Czas na weekend! Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.
Pokaz gier planszowych
Okazja dla pasjonatów gier planszowych i tych, którzy poszukują sposobu na spędzenie wolnego czasu! Dreszczyk emocji, rywalizacji i współzawodnictwo to trzon planszówek. Ekscytacja przy rozłożonej planszy do gry jest nieodłącznym elementem tego typu zabawy. Ponadto gry planszowe pobudzają wyobraźnie i kreatywność przez co są często zaskakujące a my jak gracze mamy wpływ na przebieg rozgrywki. Jest to też doskonała okazja by zdobyć znajomości i w przyszłości wspólnie rozgrywać wieczorne starcia przy planszówkach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego dostępu do wybranych treści. Jeśli chcesz zyskać dostęp do wszystkich artykułów, wykup prenumeratę.
6 kwietnia (sobota), godz. 15:00
Klub Osiedlowy Szafir
Wiosenny wernisaż Marty Lipowskiej „Wybrane fragmenty” i Krzysztofa Ludwina „Są różne możliwości”
– Tej wiosny zaprezentujemy niezwykle kolorowe i ekspresyjne malarstwo. Lipowska i Ludwin to mistrzowie chwili, zatrzymania czasoprzestrzeni, artyści wyjątkowi, posiadający swój indywidualny styl i przede wszystkim znakomity warsztat. Nie można przejść obojętnie obok ich obrazów, ponieważ niosą ze sobą ładunek emocjonalny, wspomnienia z dzieciństwa, zapach miasta, zapach lasu – mówiąc w skrócie energię życiową – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek z galerii Polish Art&Design, która jest organizatorem wydarzenia.
Podwójny wernisaż to okazja do podziwiania dwóch odrębnych stylów malarskich. Prace Marty Lipowskiej wpisują się w nurt impresjonistyczny. Je obrazy przedstawiają fragmenty codziennego życia. Swoje prace Lipowska prezentowała na wielu wystawach w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Belgia). Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. W 2008r. znalazła się na liście najbardziej perspektywicznych polskich artystów do 35 roku życia “Kompas Młodej Sztuki”.
Sam Krzysztof Ludwin w swoich dziełach malarskich pokazuje jak różnorodne techniki wykorzystuje w tworzeniu. Jego obrazy tematyką obejmują zarówno miejski krajobraz jak i pejzaże czy kwiaty. – Tytuł wystawy „Są różne możliwości” wynika z charakteru prac przedstawionych. Bogactwo możliwości otaczającego nas świata nie pozwala mi kontynuować „jedynej słusznej” drogi malarskiej – mówi Krzysztof Ludwin.
6 kwietnia (sobota), godz. 16:00
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
Melomaluszki
Niemowlaki, przedszkolaki, rodzice i dziadkowie podczas projektu Melomaluszki, mogą spróbować otworzyć się na muzykę. Jak zaznaczają organizatorzy kształt koncertu wynika z potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Utwory są raczej krótkie i zróżnicowane, mają przejrzystą fakturę. Czas trwania projektu to około 40-45 minut. Wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością. Interakcji sprzyja brak dystansu i tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Scenografia sali również odgrywa istotną rolę (kolorowe wykładziny i poduchy). Pierwszy koncert przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 0 – 2 lat, o godz. 11:00, drugi koncert dla dzieci od 2 – 5 lat, o godz. 12:15. Wstęp na koncert za bezpłatnymi wejściówkami, które można odebrać w informacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz.
7 kwietnia (niedziela)
Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
Statystyczni mieszkańcy wielkiego miasta – satyryczny portret
– Wielkopłytowy blok w Łodzi. Pada strzał, a potem trup wielkiego, wybitnego artysty… Kowalskiego… nie, Kowalczyka! Tak, ale jak mu było na imię… Z tymi pytaniami oraz innymi przeciwnościami losu mierzą się Janusz i Grażyna, sąsiedzi, znanego (z telewizji) i wybitnego artysty, “jak-mu-tam” Kowalczyka – czytamy w opisie wydarzenia.
„Wielka Płyta” to tytuł niedzielnego spektaklu przygotowanego przez „Teatr Zapis Fonetyczny”. Zbliżająca się sztuka jest czarną komedią i portretem w krzywym zwierciadle mieszkańców wielkiego miasta. Wielka płyta jest trzecim, po „Kartotece” Tadeusza Różewicza i „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, spektaklem zrealizowanym przez Teatr Zapis Fonetyczny.
7 kwietnia (niedziela), godz. 18:00
La Boheme