Materiami.

Bohaterami jest rodzeństwo Locke’ów, które spotyka prawdziwe zło. Ich ojciec zostaje zamordowany. Wdowa po mężu wraz ze swoimi dziećmi wyprowadza się na drugą stronę Ameryki. W nowym domu bohaterowie znajdują sekretne drzwi z sekretnymi zamkami i kluczami. To połączenie wprowadza do fabuły magiczne elementy. Jakie? Nie chcemy psuć zabawy, dlatego przekonajcie się sami, bo warto.

Nasza planeta serial dokumentalny wypełniony pięknymi zdjęciami i niezwykłym ujęciem tematu w ogóle

Ciekawy, wciągający i edukujący – to główne cechy tej produkcji. W naszym kraju tego typu produkcje kojarzą się z Krystyną Czubówną. Netflix całe szczęście nawiązał współpracę z panią Krystyną, dzięki czemu mamy dziś kompletne dzieło, które skłania przede wszystkim do przemyśleń.

Poszczególne odcinki serialu przedstawiają różne obszary oraz miejsca na Ziemi i wyjaśniają, jakie skutki może mieć na nie wpływ człowieka.

Realizacja tego przedsięwzięcia trwała aż cztery lata. Materiał stworzony przez 600-osobową ekipę filmową powstawał w 50 krajach na wszystkich kontynentach skupiając się głównie na niezwykłej różnorodności środowiska naturalnego - od arktycznych pustkowi i tajemniczych głębin oceanów, przez rozległe krajobrazy Afryki, po tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 7 km/h